Editors – The Weigth of Your Love (2013)


Editors - The_Weight_of_Your_LoveBritu alternatīvā roka grupas Editors jaunākais albums The Weight of Your Love klausītājus sasniedza jūlija sākumā. Šis ir grupas ceturtais studijas albums un, lai gan es ar viņu daiļradi iepazinos tikai iepriekšējā albuma In This Light and on This Evening ietvaros, redzēti dzīvajā 2011. gada Positivus festivālā šie angļi palika manā klausāmajā sarakstā (starp citu, 1. oktobrī Editors atkal viesosies Latvijā ar koncertu Palladium). Jaunais albums saņēmis neviennozīmīgu kritiku, tomēr man, kā iesācējai viņu daiļradē, gluži labi pieķērās pie sirds.

Man vienmēr ir licies, ka Editors piemīt savā ziņā gotiska skaņa, neskatoties uz to, ka puiši nepārstāv šo žanru. The Weight Of Your Love dziesmas ir nedaudz drūmas, neatkarīgi no tempa un ritma vai liriskā satura. Tāds gluži vienkārši ir šī albuma skanējums – pārklāts ar nedaudz pelēcīgu, miglainu noskaņu, kas attiecīgā garastāvokli no klausītāja var izvilināt smagu noputu un radīt vēlmi ”paurķēties savās iekšās” vēl un vēl. Man pat gribētos sacīt, ka albums vairāk piemērots rudens pēcpusdienām, kad pēdējie saules stari pamet apkārtni un tu sēdi kaut kur uz soliņa un pārdomā savu dzīvi…

Albumu Editors iesāk ar drūmi himnisko The Weight, kas man atgādināja kaut ko no Depeche Mode skaņdarbiem un noteikti labi skanētu dzīvajā uz lielas arēnas skatuves. Turpretī, ja vēlaties jaukas klavieru skaņas apvienojumā ar orķestri noteikti jānoklausās arī skumjā balāde What is this Thing called Love, kas piešķir mazliet saldāku (tiesa tikai muzikāli) noskaņu citādi rūgtajām mīlas mokām un atšķaida enerģētiski smagnējo sākumu. Neesmu gan tik pārliecināta vai man patika arī falsets, kas dzirdams šajā dziesmā. Nākamā ievērības cienīgā dziesma, kas paņēma manu ausi jau pirmajā klausīšanās reizē, ir samērā mierīgā Nothing – tā vien gribas sērīgā balsī vilkt līdzi Tomam Smitam un vijoļu pārbagātībai. Un šo mierīgo gabalu nomaina dinamiskākā albuma dziesma Formaldehyde, kas jau pavisam drīz tiks izlaista kā jaunā albuma otrais singls.

Albumam tuvojoties noslēgumam sastopamies ar dziesmu, kura var lepoties ar, iespējams, vienu no interesantākajiem pēdējā laika nosaukumiem Two Hearted Spider, kas jau atkal atmodina snauduļojošo gotisko noskaņu. Personīgi mana favorīte ir gandrīz vai akustiskā The Phone Book, kas mazliet izlec uz kopējā fona nedroši, tomēr acīmredzami skatoties folka virzienā (man kā Mumford & Sons un līdzīgo cienītājai tā protams izrādījās medusmaize). Un visbeidzot albums noslēdzas ar Bird Of Prey visnotaļ lipīgu meldiju un lirikāmkas man, nezināmu iemeslu dēļ, atgādināja kaut ko no 80. gadiem.

Manuprāt, The Weigth of Your Love savu muzikālo karogu notur paceltu līdz pēdējam – nopietni un ar pārliecību. Turklāt, šis albums šķiet vieglāk klausāms kā iepriekšējais, tādēļ šoreiz nepiekritīšu kritikai, došu 8,5 Tējtasītes un turpināšu klausīties iestājoties rudenīgākam laikam.

8

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: