Zombiju apokalipse filmā World War Z (2013)


Man zombiju tēma lielākoties asociējas ar mazbudžeta filmām, kurās gārgdami un stenēdami tenterē ne visai labi nogrimēti aktieri. Par laimi, režisora Marka Fostera (Stranger Than Fiction, Finding Neverland) filma ar Bredu Pitu galvenajā lomā, neietilpst šajā kategorijā. World War Z jau atkal ierindojas to lielbudžeta grāvēju pulciņā, kam būtu jāaizrauj skatītājs, liekot krampjaini ķerties sēdekļu paroceņos, ar cerību, ka apsviedīgajam varonim izdosies izsprukt no vīrusa skarto bezprāšu ķetnām.

World-War-Z

Pasauli ir pārņēmis noslēpumains vīruss, kas pārvērš cilvēkus dzīvajos miroņos. Epidēmijas izplatība ir ārkārtīgi strauja un dažu dienu laikā tiek pārņemtas veselas pilsētas. Džerijs (Brad Pitt) ir izbijis ANO darbinieks un laimīgs ģimenes tēvs, kas pats savām acīm kļūst par liecinieku inficēto cilvēku vājprātam Manhetenas vidū un knapi izglābj sevi, savu sievu un divas meitas. Nonākot drošībā uz viena no militārajiem kuģiem, kur izdzīvojušie ir raduši patvērumu, Džerijam tiek uzstādīts ultimāts – vai nu viņš piedalīsies vīrusa pirmsākumu meklēšanas misijā kopā ar militāristiem vai arī viņa ģimene tiks izsēdināta krastā. Nav grūti uzminēt, ko Džerijs izvēlas.

Breds Pits ar savu lomu tiek galā pārliecinoši. Ja meklētu, kur piesieties, problēmu drīzāk varētu atrast pašā tēlā. Lai gan laimīgais ģimenes tēvs Džerijs nesoļo cauri miroņu pūlim tērpies armijas biksēs un ar kalašņikovu rokās nerauj nost zombiju galvas, viņš tik un tā pamanās slimot ar ideālā galvenā varoņa slimību, ik pa laikam nozogot pa kādam ticamības momentam.

World War Z ir uzņemta katastrofu filmu stilā un tas ir viens no lielākajiem filmas plusiem, jo visa skriešana un bēgšana uzdzen prasīto spriedzi. Tomēr filmā ir vairāki facepalm brīži, kas līdz galam nenodrošina šausmu elementu, padarot to vairāk par asa sižeta filmu, kurā galvenajam varonim veikli jānokļūst no viena pasaules gala, otrā, nevis jākrīt panikā ieraugot pa pusei sapuvušu zombiju, kas glūn no kāda tumša stūra.

Es šausmu trūkumā daļēji vainotu pašus zombijus, kas visā savā zombijisma godībā ir gana labi nogrimēti un apveltīti ar kaudzi specefektu, bet tik un tā brīžiem pamanās izskatīties komiski. Skatoties filmu pievērsiet uzmanību ainai ar klakšķinošo zombiju aiz stikla durvīm un pasakiet, vai tiešām tas jums uzdzina šausmas, ne smieklus?

3D formāts jau atkal nebija vajadzīgs, zombiju pakaļdzīšanās ainas bija foršas (šeit video par to, ko specefektu meistari darīja, lai iegūtu dažus neparastus kadrus) un skatoties šo filmu, es lieliski izklaidējos. Atzīme būtu nedaudz augstāka, ja ne tie pāris nozagtie ticamības momenti. Dodu 7,5 Tējtasītes.

7

Advertisements

4 komentāri

 1. greeneyednevertells · · Atbildēt

  Ohoho, tikai tagad pamanīju, ka režisors tas pats, kas divām manām mīļākajām filmām.”World War Z” man gan likās tā so-so. Skatāms gabals, bet, nu, jā, gluži nebija tas, ko cerēju dabūt.

  Man arī 3D efekts likās gluži lieks. Piemēram, aina ar krītošajiem zombijiem lika man nevis sajūsmā noelsties, bet gan atcerēties tos netīkamos brīžus, kad kāds kukainis ietriecas brillēs.

  Like

  1. Man arī krītošo zombijkukaiņu ainas neizraisīja nekādu prieku. Iespaidīgākie filmas skati, manuprāt, bija Izraēlā, taču visa zombiju varzas pakaļdzīšanās neko daudz nebūtu zaudējusi arī vecajā, labajā 2D formātā.

   Like

 2. Godīgi sakot,mana gada vilšanās kino. Zinu, gads vēl nav beidzies, bet no šīs filmas, kuru gaidīju vairāk, nekā gadu, biju cerējis iegūt ko vairāk, nekā to, ko jau biju redzējis treilerī. Būtībā – noskatoties treileri, skatītājs jau ir redzējis labākās ainas un aiztaupījis sev 2 stundu nīkšanu kinoteātrī cerot, ka filma pēkšņi kļūs tiešām aizraujoša, Nespēju pats noticēt, bet es lieku Zombiju filmai ar Bredu Pitu tikai 3 balles no 10 – iesaku skatīties tikai tādā gadījumā, ja alternatīva ir pašnāvība.

  Like

  1. Šī bija arī viena no manām gada gaidītākajām filmām. Neteikšu, ka man tā bija gada lielākā vilšanās (es ļoti vīlos ”Oblivion”, ko arī nepacietīgi gaidīju), tomēr noteikti jāpiekrīt par treileri – diezgan daudz spoileru un visas spraigākās ainas jau bija zināmas.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: