Fantāzijas pilns ceļojums pa atmiņu taku – Imaginaerum (2012)


ImaginaerumIlgs bija mans ceļš pie somu simfonisko metālistu Nightwish pirmās filmas Imaginaerum. Par šī kino esamību, kā kādreizēja cītīga Nightwish klausītāja, uzzināju jau sen – 2011. gadā, kad šeit pat Tējtasītē rakstīju par viņu septīto studijas albumu – arī sauktu par Imaginaerum. Dziesmu kopums tika veidots kā koncept-albums topošajai filmai, tomēr Nightwish saistība ar filmu nebeidzas vien pie mūzikas robežas. Imaginaerum kino versiju veidojis Stobe Harju, (viņš arī tas, kurš uzfilmēja klipu Nightwish dziesmai Islander) savukārt scenārija rakstīšanā piedalījies pats grupas taustiņnieks Tuomas Holopainen.

Filmas darbība norisinās paralēli realitātē un fantāzijas pasaulē. Stāsta sākuma sastopamies ar komponistu, kurš sirmā vecumā atrodas uz nāves gultas, noguris no nemitīgas cīņas ar vecuma plānprātību. Atrodoties gandrīz vai komas stāvoklī, vecais vīrs vēlreiz izdzīvo savu dzīvi caur dažādiem simboliem, mistiskām būtnēm un pasaulēm. Protams, tas viss noris Nightwish mūzikas pavadījumā. Tikmēr, realitātē vecā vīra meita izcīna pavisam citu cīņu – mēģinājumus piedot bezsamaņā guļošajam tēvam, kuru viņai dzīves laikā tā arī nav izdevies iepazīt. Soli pa solim, jaunā sieviete atklāj patiesību par to, kas īsti ir bijis viņas tēvs un, kādēļ viņu abu attiecības izvērtušās tik sarežģītas.

Imaginaerum neizpaliek cerētā gotiskās fantāzijas noskaņa, kas iekļauj sevī pārbaudītas vērtības – gan garmatainus varoņus, gan strīpainas zeķes, gan mazus bērnus, gan ļaunus sniegavīrus (ok, tas bija kas jauns). Tiesa, filmas CGI bagātinātās vizualizācijas, cenšas aizņemties kaut ko no Tima Bērtona daiļrades, bet līdz galam tas neizdodas, jo trūkst tik raksturīgā ”frīciskuma” (neskatoties uz Nightwish solistes trakoti dīvaino sejas izteiksmi vairāku priekšnesumu ietvaros).

 

Imaginaerum līdzinās īsam, simboliskam literārajam darbam, kam bijusi tā laime tikt sapārotam ar  spēcīgu mūziku, beigu galā padarot šo filmu par tādu lielu un pamatīgu mūzikas videoklipu īsti Nightwish stilā. Filma E minorā – vienkāršais stāsts pamanās aizķert vienu no dvēseles skumjākajiem akordiem. Nebrīnītos gan, ja tieši grupas fanu vidū. Dodu 7,5 Tējtasītes.

7

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: