Jūlija plāns 2013: grāmatas, filmas un jaunumi


Jūlijs ir klāt ar pamatīgu zemeņu bļodu, patīkamiem laika apstākļiem, atvaļinājumiem, braucieniem uz jūru, ekskursijām, vasarīgu kleitu pirkšanām, garām vakara pastaigām un citām silta laika nodarbēm, kad interneta ārēs iestājas klusuma brīdis. Lai klusums neiestātos arī Tējtasītē, nolēmu, ka ar šo ierakstu pienācis laiks pievienoties blogeru-vasaras plānotāju pulciņam.

Šogad izdomāju atteikties no ierastā 3 mēnešus garā vasaras saraksta ar 12 grāmatām un 12 filmām, to sadalot mazākos posmos un atlasot grāmatu čupiņu, ko lasīšu vispirms jūlijā, tad augustā. Galvenokārt par šādu soli izlēmu, jo nekādi nespēju izvēlēties, kuras būs tās 12 izredzētās vasaras grāmatas (Goodreads ir tik daudz jaunumu, ka tas mani jau iedzinis tādā kā pozitīvā izmisumā 🙂 ), kā arī secināju, ka gribas atstāt brīvu vietu izvēlei un lasīt, to, ko konkrētā brīdī prasa garastāvoklis. Pie lielajiem sarakstiem, iespējams, atgriezīšos rudenī un ziemā. Bet tagad ļaušos mazliet vieglprātīgākai vasarai.

featured image summer2

Jūlijā plānoju lasīt autorus, kas man ir jau pazīstami. Ja viss ies kā plānots, tad Tējtasītē varēsiet lasīt par rakstnieces Dž. A. Redmerski jaunāko romānu (iepriekš rakstīju par viņas The Edge Of Never), jau trešo Džona Grīna romānu, kā arī ”Haosa spēles” sērijas autora Patrika Nesa romānu pieaugušajiem. Ar cerību, ka sanāks pagulšņāt pludmales smiltiņās, lasīšanai esmu nolūkojusi arī vieglu un humoristisku sieviešu romānu, bet drūmākam laikam uzlikusi aci uz nupat izdotu paranormālo fantāziju ar vesterna iezīmēm. Un lai dzimtā mēle nepaliktu novārtā, izlasīšu arī vienu nesen latviski tulkoto romānu, kas šobrīd jau stāv iesākts. Kā vienmēr, tiklīdz kāda no grāmatām būs izlasīta, izsvītrošu to no saraksta.

 • Killing Sarai by J.A. Redmerski  izlasīta
 • An Abundance Of Katherines by John Green  izlasīta
 • The Arrivals by Melissa Marr
 • The Crane Wife by Patrick Ness
 • Where’d You Go, Bernadette by Maria Semple
 • Čarlzs Mārtins – Kalns starp mums izlasīta

Atjaunots:

Runājot par filmām, manā Letterboxd skatāmsarakstā ir lērums filmu, līdz kuru iznākšanai vēl kāds brīdis jāgaida, tādēļ šomēnes plānoju skatīties filmas, kuras iznākušas jau labu laiciņu atpakaļ. Par vēsturisko filmu esamību manā sarakstā rūpēsies filma Renoir, par maģijas klātbūtni atgādinās somu gotiskā metāla grupas Nightwish filma Imaginaerum, taču kases grāvēja lomu uzņemsies World War Z, kas šobrīd dārdina kinoteātros. Un varbūt, bet tikai varbūt, jo atsauksmes nav spožas, beidzot noskatīšos arī Beautiful Creatures ekranizāciju. Vēl gaidāmi ieraksti par diviem svaigiem šīs vasaras seriāliem…

Muzikālā ziņā mans jūlija albums ir Editors – The Weight Of Your Love, par kuru, ja liktenis būs labvēlīgs, uzkskribelēšu pāris rindu, līdztekus vēl kādam vasarīgam, muzikālam ierakstam. Un blakus grāmatām un filmām, (un noteikti arī kādai vasarīgai receptei) man ir padomā arī pāris citu vasaras rakstu, par kuriem vairāk šobrīd neko neatklāšu, bet stay tuned, jo iespējams, ka parādīsies kaut kas skaistuma un modes kategorijā, kā arī foto rubrikā Apceļojot Latviju.

Advertisements

6 komentāri

 1. Par “Killing Sarai” ļoti gaidu atsauksmi un ceru, ka nenāksies vilties autorē. “Where’d You Go, Bernadette” jau labu laiku mētājas manā lasāmsarakstā. Izklausās laba. Grīns ir Grīns, tur man ir skaids, ka lasīšu arī pārējās viņa grāmatas, bet par citām no Tava vasaras saraksta vispirms pagaidīšu atsauksmi.
  No filmām “Renoir” vajadzētu būt labam.

  Like

  1. ”Killing Sarai” izlasīju pirms dažām dienām, tagad ļauju ”nosēsties” un štukoju kādu gala vērtējumu dot – it kā stils tas pats, kas ”Edge Of Never”, tomēr kaut kas ir citādāk, nepierastāk…

   Grīnu es arī pamazām esmu apņēmusies apgūt pilnībā, cerams, ka šis romāns nebūs sliktāks par ”Looking For Alaska” (tam, ka kaut kas būs labāks par ”The Fault In Our Stars” gan es īsti neticu).

   ”Renoir” pēc treilera noskatīšanās man šķita tāda gaiša, skaista un vasarīga, tādēļ domāju, būs piemērota šim laikam. Man arī sajūta, ka jābūt labai.

   Like

 2. Lai izdodas! 🙂

  Like

 3. Šobrīd arī lasu ”Kalns starp mums”. Par ”Imaginaerum” neesmu vēl uzrakstījusi, bet esmu noskatījusies. Biju…gaidījusi kaut ko mazliet citu, tāpēc īsti nevaru noformulēt patika vai tomēr nē…
  Par kādiem seriāliem rakstīsi? 🙂

  Like

  1. Ir doma uzrakstīt par ”Under The Dome” (man pagaidām baigi patīk!) un ”Mistresses”. 🙂

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: