Grāmata vēliem rudens vakariem: Anna Dressed In Blood by Kendare Blake


Anna Dressed In Blood by Kendare BlakeUz šīs grāmatas lasīšanu mani pamudināja Ms Marii atsauksme vēl pagājušā gada rudenī. Ieliku šo romānu savā lasāmlistē, taču nezināmu iemeslu dēļ visu laiku sanāca atlikt lasīšanas prieku. Visbeidzot noskaņojusies uz spoku tēmas, pieķēros asiņainās Annas un spoku mednieka Kesa stāstam. Un labi, ka tā, jo šī vizuāli jauki noformētā grāmatiņa izrādījās visnotaļ efektīga – mazliet humorīga, mazliet šausmīga un galvenais, ka interesanta.

Kess jeb pilnā vārdā Tēzejs Kasio Lovuds ir 17 gadus vecs spoku mednieks. Savu amatu viņš mantojis no tēva, kurš zaudējis cīņā ar kādu īpaši nešpetnu radījumu un miris laikā, kad Kesam bija vien septiņi gadi. Tagad jaunais puisis kopā ar savu māti, wicca maģijas praktizētāju, un tēva uzticamo athame dunci ceļo pa visu pasauli, atbrīvojot cilvēkus no dažādas nešpetnības pakāpes gariem. Kad Kess uzzina par īpaši spēcīgu garu vārdā Anna, kas dzīvo nomaļā namā kaut kur Kanādā, viņš, pats sev nezināmu iemeslu dēļ, kļūst teju vai apsēsts ar šo izaicinājumu un nekavējoties ķeras klāt lietas izpētei.

Anna izrādās ne tikai spēcīgākais gars, ar ko Kesam līdz šim nācies sastapties, bet arī neparasti cilvēcīga un saprātīga (pārsvarā mirušie koncentrējas tikai uz savu traumu, ko izdzīvo atkal un atkal no jauna). Soli pa solim Kess iegūst Annas uzticību un, ar rituāla palīdzību, uzzina īsto meitenes nāves iemeslu. Šajā ceļā viņam piebiedrojas arī pāris jauniegūtu draugu – skolas populārākā meitene Karmela, nedaudz nūģīgais jaunais burvis Tomass un viņa vectēvs-vudū speciālists – Morfrans. Protams, spoku mednieka un paša spoka starpā rodas jau gaidītās maigās jūtas un beigu galā uzrodas arī īstais ļaundaris, ar ko nāksies tikt galā…

“But hey, at least we’ll have this strange story to tell, love and death and blood and daddy-issues. And holy crap, I’m a psychiatrist’s wet dream.”

Autore raksta sprigani, dinamiski, viegli un neskopojas arī ar humoru. Kesam tiek atļauts būt sarkastiskam un ironizēt par visu notiekošo, tādējādi izvairoties arī no banalitātes (pretējā gadījumā šo kaiti šāda tipa stāstā būtu ļoti viegli saķert). Neskatoties uz to, ka šī jauniešu romāna varoņi lasītāju nenoved nekādās psiholoģiskajās dzīlēs, kopaina par katra varoņa raksturīgākajām īpašībām veidojas veiksmīgi un pārsteidzošā kārtā visi tēli šķiet gana simpātiski. Lai gan stāsts nepiedāvā ļoti daudz negaidītu, asins stindzinošu pagriezienu, lasīt nav garlaicīgi, jo ne pārāk nopietnā pieeja kopā ar tumšo atmosfēru rada visnotaļ izklaidējošu kokteili. Noteikti lasīšu arī otro daļu – Girl of Nightmares.

Dodu 9 Tējtasītes un iesaku lasīt tā ap Halovīna laiku – īstajai noskaņai.

9

4 komentāri

 1. Šo arī es esmu ieklāvusi savā listē! Saglabāts jau iekš Kindle, vien jāpieķerās! 🙂

  Like

  1. Tad tik jāsāk lasīt! Gaidīšu atsauksmes 🙂

   Like

 2. Man patiess prieks, ka Tev patika 🙂 Joprojām labi atceros šo īso grāmatu sēriju par Annu. Man pat tā kā bija žēl, ka tikai 2 grāmatas. Ļoti patīkama lasāmviela rudenim.

  Like

  1. Jocīgi, ka Annas stāsts nebūs triloģija, kaut kā jau pierasts pie šīm. Bet man tāpat gribas zināt, kas būs otrajā daļā. Vienīgais, to laikam tiešām lasīšu rudenī – šobrīd vairāk tāds vasarīgs noskaņojums 🙂

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: