Kad klasika satiek elektroniku: Clean Bandit – New Eyes (2014)


Clean_Bandit_-_New_EyesSo you think electronic music is boring? Ar šādu provokatīvu jautājumu sevi piesaka jūnijā iznākušais un ar hipsterīgo vāciņu apveltītais jaunās un daudzsološās muzikālās apvienības Clean Bandit debijas albums New Eyes. Clean Bandit sastāvā ir četri britu mūziķi, kas satikušies studiju laikā Kembridžas Universitātē un ar saviem singliem Mozart’s House un Rather Be pēdējā laikā pamanījušies tikt pamanīti plašākā lokā. Grupas stils tiek dēvēts par sintpopu, baroka popu, un sajaukumu starp klasisko un elektronisko mūziku. Un tas nebūt neizbrīna, zinot, ka izpildītāju saknes meklējamas klasiskajā mūzikā (grupa satikās stīgu kvarteta ietvaros).

Lai gan klasikas un elektronikas kombinēšana nebūt nav jaunatklājums, New Eyes skanējums ir pietiekami interesants, lai vismaz uz pirmo acu uzmetienu piesaistītu neparastās mūzikas cienītājus. Tiesa, albumam ir arī savi vājie momenti. Clean Bandit var uzteikt par drosmi eksperimentēt ar ļoti dažādu mūzikas elementu piesaistīšanu, tomēr brīžiem rodas sajūta, ka šo elementu daudzveidībā var arī noslīkt. Klasiskās stīgas, hip-hops, daži maigi dūdojoši vokāli, elektronikas ritmi – šie elementi sekmīgi piesaista klausītāja uzmanību, taču kādā brīdī tā visa, gluži vienkārši, var izrādīties par daudz, tā radot iespaidu, ka albumam pietrūkst vienojošā elementa, kas saturētu to kopā.

New Eyes nav no tiem albumiem, kurā pēc pirmās noklausīšanās var atķeksēt mīļākās dziesmas, tomēr pakļaut šo albumu repeat funkcijai ir pat ļoti interesanti jau minētās dažādības dēļ. Ja neskaita pazīstamos singlus, kā albuma spēcīgākās kompozīcijas manas ausis atzina vasarai atbilstošo Come Over, mazliet ekstravaganto Telephone Banking un lirisko Heart On Fire.

Klausoties šo albumu, man visā pilnībā neizdevās atrast to odziņu kas liecinātu par autentisku, tieši Clean Bandit raksturīgu skanējumu, tomēr man gribētos ticēt, ka ”tur kaut kam ir jābūt”. Pēc gadiem labprāt noklausīšos grupas nākamos albumus.

7

2 komentāri

  1. Šitie baigi dīvaini skan, bet nav ne vainas. Diezgan labi, patiesībā.

    Patīk

    1. Paiet kāds laiciņš līdz pierod, bet tad iepatīkas. Vismaz kaut kas citādāks.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: