12 mēneši, 12 teikumi


mēnešu pirmie teikumiBlogosfēras jaunāka stafetes kociņa akcija ir klāt. Šoreiz tās aizsācējs ir blogeris Ritvars, bet manu akcijas kociņu man tālāk nodeva blogeri Dainis un Sintētika – par to viņiem paldies!

Akcijas noteikumi vienkāršāki par vienkāršu. Lai atskatītos un gada laikā sastrādāto, izvelkam no bloga dzīlēm katra mēneša pirmā ieraksta pirmo teikumu un publicējam to blogā. Sanāk tāda maza, jauka šizofrēnija bez konteksta, tādēļ klāt, protams, saite uz ierakstu no kura konkrētais teikums ieradies.


Janvāris: ”Esam iesoļojuši Jaunajā 2014. – Zirga gadā.”

Februāris:Katru gadu mums ar draugiem ir tradīcija – mēs ejam uz pirti…

Marts: ”Svētdienas naktī bagātie un slavenie priecājās savā ballītē, dalot viens otram zelta vīriņus.”

Aprīlis: ”Ērtības mīlošs velns, eņģelis grāmatu kolekcionārs, traka pareģe un viņas pēctece ragana, neīsts mēdijs, vienpadsmitgadīgs Antikrists, četri Apokalipses jātnieki, kā arī pārītis raganu mednieku.”

Maijs: ”Pavasaris.”

Jūnijs: ”Dāvida Foenkinosa vārds atpazīstamību Francijā un citur pasaulē ieguvis pateicoties 2008. gadā sarakstītajam romānam ”Smalkjūtība.”

Jūlijs: ”Vasara.”

Augusts: ”Amerikāņu rakstnieka Džastina Kronina milzīgais literārais ķieģelis ar mīklaino nosaukumu ”Pāreja” pirms pusotra gada mani pārsteidza nesagatavotu. ”

Septembris: ”Tā kā šī ir pagadījusies visai tukša ābolu sezona, tos manā virtuvē aizstājuši nektarīni.”

Oktobris: ”Lapas krīt, lietus līst, dienas kļūst arvien tumšākas, segas kļūst arvien biezākas…”

Novembris: ”Pagājušajā mēnesī manās ābolu kārajās ķepās nonāca žurnāla Ievas Virtuve speciālizlaidums ar nosaukumu Ābolkūkas.

Decembris: “Ir trīs lietas, kas izraisa ikviena vieda vīra bailes: jūra vētrā, nakts bez mēness un rāma cilvēka dusmas.”


Pāris dīvainības, ko pamanīju, veidojot šo apkopojumu. Pirmkārt, kūku cepšana un recepšu pierakstīšana acīmredzami notiek tieši mēneša sākumā – par šo tematu esmu rakstījusi gan jūlijā, gan septembrī, gan novembrī, lai gan kopumā šogad blogā nemaz neesmu tik ļoti aizrāvusies ar gatavošanu. Otrs secinājums – man ar steigu jāmaina profesija un jādodas strādāt meteoroloģiskajā dienestā – krietns bariņš bloga ierakstu sākas ar gadalaiku vai laika apstākļu raksturojumu. Treškārt, izskatās, ka esmu beidzot izrevidējusi savu mūžseno nezāli – mīlestību pret pārlieku garu teikumu veidošanu. Nez vai tik tā nav pārvērtusies jaunā, īpaši lakoniskā nezāļu paveidā (skat. ”Maijs” un ”Jūlijs” 😀 ).

Stafetes kociņu tālāk labprāt nodošu Mēnessmeitēna, Evijas un Kurpjukastes rokās.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: