First Grave on the Right by Darynda Jones


First Grave On the Right by Darynda JonesŠodien nolēmu uzrakstīt par kādu ”vieglā gala” grāmatu, kas varētu būt ideāli piemērota dāmu lasāmviela laiskai nedēļas nogalei, gulšņājot saulīte un nedomājot pilnībā par neko. Protams, ar nosacījumu, ka nav iebildumu pret paranormālas fantāzijas žanru. First Grave On The Right ir pirmā grāmata rakstnieces Darynda Jones sērijā, kurā sastopamies ar Čārliju Deividsoni, privātdetektīvi, kas ne tikai ik pa brīdim piepalīdz savam tēvocim policijas darbā, bet brīvajā laikā piestrādā arī par tā saukto Grim Reaper, jo var lepoties ar spēju redzēt un nogādāt ”tālāk” mirušās dvēseles, kas viņu uzmeklē visnepiemērotākajās situācijās. Piemēram, ļoti agri no rīta, pirms pirmās kafijas krūzes iztukšošanas…

Grāmata sarakstīta humoristiskā stilā, Čārlijai piemīt ļoti veselīga spēja pasmieties pašai par sevi un arī pārējie varoņi lieliski iederas šajā paranormālajā detektīvā ar romances iezīmēm. Bez romances šādā darbā nekādi nevar iztikt un izredzētais šoreiz ir ļoti noslēpumains un miglā tīts pat tik neparastai dāmai, kāda ir Čārlija. Reizs, Čarlijas erotisko fantāziju (vai varbūt tomēr realitātes?) varonis, apciemo viņu tikai sapņos vai situācijās, kad kādam ļaundarim jāpārlauž spranda, un arī tad neizprotamā veidolā.  As always, sasodīti pievilcīgs, spēcīgs, ar tumšu pagātni un vienmēr Čarliju glābjošs (lai gan šī varone ir gana sprigana, lai pati tiktu galā ar daudzajām situācijām, kurās pamanās riskēt ar dzīvību). Vārdu sakot, ievietojiet savu ideālā vīrieša klišeju šeit un aiziet.

Romāna sižets grozās ap Čarliju, kurai jāatrisina trīs advokātu slepkavība. Pavedienu, pa pavedienam, viņa nonāk ne tikai pie atrisinājuma, kas ietver sevī jau citu noziegumu, bet arī pietuvojas noslēpumainā Reiza likteņa līkločiem, jo kā izrādās, viņš tomēr ir cilvēks ar miesu un asinīm (par to cilvēka daļu, gan varētu strīdēties, bet tas jau būtu spoileris).

Pa ceļam Čārlija pagūst parunāties ar dažiem spokiem, izraisīt izbrīnu (iedomājieties cik paši būtu izbrīnīti, ieraugot savu paziņu sarunājoties ar tukšu gaisu un apgalvojot, ka tur plīvo kāds aizgājējs) un pēcāk apbrīnu tēvoča kolēģu vidū, jo viens no Čārlijas slepenajiem ieročiem, kā atrisināt slepkavības lietas, ir tieši fakts, ka viņai ir iespēja aprunāties ar pašiem ”upuriem”. Nojauta gan saka, ka turpmākajās grāmatās vienlīdz nozīmīgu vietu aizņems ne tikai ļaundaru ķeršana, bet arī pašu supernaturālo spēku iejaušanās Čarlijas un Reiza likteņos, jo nav šaubu, ka šie abi nudien nav tie nenozīmīgākie, ar paranormālām spējām apveltītie varoņi, visu dīvaino parādību hierarhijā.

“Never knock on death’s door. Ring the doorbell then run. He totally hates that.”
– T-shirt

Kopumā grāmata ir izklaidējoša un nemaz nepretendē uz citu statusu. Vieglums un skaidrais uzstādījums, ka tā nav augsto plauktu literatūra un nemaz nemēģina par tādu izlikties, izslēdza visus manus ”piekasīšanās mehānismus” 😀 , tādēļ īpaši nepievērsu uzmanību parastajiem jājamzirdziņiem – varoņu portretējumam, loģikas caurumiem u.c. Kaut gan, ļoti iespējams, par to man nav nekas sakāms, jo ar šīm lietām viss bija daudzmaz kārtībā.

Par Čārliju, kā foršu varoni, dodu 7,5 Tējtasītes, rindoju šo grāmatu kategorijā guilty pleasures un izlasīt iesaku konkrētā žanra cienītājiem.

7

Advertisements

2 komentāri

  1. Ieinteresēja. Būs jāpameklē arī savam Kindle šo grāmatu! 🙂

    Like

    1. Jā, šī tāda jauka, viegla lasāmviela, attiecīgā garastāvoklī labi lasās 🙂

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: