Vasaras atskaite 2013: kino, grāmatas un seriāli


Šodien 1. septembris un vasara jau sasniegusi savu finiša taisni. Tas nozīmē, ka pienācis arī laiks pateikt ardievas laiskumam un apkopot, kas šovasar Tējtasītē sarakstīts. Jūlijā nospraudu mērķi mēneša laikā izlasīt 6 grāmatas un noskatīties 4 filmas. Ak, kāds naivums manā vecumā! Saprotams, ka liktenis bija ieplānojis citādāk, un jau iepriekš zinot, ka vasaras vidus man būs ļoti aizņemts, biju pārvērtējusi savas literatūras un kino patērēšanas spējas. Lai nebūtu galīgi melots, jūlija sarakstu turpināju augustā, bonusā to papildinot ar pārīti jaunām grāmatām, filmām un seriāliem, tādēļ gluži dīkā blogs nenīka.

Killing Sarai by J.A. RedmerskiŠo divu mēnešu laikā man izdevies izlasīt 7 grāmatas. Pašā jūlija sākumā pieķeros savas iecienītās autores Dž. A. Redmerski mīlestības romānam/trillerim par diviem algotiem slepkavām Killing Sarai, atzinu par labu esam un apņēmos gaidīt arī otro grāmatas daļu. To turpināju ar grāmatu, kas mani patiešām patīkami pārsteidza, jo nebiju gaidījusi tādu aizkustinājumu no Čarlza Mārtina romāna Kalns starp mums. Vēl jūlijā papeldējos vēsturisko romānu ūdeņos, izlasot Filipas Gregorijas debijas romānu tieši jauniešu žanrā – Laumu bērns un secināju, ka romāns man būtu paticis saldajos padsmit gados.

Ieva Melgalve - Mirušie nepiedodJūlija beigās pabeidzu lasīt pēc kārtas trešo Džona Grīna grāmatu An Abundance Of Katherines, kas uz mani īpašu iespaidu neatstāja, tomēr solījumu izlasīt visu no Grīna lauzt es negrasos. Un augusta sākumā iepazinos arī ar kādu latviešu oriģināldarbu – Ievas Melgalves debiju fantāzijas žanrā – Mirušie nepiedod, kas ar savu nemanāmo maģijas klātbūtni un patīkami izveidoto fantāzijas pasauli izrādījās visnotaļ laba lasāmviela.

Nams, kurāAugustam noslēdzoties, es paveicu īstu varoņdarbu. Izlasīju pamatīgu un ļoti interesantu romānu, veselu 766 lappušu garumā – Mariamas Petrosjanas sarakstīto Nams kurā…, kas no manis saņēma īpašus cepumus par spilgtajiem aprakstiem un fantāzijas lidojumu. Tāpat izlasīju vēl vienu plaši atzītu darbu – Markusa Zusaka romānu Grāmatu zagle, kurā stāstītāja lomā iejutās pati Nāve. Šobrīd vēl turpinu lasīt manu vasaras īpašo kārumu paranormālas fantāzijas žanrā Melisas Marras sarakstīto The Arrivals. The Arrivals by Melissa MarMazliet vesterna, mazliet action un daudz fantāzijas – visnotaļ labs kokteilis. Kad izlasīšu, protams, dalīšos iespaidos.

No saraksta neizlasītas palika divas grāmatas. Where’d You Go, Bernadette by Maria Semple es ierindoju pamesto grāmatu plaukta, jo izlasījusi 30% no grāmatas, sapratu, ka tā mani absolūti garlaiko, taču The Crane Wife by Patrick Ness, ko biju paredzējusi šovasar izlasīt, noteikti iepazīšu kaut kad vēlāk.

Pacific RimRunājot par filmām – gribēju noskatīties 4, bet sanāca redzēt 5 un nebūt ne tās, kuras biju plānojusi (nenoskatītas palika vēsturiskā Renoir, kā arī pusaudžu fantāzija Beautiful Creatures). Jūlijā redzēju World War Z ar Bredu Pitu kā ģimenes tēvu-zombijcīnītāju. Gaidīju mazliet vairāk, bet arī gada vilšanās tā vis nebija. Turpinot grāvēju noskaņojumu pavisam negaidīti ieklīdu Pacific Rim seansā, kur, par lielu brīnumu, mani patīkami pārsteidza roboti, kas slāna jūras mošķus no citas dimensijas. Lieliski izklaidējos un šo noteikti atcerēšos kā vienu no kino vasaras augstākajiem punktiem.

Byzantium movieAugusta vidū noskatījos Disconnect – filmu, kas nemoralizējot parādīja mūsu interneta laikmeta tumšo pusi. Tāpat redzēju Byzantium no Interview With A Vampire režisora apcirkņiem, taču jau atkal biju gaidījusi mazliet vairāk no vampīrmātes un vampīrmeitas drāmas. Pavisam nesen noskatījos arī somu metālgrupas Nightwish pasakaino veidojumu Imaginaerum, kas man atgādināja tādu pamatīgu mūzikas video klipu.

MistressesGluži novārtā netika pamesta arī seriālu sadaļa, jo uzrakstīju par trim šīs vasaras jaunumiem Stīvena Kinga ekranizāciju Under The Dome, vēsturisko drāmu The White Queen un vasaras guilty pleasure dāmām – Mistresses. Kā arī, rūpīgi sagatavoju jauno rudens seriālu listi ierastajās trīs kategorijās – drāma, komēdija un sci-fi/fantasy, kur atlasīju tos jaunās sezonas laika kavēkļus, kas man šķita visinteresantākie.

Augustā paguvu uzrakstīt arī par kādu labu mūzikas albumu – Editors enerģētiski piesātināto The Weight Of Your Love. Tāpat virtuves dievi bija man labvēlīgi un plauktā nonāca četras jaunas receptes – cepumu kūka ar ogām, piknikam paredzētie jauno kartupeļu salāti, vasarīgais melleņu pīrāgs un mans atklājums, ka viss garšīgais patiesībā ir ļoti vienkāršs – ābolu pīrāgs ar drumstalām. Vēl vasaras sākumā izbraucu arī no dzimtās pilsētas, tādēļ kaut kad tuvākajā nākotnē mēģināšu dalīties ar iespaidiem foto rubrikā ”Apceļojot Latviju”, kur pāris teikumos parunāšu par dažām skaistām Kurzemes vietām.

Tagad atliek vien atvadīties no vasaras un krāmēt kaudzītē labumus rudens sarakstam. Veiksmīgu jauno mācību gadu tiem, kas uzsāk vai turpina skolas un augstskolas gaitas!

Advertisements

4 komentāri

 1. Esi kārtīgi pastrādājusi 🙂 Hmm, par Where’d You Go, Bernadette lasīju ļoti labas atsauksmes. Varbūt vienkārši nebija īstais lasīšanas noskaņojums?

  Like

  1. Man šķiet, es no Bernadetes gaidīju kaut ko citu – kaut ko mazliet gaisīgāku, smieklīgāku, ko lasīt zvilnot jūlija saulītē. Ar retiem izņēmumiem, man ne visai patīk, arī ja romāns sarakstīts vēstuļu formā. Šoreiz tas drusku apgrūtināja lasīšanu.
   Bet ļoti iespējams, ka Tev taisnība – nebija īstā grāmata, īstajā laikā.

   Like

 2. Kā šito visu var paspēt vienas vasaras laikā??

  Like

  1. Ar pacietību un apņēmību 🙂
   Kaut gan, man jau šķiet, ka vidēji trīs grāmatas un trīs filmas mēnesī, vasaras periodā nav nemaz tik daudz..

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: