Milzu roboti, šļakatas un varonība – Pacific Rim (2013)


Doties uz Giljermo Del Toro jaunāko kases grāvēju Pacific Rim es pilnīgi noteikti nebiju plānojusi, jo šī it nemaz nav mana tipa filma. Lieli roboti, pilsētas, kuras no zemes noslauka dinozaurveidīgi monstri, kas izrāpušies no portālā okeāna dzelmē? Nē, tā pavisam noteikti nav mana tējas tase! Bet apstākļu sakritības dēļ tomēr nonācu kino zālē, kur divu stundu garumā man bija iespēja sekot līdzi tam kā milzīgi datorizēti roboti slāna tikpat milzīgus, datorizētus jūras mošķus.

Pacific Rim I

Ne visai tālā nākotnē cilvēce ir apdraudēta. No jūras ik pa brīdim iznirst milzīgas un riebīgas citplanētiešu rases pārstāvji kaidžu, kuru mērķis ir noslaucīt no zemes visus cilvēkus. Lai ar tiem cīnītos, tiek uzsākts jēgeru projekts. Jēgeri ir lieli roboti, kurus to iekšienē vada pilotu pāris, kuru smadzenes robota vadīšanas brīdi tiek savienotas saslēgumā ar mērķi sinhronizēt abu cilvēku darbības un padarīt robotu vadīšanu vienkāršāku. Šajā brīdī abi piloti izjūt viens otra atmiņas, domas un jūtas, taču tām nedrīkst ļauties, jo tas var būtiski kaitēt tā brīža kautiņam ar lielo, kraupaino citplanētieti.

Stāsta līnija ir paredzama, izņemot dažas novirzes no normas (piemēram, kāds varonis tiek pāragri un komiski apēsts). Lai gan varoņi nav tik dziļi kā okeāns, no kura izlīduši viņu pretinieki, tā saucamā jūtu ķīmija starp aktieriem ir īstajā vietā, īpaši starp abiem zinātniekiem aktieru Charlie Day un Burn Gorman personās, kuru ātrie un histēriskie dialogi piešķir filmai humora noskaņu. Ar vispārēju herojismu šeit nodarbojas projekta iniciators Stakers (Idris Elba) un jēgera pilots Railijs (Charlie Hunnam), kuram blakus nostājas arī sieviešu kārtas varone Meiko (Rinko Kikuchi), kas ir ne tikai emocionāla būtne, jo bērnībā piedzīvojusi kaidžu uzbrukumu, bet arī sasodīti labi kaujas.

Runājot par specefektiem nav ko piebilst – to šeit ir pārpārēm un tā tam arī jābūt, tomēr brīžiem rodas sajūta, ka filmā ir pārāk daudz šļakatu un visa tā ņemšanās pa ūdeni neļauj līdz galam saskatīt cīņas detaļas. Pacific Rim neizliekas – no paša sākuma ir skaidrs, ka tas ir lielbudžeta, 3D grāvējs, kas pārsteidzošā kārtā vismaz attaisno daudzu nīsto trīsdimensiju formātu. Negaidiet drāmu, mīlas stāstu vai filosofiskas pārdomas. Gaidiet šļakatas, gaismas zibšņus, sabrukušas ēkas, staltus aktierus un pasaules glābšanas patosu. Citkārt uzskaitījusi šīs lietas es iespējams rauktu degunu un piesauktu visus klišeju dievus, tomēr Pacific Rim pamanās aizraut pat skeptiski noskaņotu skatītāju. Ar ko? Ar to, ka tā ir gana dinamiska, aci piesaistoša, un ko tur liegties – milzonīgie roboti arī ir diezgan forši.

Gandrīz katrā filmā ir viena aina, kas vislabāk paliek atmiņā. Pacific Rim gadījumā man kā skatītājai stāsta kulminācija notika jau krietni agrāk par izšķirošo kauju – brīdī, kad Meiko atceras savu pagātni. Maza meitene  izpostītas Tokijas drupās slēpjas šķērsielā gaidot, kad labais jēgers izglābs viņu no ļaunā kaidžu – lūk jums arī emocionālais aspekts. Dodu 8,5 Tējtasītes par pārsteigumu.

8

Advertisements

4 komentāri

 1. šo filmu ļoti gribu redzēt!
  Kā šķiet – labāk uz TV skatīties vai aiziet un noskatīties uz lielā ekrāna?

  Like

  1. Manuprāt, šī nu tiešām ir viena no tām filmām, kas jāskatās uz lielā ekrāna ar visu 3D, lai izbaudītu specefektus pilnībā.

   Like

 2. Es šīs filmas dēļ pat aizgāju uz kinoteātri un ne mirkli nenožēloju.

  Like

  1. Es droši vien nebūtu gājusi uz kinoteātri, (treileris mani neuzrunāja) ja apstākļu sakritība mani nebūtu tur nogādājusi. Bet es priecājos, ka tā sagadījās, jo šīs tiešām bija varen izklaidējošas divas stundas pie lielā ekrāna 🙂

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: