Albums ar attieksmi: Pillowfight – Pillowfight (2013)


Pillowfight - Pillowfight 2013Pirms pāris mēnešiem noskatījusies filmu Stoker, es nekādi nespēju izmest no galvas vienu no tās skaņu celiņa dziesmām – Emily Wells izpildīto Becomes the Color. Lai apmierinātu ziņkāri un palūkotos vai šīs mākslinieces apcirkņos nav noglabāts vēl kas manai gaumei, ņēmu talkā Gūgles tanti un, tavu brīnumu, uzgāju ka jaunajai mūziķei ir iznākuši vairāki albumi. Svaigāko no tiem steigšus iebaroju savām ausīm un sapratu, ka esmu atradusi vienu no šī gada patīkamākajiem pārsteigumiem.

Projekts Pillowfight un albums ar tādu pašu nosaukumu radies Emily Wells un hiphopa producenta Dan The Automator sadarbības rezultātā. Albums izdots vēl šī gada sākumā, tādēļ vairs neskaitās gluži jaunums, tomēr, manuprāt, tas ir gana interesants, lai dotu tam iespēju. Emily Wells mūzika varētu šķist nedaudz netradicionāla, taču tas nepavisam neizbrīna zinot, ka viņas saknes meklējamas tiklab hiphopā kā klasiskajā vijolē. Apvienojumā ar mazliet hipnotisku skanējumu un īpatnēji aizlūzušu balsi, Pillowfight rada eklektisku skaņu miksli, kas acumirklī ieved klausītāju muzikāli bagātīgā pasaulē, liekot aizmirst visu apkārtējo.

Neskatoties uz to, ka albums ir ieturēts vienotā stilā (dažs varētu sacīt, ka dziesmas ir diezgan līdzīgas), pat klausoties to pirmo reizi, jau spēju atzīmēt vairākus skaņdarbus, kurus labprāt liktu uz repeat. Pirmais no tiem ir Get Your Shit Together ar savu absolūti lipīgo piedziedājumu, bet kā otro no mana personīgā ”fantastiskā četrinieka”, varētu pieminēt dziesmu ar attieksmi – I Used To Think. Mazliet mierīgākos toņos skan, manuprāt, visai šūpuļdziesmiskais skaņdarbs Darlin’ Darlin’, bet kā nosacīta ballīšmūzika tumbās iederētos Get Down.

Pillowfight ar savu īpatnējo skanējumu šķiet viegli atpazīstams plašajā mūzikas jūrā. Mani ieintriģēja neparastie elementi, kurus mūziķiem šeit ir izdevies apvienot, tādēļ došu albumam 9 Tējtasītes un ieteikšu noklausīties tiem, kuriem patīk atmosfēriska mūzika ar nelielu odziņu.

9

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: