Mierīgas fantastikas šarms seriālā ”Extant”


CBS kosmiskā drāma Extant skatītājus pieaicina, kā burkānu vicinot zvaigžņotos Halles Berijas un Stīvena Spīlberga vārdus. Lai gan sākotnēji stāsts par citplanētieti cilvēku sievietes klēpī šķiet ne tikai mazliet šķebinošs, bet arī jau kaut kur dzirdēts, Extant ātri vien pierāda, ka tam piemīt mierīgas fantastikas šarms, kas arī bez blīkšķiem un gļotainām ķirzakām spēs piesaistīt interesi. Par to vai šis Spīlberga producētais zinātniskās fantastikas ideju jūklis piedzīvos otro sezonu, reitingi vēl strīdas, taču viens ir skaidrs. Pirmā sezona ir tā vērta, lai dotu tai iespēju kaut vai uz pāris sērijām.

Halles Berijas atveidotā varone Mollija Vudsa ir astronaute. Seriāla sākumā sieviete atgriežas mājās pēc gadu ilgas misijas kosmosā. Uz zemes viņu sagaida mīlošais vīrs Džons un dēlēns Ītans – pirmā cilvēciskā robota prototips. Saprotams, ka aklimatizēšanās pēc gada, kas pavadīts kosmosā nav vienkāršs process, taču Molliju nomāc vēl kaut kas. Sieviete, kurai nevar būt bērnu, un kura gadu pavadījusi pilnīgā vienatnē kosmosa stacijā, atklāj, ka ir stāvoklī.

Extant wide

Extant iekļauj sevī dažādus zinātniskās fantastikas elementus. Sākot no kosmosa izpētes, kas ”aizgājusi pa pieskari” un sievietes klēpī ved uz zemi citplanētieti, turpinot ar augsti, bet ne pārspīlēti attīstītām tehnoloģijām ikdienas cilvēka dzīvē (nu, būtu jau forši kādreiz pie spoguļa, mazgājot zobus, uz tā virsmas, palasīt arī jaunākas ziņas), līdz pat mūžvecajam zinātniskās fantastikas jājamzirdziņam par robotiem un mākslīgo intelektu, un to, cik tālu šo intelektu iespējams attīstīt pirms tas sāks attīstīties pats. Manuprāt, tieši šī beidzamā sižeta līnija par mākslīgi radīto zēnu-robotu un viņa integrāciju sabiedrībā, ir krietni vien saistošāka, kā lielā, ļaunā sazvērestība, kurš un kāpēc izdomājis izmitināt uz zemes svešu, citplanētu būtni, un, ko šī būtne vispār var nodarīt cilvēcei.

Līdz Extant sezonas noslēgumam atlikušas vien dažas sērijas. Kopumā šķiet, ka sižets uz priekšu virzās visai lēni, bet mērķtiecīgi. Ļaunie nešķiet pārāk ļauni, labie šķiet ļoti labi un ērta vietiņa atvēlēta arī cilvēku savstarpējām attiecībām un nākotnes ikdienas aplūkošanai (vides, interjera, apģērba un citi saskanīgā dizaina elementi, manuprāt, ir viens no lielākajiem seriāla plusiem). Citiem vārdiem sakot, patīkami ir gan varoņi, gan iztēlotā nākotne. Tas gan liek aizdomāties, kur palikušas visas sociālās problēmas, kas katru jauko utopiju noved pie katastrofālās distopijas, taču šķiet, ka vismaz pagaidām Extant ielūkosies tikai skaisto un bagāto mājokļos un politiku liks svētā mierā.

Vai šis ir vasaras lielais hīts? Blakus tādiem žanra karaļiem kā Orphan Black vai Defiance, šis jaunpienācējs diez vai ierindosies. Taču pats par sevi Extant ir nu ļoti izskatīgs seriāls, ar labiem aktieriem un, pagaidām ne visai stabilu, tomēr potenciālu doties dziļāk cilvēcības meklējumos. Vienalga, vai tas notiks kosmosā, vai tepat uz zemes.

8

5 komentāri

 1. Es uz šo seriālu arī tā kā skatos, tomēr neesmu vēl līdz galam izlēmusi vai mēģināt ievērtēt, vai nē. Taču, runājot par vasaras lielajiem hitiem, man tāds noteikti ir Tyrant. Spēcīgi, aizraujoši un ļoti aktuāli.

  Patīk

  1. Man šķiet, ka vismaz pirmās ”Extant” sērijas ir diezgan labas un skatīšanās vērtas. Problēmas sākas drusku vēlāk – mani mazliet māc šaubas, vai sezona noslēgsies tik pat daudzsološi kā iesākusies. Bet kopējais iespaids nav slikts.

   ”Tyrant” biju kaut kad piefiksējusi, bet piemirsu, ka jāskatās. Varētu ievērtēt, kad gribēsies ko politisku un dramatisku.

   Patīk

 2. Redzēju pirmās 3 sērijas, kas atstāja diezgan garlaicīgu iespaidu. Sajūta kā meksikāņu seriālā, kur viens notikums izstiepts uz neskaitāmām sērijām. Arī man tēma par mākslīgo intelektu un mākslīgo puiku šķita interesantāka par nesaprotamā kārtā stāvoklī palikušo Halli Beriju un milzu sazvērestību.

  Patīk

  1. Par seriāla gausumu nevar nepiekrist, bet man šoreiz tas īpaši netraucē. Tā kā viss ”settings”,šķiet tik interesants, man pat nav iebildumu tur uzkavēties mazliet ilgāk 😀 Man drīzāk ir baile no tā, kā viņi sezonu nobeigs, jo pēdējā sērija, ko redzēju jau likās aizdomīgi ”samudrīta”.

   Patīk

 3. […] blogā apr seriālu Extant. Anetes blogā vesels skatāmvielu […]

  Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: