Elegantas šausmas filmā Stoker (2013)


Stoker IVienu no savām 2013. gada gaidītākajām filmām Stoker noskatījos vēl pirms diviem mēnešiem, tomēr šis raksts ir tā pamatīgi aizkavējies. Tam par iemeslu kalpo fakts, ka šī ir viena no tām filmām, par kurām ir grūti rakstīt – tās vienkārši ir jāredz un jāizjūt. Un ar to es nedomāju, ka filma noteikti jānoskatās visiem, tomēr tie, kas mīl labu kinematogrāfiju un nedaudz šīzīgus elementus, gluži vīlušies vis nebūs.

Filmas galvenās varones Indijas Stokeres (Mia Wasikowska) tēvs ir gājis bojā autoavārijā, atstādams jauno meiteni un viņas māti Evelīnu (Nicole Kidman) vienas lielajā, veclaicīgajā muižā. Uz bērēm ierodas Indijas tēva brālis Čārlijs (Matthew Goode) un Stokeru namā soli pa solim ieviešas jauna kārtība. Čārlijs ātri vien nodibina saikni ar Evelīnu un, neskatoties uz Indijas sākotnējām antipātijām, iekārtojas uz palikšanu. Pamazām Indija atklāj, ka tēvocis nebūt nav tas, par ko sākotnēji uzdevies…

Eleganta, atmosfēriska un biedējoša Stoker var lepoties ar lieliski notvertu apkārtējās vides sajūtu. Klavieres, kurpes, kāpnes un citi gluži ikdienišķi priekšmeti, efektīgi nofilmēti, iegūst pilnīgi jaunu nozīmi, palīdzot izpaust varoņu emocionālo stāvokli. Turklāt, šis noteikti ir must-see kino arī Mia Wasikowska faniem. Jaunā austrāliešu aktrise kārtējo reizi pierāda savu meistarību organiski iederoties režisora Chan-wook Park dīvainajā un biedējošajā pasaulē, savā varonē atgādinot jau tādu kā pieaugušu Wednesday Addams ar attiecīgām novirzēm no normas.

Filma, kas sakās izmantojusi iedvesmu no Alfrēda Hičkoka un Brema Stokera, pavisam noteikti nevar nošaut greizi šausmu lauciņā un to arī nedara. Tomēr, pats sižets manī atstāja nelielu tukšuma izjūtu – vēlmi pēc dziļākas morāles vai pat kāda šokējoša pārsteiguma elementa.

Protams, ir iespējams ”izbraukt” ar tumšu noskaņu, brīnišķīgu kameras darbu un labiem aktieriem, kas palīdz ignorēt nelielo so what pēcgaršu filmai beidzoties. Šoreiz tas ir godam izdevies, tādēļ došu 8,5 Tējtasītes.

8

Advertisements

2 komentāri

  1. Man patika. Sen nebiju baudījusi labu noskaņām bagātu filmu ar vintage vizuālo noformējumu un lēni kāpjošu spriedzi.

    Like

    1. Mani arī acumirklī apbūra tas vintage faktors. Ļoti skaisti nostrādāts.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: