Post-apokalipse ar Tomu Krūzu: Oblivion (2013)


Moderna kosmosa stacija, izpostīta zeme, nemiernieku bandas un liels, ļauns dators, kas pie tā visa ir vainīgs – ar to visu jātiek galā nevienam citam kā Tomam Krūzam, Tron:Legacy režisora Joseph Kosinski jaunākajā zinātniskās fantastikas filmā Oblivion, kas uz Latvijas kino ekrāniem parādījās vēl aprīlī. Uz šo filmu devos ar diezgan lielām cerībām, jo man patīk šis žanrs un Oblivion koncepts izklausījās tieši manā gaumē.

Oblivion-Movie-2013-Wallpaper-HD1

Filmas sākumā skatītājs iepazīstas ar Džeku (Tom Cruise) un viņa partneri Viktoriju (Andrea Riseborough), kas aizvada kārtējo dienu stacijā, kas izbūvēta virs kādreizējās zemes. Džeka uzdevums ir rūpēties par ierīcēm, kas nodrošina enerģijas piegādi viņu jaunajām mājām ārpus Zemes. Šīs ierīces no ierindas mēģina izsist uz zemes palikušie dumpinieki, ar kuru sabotāžām Džekam un Viktorijai jācīnās, līdz viņi būs beiguši savu darbu un dosies prom no šīs planētas. Viss mainās brīdī, kad Džeks atrod nogāzušos kosmosa kuģi ar vairākiem cilvēkiem. Izdzīvojusi ir tikai viena sieviete – Džūlija (Olga Kurylenko) un Džekam viņa liekas dīvaini pazīstama, lai gan abi nekad nav tikušies…

Tālākā notikumu gaita attīstās spoilera virzienā, tādēļ satura pārstāstam šeit likšu punktu. Runājot par filmu kopumā, nevarētu sacīt, ka ejot uz kino šoreiz trāpīju desmitniekā, jo par spīti gana krāšņajām vizualizācijām, kas jau gaidīti pavada skatītāju visas filmas garumā, galveno aktieru starpā tā arī neparādās tā īpašā jūtu ķīmija, kas liktu noticēt un just līdzi varoņiem. Manuprāt, režisors nedaudz pārcenties arī ar emocionālo aspektu, mēģinot ieliet patosa pilnu sīrupu vietās, kur bez tā pilnīgi noteikti var iztikt, tādējādi radot arī pāris klišejas, kas sabojā labo iespaidu par citādi interesanto pasauli un tēliem. Otrs mīnuss – ne līdz galam aizvestā sižetiskā līnija, jo brīžam rodas sajūta, ka filmas veidotāji paši izdomājuši, paši uztaisījuši un paši priecājās, aizmirstot, ka ideju vajadzētu smalkāk paskaidrot arī uz lielā ekrāna, skatītājam, kas nopircis biļeti uz filmu.

Par spīti tam, ka filmas sižeta puzles gabaliņi neveido gana skaidru bildi, plus punktus noteikti dodu par Andrea Riseborough tēlojumu, kosmosa stacijas interjeru, foršajiem braucamajiem aparātiem un galu galā arī par visai veiksmīgo izolētības un vientulības noskaņu, ar ko saskārās galvenie varoņi, dzīvojot savās kādreizējās mājās, kas tagad pārvērtušās postažā – visās labākajās postapokaliptiskajās tradīcijās. Dodu 7 Tējtasītes.

7

Advertisements

2 komentāri

  1. Man tikai liekas, vai Krūzs patiešām bieži atveido varoņus vārdā Džeks?

    Like

    1. Paskatījos IMDB, šis patiešām ir jau trešais Krūza Džeks 😀

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: