1. advente 2013: Ziemassvētku lasāmviela


Ir tādas reizes, kad svētki piezogas negaidot. Vai precīzāk sakot, svētku gaidīšanas prieks piezogas negaidot. Tā atgadījās ar mani vakarrīt, kad atverot aizkarus ieraudzīju ne visai glaimojošu ainavu. Kaut kāds lietusniega paveids 1. Adventē, kad visi gatavo vainadziņus un, iespējams, pat sāk prātot par dāvanām? Nepavisam ne iedvesmojoši. Un tomēr kaut kas šajā kalendāra datumā arī man deva zaļo gaismu svētku sezonas gaidām.

featured image xmas 2Ikgadējā blogtradīcija paredz to, ka šajā Adventes laikā, katru svētdienu līdz Ziemassvētkiem nopublicēju vienu tematisko ierakstu. Lai gan šogad esmu palaidusies, ja ne gluži slinkumā, tad pavisam noteikti aizņemtībā, runājot par regularitāti ar kādu ieraksti parādās Tējtasītē, Ziemīšu gaidīšana bloga ietvaros tomēr ir svēta lieta. Tādēļ arī šodien, uzsākot jauno gaidīšanas nedēļu, pavisam neliels ierakstiņš par svētku tēmu.

Šogad neizveidoju savu ierasto rudens lasāmlisti, jo sestais prāts pateica priekšā, ka pie šādas slodzes ārpusbloga dzīvē, to nepievarēšu. Tomēr mana mīlestība pret sarakstiem ir nemirstoša, 😀 tādēļ šis stāstījums būs veltīts vienam no tiem. Jūsu uzmanībai pavisam minimāla jaunu un vēl (manis) nelasītu Ziemassvētku grāmatu kompilācija.

Ziemassvētku suņi1. Viljams Brūss Kamerons – Ziemassvētku suņi

Izdevniecība Zvaigzne ABC nesen iztulkojusi un izdevusi grāmatu ar ļoti simpātisku vāka noformējumu. Grāmatas autors Viljams Brūss Kamerons ir vairāku populāru darbu autors un aktīvs blogeris. Ziemassvētku suņi ir stāsts par kādu vīrieti, kura dzīvi krasi izmaina suņa ierašanās. Dzīvnieki + humors + Ziemassvētki = nu ļoti sirsnīga kombinācija manai pūkaiņus mīlošajai sirdij.

Let It Snow2. Let It Snow by John Green, Maureen Johnson & Lauren Myracle.

Tie, kas regulāri lasa blogu, noteikti ir pamanījuši manu vispārējo mīlestību pret Džona Grīna (John Green) daiļradi, tādēļ visticamāk es nevienu nepārsteigšu, paziņojot, ka svētku gaidīšanas laikā, kā vienu no noskaņas grāmatām šeit iekļāvu Grīna & Co sarakstīto grāmatu Let It Snow, kurā savstarpēji savijušies dažādi Ziemassvētku un mīlestības stāsti.

North Pole Reform School3. North Pole Reform School by Jaimie Admans

Galvenā varone vārdā Mistletoe Bell pirmssvēktu sezonā savāra ziepes un nonāk Ziemeļpola pāraudzināšanas skolā. To vada elfi, kuru mērķis ir piespiest pāraudzināmos iemīlēt Ziemassvētkus. Tur, Ziemassvētku nīdēju pulciņā, galvenā varone sastop arī savu mīlas objektu. Pa vidu parādās ļaunais Ziemassvētku vecītis, ziemeļbrieži un zombiji. Izklausās pēc fascinējoša sviesta. Goodreads gan tas apzīmēts ar birku ”romantiska komēdija”. Mazliet humorīgākiem Ziemassvētkiem.

Cross Country Christmas4. Cross Country Christmas by Tiffany King

Ir pirmssvētku sezona un stāsta galvenā varone Džeimija dodas mājup. Lidmašīnā viņa sastop Grantu, ar kuru kopā uzaugusi. Tehnisku ķibeļu dēļ, reiss tiek atcelts un Džeimija un Grants izlemj doties mājās ar automašīnu, pa ceļam piedzīvojot dažādas ķibeles…

Cross Country Christmas ir viena no projekta The 12 NA’s of Christmas grāmatām. Projekts paredz, ka 12 sava žanra pazinēji, autori vienojušies kopējā tēma uzrakstīt kādu new adult romancīti par Ziemassvētku tēmu. Sižets visnotaļ paredzams, bet I’ll be home for Christmas sajūta man vienmēr ir simpatizējusi, tādēļ tiecos likt šo savā Ziemassvētku plauktā.

The Old Magic of Christmas5.The Old Magic of Christmas: Yuletide Traditions for the Darkest Days of the Year by Linda Raedisch

Mazliet biedējoša pieeja Ziemassvētkiem? Kāpēc gan ne? Ziemassvētku folkloras nedaudz tumšāko pusi var iepazīt šoreiz ne-daiļliteratūras grāmatā The Old Magic of Christmas, kas stāsta par dažādu tautu mītiem saistībā ar mums tik iemīļotajiem svētkiem.

Lai mierīgs Svētku gaidīšanas laiks!

2 komentāri

 1. Tu esi nospērusi manus Ziemassvētku lasāmplānus 😀 Vispār šausmīgi grūti izvēlēties no šīs tēmas grāmatām, visu laiku liekas, ka tomēr nebūs tās īstās sajūtas.

  Patīk

  1. Atzīstos -”The Old Magic Of Christmas” es tiešām pamanīju tikai pateicoties tam, ka Tu biji atzīmējusi Goodreads 😀 , uzreiz sapratu, ka šī varētu būt arī manā gaumē.
   Es šogad biju sev nosolījusies izlasīt pēc iespējas vairāk Grīna, tādēļ droši vien, ka tai došu priekšroku no šīm visām. Ceru, ka viņš mani nepievils ar Ziemīšu sajūtām.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: