Vasaras jaunums: Stīvena Kinga ”Under The Dome” seriāla versijā


Under The DomeKamēr citi lasa nesen kā latviski izdoto Stīvena Kinga bestselleru “Mirdzums”, es paguvu ievērtēt pirmās divas sērijas arī pēc Kinga romāna motīviem uzņemtajam seriālam Under The Dome, kura pilotsērija amerikāņu televīzijā pamanījusies iegūt visai augstus reitingus.

Seriāls iepazīstina skatītājus ar vairākiem varoņiem, kas mierīgi vada savas dienas pilsētiņā, ko sauc par Chester’s Mill. Mēs sastopamies ar policistiem, kuru pienākums būs uzturēt kārtību turpmākajā haosā, negodīgu politiķi, tikpat negodīgu mācītāju, pusaudžiem, kas piedzīvo nestandarta lēkmes, vienu kārtīgu psihopātu, iebraucēju ģimeni no Losandželosas, pāris radio dīdžejiem, apņēmīgu žurnālisti, kuras vīrs ir pazudis, kā arī ar izbijušu militāristu ar iesauku Bārbijs, kurš skatītājam sevi piesaka brīdi, kad netālajā mežā aprok līķi. Par spīti tam, pagaidām izskatās, ka puisis būs labais zellis un arī viens no galvenajiem varoņiem.

Chester’s Mill iedzīvotāji mierīgi vada savu dienu, līdz vienā mirklī pāri pilsētai noveļas milzīgs kupols, savā ceļā sašķaidot visu, kas atrodas uz pilsētas robežām.  Tai skaitā mājas, cilvēkus, automašīnas un pat govi, kas nepaspējusi paiet malā, tiek pāršķelta šķērsgriezumā (diezgan šokējošs, bet iespaidīgs skats, kas uzdzen apjausmu, ka labi nebūs). Nepatikšanas ar to nebeidzas – pilsēta ir palikusi ne tikai bez ārējiem sakariem, jo kupols, lai gan caurspīdīgs, ir skaņas necaurlaidīgs un vienīgais atlikušais komunikācijas kanāls ir pašu radio stacija, kas raida tikai kupola iekšienē. Nav nekādu sakaru ar militāristiem un zinātniekiem, kas apsēduši šo apaļo stikla bļodu no visiem pilsētas galiem tās ārpusē, nedz arī iespējas sazināties ar saviem tuviniekiem, kas izbraukuši no Chester’s Mill.

Šāds stāsts ir kā gatava recepte katastrofām, izdzīvošanas instinktiem, un vispārējam haosam, kas uz TV ekrāniem mēdz būs diezgan aizraujoša skatāmviela, ja vien pasniegts pareizi – izveidojot skatītājā psiholoģisko piesaisti. Noskatoties pirmās divas sērijas, izskatās, ka šim seriālam tāds potenciāls piemīt, jo katrs no varoņiem uz arvien spiedīgāko situāciju reaģēs citādāk, visticamāk atklājot arī savus iekšējos mošķus vai eņģeļus. Un cilvēciskas kaislības ekstrēmos apstākļos allaž ir bijušas interesantas, nemaz nerunājot par ziņkārību, par to, kas tad kupolu uz pilsētas īsti ir nolicis.

Pagaidām ir pāragri spriest par seriāla tālāko attīstību, tomēr līdzīgi kā toreiz, kad rakstīju gan par Orphan Black, gan Defiance pirmajām sērijām, nojauta saka priekšā, ka šis seriāls iekārtosies vasaras skatāmsarakstā uz palikšanu. Iedošu 8,5 Tējtasītes, ar cerību, ka atlikušo pustasīti varēšu pievienot, nevis noņemt jau pēc nākamajām divām sērijām.

8

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: