Jaunie vasaras seriāli 2014


Vasaras vidus. Game Of Thrones kārtējā sezona noslēgusies, Orphan Black astoņas klonu sejas neredzēt līdz pat nākamajam gadam, Continuum laika ceļotāji uz nezināmu laiku, atstājusi savu skatītāju neizskaidrojamu kiborgu sabiedrībā, un pat Penny Dreadful tumšie viktoriāņi sekmīgi aizvadījuši savu pirmo, daudzsološo sezonu. Ko tagad darīt? Kur likties? Ko skatīties?

Mieru, tikai mieru – uztraukumam nav pamata : ). Jauno vasaras seriālu raža tikai tagad sāk tā pa īstam ienākties. Tādēļ arī es šajā nelielajā skatāmajā sarakstā mēģināju atlasīt piecus jauniņos, kas  varētu aizpildīt šīs rudeņ-vasaras lietainos vakarus.

Jaunie vasaras seriāli 2014 1

Kā ierasts, uzsvars uz fantastiskām, fantāzijas pilnām un šausmīgām lietām. Turklāt, rādās, ka šovasar TV producenti savas idejas labprāt aizņēmušies no romāniem – četri no pieciem seriāliem, kas man šķita pieminēšanas vērti, izrādās veidoti pēc literāru dabu motīviem.

DOMINION (SYFY)

Seriāls radīts, iedvesmojoties no filmas Legion. Eņģeļi, kā kara mašīnas, pazudis Dievs, dēmonu apsēsta pasaule un citas gluži ikdienišķas lietas… Dīvains pieteikums. Pilotsērija manā dienaskārtībā, taču īpašas cerības nelieku.

THE LEFTOVERS (HBO)

Balstīts uz Toma Perotas (Tom Perrotta) romāna The Leftovers motīviem, seriāls stāsta par to, kas notiktu ar sabiedrību, ja piepeši no mūsu planētas bez pēdām izgaistu vairāki miljoni cilvēku. No HBO parasti var gaidīt saturiski kvalitatīvus seriālus. Pirmā sērija bija intriģējoša, jācer, ka turpinājums arī neliks vilties.

EXTANT (CBS), 9. JŪLIJS

Zinātniskā fantastika. Producenta godā Stīvens Spīlbergs, galvenajā lomā Halle Berija. Uz pirmo acu uzmetienu, sižets šķiet jau kaut kur dzirdēts (astronaute atgriežas mājas no kosmiskiem ceļojumiem un atklāj, ka ir stāvoklī), taču treileris piemet arī pārīti vēl nebijušu ideju. Pat gribas teikt, ka šo gaidu ar nepacietību.

THE STRAIN (FX), 13. JŪLIJS

Šausmu seriāls no Giljermo Del Toro apcirkņiem jau pamanījies izraisīt neapmierinātību ar savu provocējošo reklāmas plakātu. Balstīts uz Giljermo Del Toro un Čaka Hogana grāmatu triloģijas The Strain motīviem, seriāls pievērsīsies vampīru apokalipsei visās tās riebīgākajās tradīcijās. Būs daudz gaļas. Vai būs arī jēga?

OUTLANDER (STARZ), 9. AUGUSTS

Vēsturiska fantāzijas drāma, kas balstīta uz Diānas Gabaldones slavenā romāna ”Svešzemniece” motīviem (nesen tulkots arī latviski). Izskatās, ka pārstāvēs maigās fantāzijas galu, bet arī tādas ēdienkartē vajag. Arī šo gaidu ar nepacietību.

+ BONUSĀ:  seriāls no jaunās rudens sezonas apcirkņiem – Constantine (NBC)

Komiksa Hellblazer ekranizāciju uz lielajiem ekrāniem jau reiz redzējām filmā Constantine ar Kianu Rīvza piedalīšanos. Tagad dēmonu padzinējs velsiešu aktiera Meta Raiena (Matt Ryan) personā atradis siltu vietiņu kārtējā supernaturālajā seriālā. Treileris ļoti spoiler-pilns, taču izskatās daudzsološi. Nu, vismaz tiem, kas noilgojušies pēc mošķu seriāliem.

Tāpat šovasar savu atgriešanos uz TV ekrāniem piedzīvojusi asiņainās vampīrdrāmas True Blood septītā un (paldies Dievam) pēdējā sezona, Stīvena Kinga lolojuma Under The Dome otrā sezona, dāmu vasaras vainīgie prieciņi – Mistresses, vieglu mistēriju un skaista apģērba pilnais Devious Maids, kā arī raganu seriāls Witches of East End. Atgriezies ir arī daudzsološais SyFy projekts Defiance, un pavisam drīz ar savu otro sezonu skatītājus lutinās kvalitatīvā drāma Masters Of Sex. Bet modes cienītājus jūlija beigās gaida jaunā Project Runway sezona (pēc kārtas 13.).

Un kāda ir tava vasaras TV programma?

Advertisements

16 komentāri

 1. Vai esi ievērtējusi Chasing Life? Pašlaik tam ir iznākušas 5 sērijas, un varu droši teikt, ka tas ir mans pēdējā laika labākais atklājums TV lauciņā.

  Like

  1. ”Chasing Life” man bija paslīdējis garām. Iegūglēju – izklausās pēc nesliktas drāmas. Paldies par ieteikumu, iemetīšu aci pilotsērijā. Man tieši sāka aptrūkties ne-fantastiskas seriāli.

   Like

 2. Piekrītu par Chasing Life – pagaidām redzētās sērijas uzrunāja. Vēl ievērtēšanai var aplūkot – Reckless, The Lottery, Murder In The First, Finding Carter, Rush, Satisfaction un mans mīļākais – The Black Box. 🙂

  Like

  1. Būs, ko papētīt, paldies par ieteikumiem 🙂 Uz pirmo acu uzmetienu rādās, ka ”The Black Box” un ”Rush” varētu būt manā gaumē.

   Like

 3. No šiem interesē tikai Outlander, bet tā kā pat ārkārtīgi gaidītajai Defiance 2. sezonai vēl neesmu ķērusies klāt, tad ko nu man vispār par seriāliem runāt 😀

  Like

  1. Es jaunajai ”Defiance” pieslēdzos ar nokavēšanos un sākums man bija visai grūts – nevarēju iešūpoties uz īstā viļņa. Ar kādu trešo sēriju gan atgriezās vecie, labie 1. sezonas apgriezieni. Man šajā sezonā ļoti iet pie sirds Stamas un Detaka līnija, bet man jau vispār viņu rase ļoti patika jau no paša sākuma.
   ”Outlander” prieki man vēl stāv priekšā, taču kaut kur jau redzēju pirmās pozitīvās atsauksmes. 🙂

   Like

   1. Stama laikam ir mans mīļākais personāžs seriālā 🙂

    Like

    1. Man arī! Piemēram, Nolanam un Amandai arī nav ne vainas, tomēr šajā gadījumā gribas visvairāk fanot par ļauno lēdiju 🙂

     Like

     1. Piekrītu. Visi ļoti interesanti tēli, daudzšķautņaini. Nav tikai labo un ļauno. Tas manās acīs ir seriāla lielais pluss.

      Like

 4. Paldies par apskatu – ieinteresējos par Outlander. Esmu pirmās epizodes Extant redzējusi un noteikti iesaku – sižeta līnija laba un intriģējoša, aktieri ļoti lieliski piemeklēti – īpaši, protams Halle Berry – ideāli laba un aktieris, kas spēlē mazo humanoid vienkārši burvīgs un ļoti talantīgs.

  Like

  1. Es arī jau paguvu ievērtēt Extant un ierindot pie seriāliem, kurus skatīšos. Jāpiekrīt par mazo puiku – ļoti labi tēlo. Turklāt, man viņa sižeta līnija šķiet krietni interesantāka par gadījumu ar citplanētieti. Vēl ir forši, ka šim seriālam ir tāds gaumīgi futūristisks noskaņojums. Manu aci uzreiz aizķēra gan interjers, gan tehnoloģijas, gan apģērbs u.c.

   Like

 5. Vāks, Outlander tiešām ir kaut kas reti labs un baudāms! Viss noslīpēts līdz pēdējam sīkumam, daba, tēli, akcenti, fīlings. Neesmu drāmu cienītāja, bet šo seriālu baudu kā tādu labu sarkanvīnu pie kamīna 😀 Domāju vīriešu kārtas pārstāvji varētu šo seriālu nesaprast, ieturēts tādā tīri sievišķīgā notī ar Skotu vīru fermoniem 😀 Paldies par ieteikumu!

  Like

  1. Es pagaidām esmu iemetusi aci tikai pirmajā sērijā, bet par to noskaņu pilnībā jāpiekrīt – ļoti labi noslīpējuši un vizuāli arī gaumīgs (ainu ar ”raganām” svētvietā vien varētu likt šī gada skaistākajos seriāl-mirkļos).
   Un jā, man arī ir sajūta, ka šis būs tāds tipisks dāmu seriāls 🙂

   Like

 6. Dominion SUPER LABS! No šitā gan nevaru atiet!!!!

  Like

  1. Es nedaudz paskatījos ”Dominion” pilotsēriju ar domu kaut kad turpināt, bet citu seriālu gūzmā, tā arī piemirsās.

   Like

 7. Super blogs! Vienkārši pa pirmo :)!

  Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: