2014. gada seriālu tops nominācijās


seriāli 2014Ir pienācis tas laiks. Nu, jūs jau zināt – laiks, kad visi atskatās uz iepriekšējā gadā paveikto, redzēto, dzirdēto un lasīto. Protams, es arī sēžu šajā vilcienā, tādēļ gluži neizbēgama ir arī aizvadītā gada topu klātbūtne Tējtasītē. Cerēsim, ka neaizbēgs nedz aizvadīta gada mūzikas, nedz kino, nedz grāmatu topi, taču šodien sāksim ar seriāliem.

Un sāksim ar bēdīgu secinājumu, ka aizvadītā gada jauno seriālu raža man likusi vilties. Vēl gada sākumā šķita, ka 2014. gadā pavisam noteikti būs ko izvēlēties, taču skaudrā patiesība ir tāda, ka no pirmā pusgada seriāliem manā listē palika vien daži, vasaras sezonu nepārdzīvoja gandrīz neviens, un tie, kas tomēr izkaroja vietu manā TV programmā drīzāk tramīgi pārstāvēja nu jau aizvadīto rudens sezonu.

Šogad lielākoties paliku uzticīga vecajām vērtībām, kuru ir pārāk daudz, lai tās šeit uzskaitītu. Daži manas TV programmas seriāli mira dabiskā nāvē, daži no garlaicības injekcijas (Witches of East End un Under the Dome), dažus ļoti nepieklājīgi ignorēju, tikai pēc pilotsēriju noskatīšanās (The Leftovers un Salem), bet pāris jaunpienācēji šogad vispār netika pie dziesmas – neesmu iepazinusies nedz ar True Detective šarmu, nedz ar The Affair mistēriju, daudzu slavētajai un romāna motīvos balstītajai vēsturiskajai drāmai Outlander esmu pagrābstījusies tikai ap pilotsēriju, bet Constantine mošķus es neesmu manījusi ne acu galā.

Kopumā runājot par 2014. gada jaunumiem, jāsaka, ka lielākā daļa šī gada seriālu manās acīs varētu ietilpt kategorijā: ”it kā nekāda vaina, bet nekas īpašs”. Pie šādiem skatāmiem, taču nedaudz remdeniem seriāliem varētu pievienot Scorpion – izklaidējošu seriālu par ģēniju komandu, Stalker – kārtējo detektīvu gabalu, kā arī jauno ģimenisko situāciju komēdiju Black-ish.

Protams, ne visi seriāli ir bijuši remdeni, tādēļ šajā topā tālāk par tiem seriāliem, kas savu vārdu ierakstījuši treknrakstā – gan labā, gan sliktā nozīmē. Lai būtu godīgi un, piemēram, kāds fantāzijas seriāls neapvainoties, ka tiek salīdzināts ar detektīvu, esmu sakārtojusi seriālus nevis topā, bet gan improvizētās nominācijās.


GADA LABĀKAIS ŠAUSMU/FANTĀZIJAS SERIĀLS

Penny Dreadful poster wide

Šajā kategorija viennozīmīgs uzvarētājs ir Penny Dreadful. Pirmizrādi piedzīvojis 2014. gada pavasarī, angļu un amerikāņu kopražojums vienā vizuāli baudāmā un biedējošā ietvarā ielicis viktoriāņu laikmeta šausmu klasiku. Ir gan Dorians Grejs, gan vampīri, gan vilkači, gan Frankešteina briesmonis un citi zvēri. Kā arī aktieri Timotijs Daltons izmisuša tēva un Eva Grīna apsēstas gaišreģes lomās. Mūs gaida arī nākamā sezona.

GADA CERĪGĀKĀS MINI-SĒRIJAS

Ascension

Ascension ir šī gada zinātniskās fantastikas jaunpienācējs, kas uz ekrāniem parādījās gluži nesen. Šobrīd skatītāju vērtējumam nodotas tikai dažas sērijas (toties katra ir vairāk nekā stundu gara), taču ja publika tās iemīlēs, kas zina, varbūt ir cerības uz vēl kādu sezonu. Stāsts par amerikāņiem, kas 60. gados milzīgā kosmosa kuģī dodas meklēt jaunu apdzīvojamu planētu. Jukas sākas brīdī, kad uz kuģa tiek nogalināta jauna sieviete, un izrādās, ka arī kuģis nemaz nav tāds, kā sākotnēji šķitis. Vārdu sakot, intriga, noziegums un zinātniskā fantastika.

GADA PĀRSTEIGUMS

HTGAWM

Daži seriāli pielavās nemanot. Tiesas drāma/trilleris How To Get Away With Murder ar Violu Deivisu galvenajā lomā ir viens no tiem. Sižets par kādu universitātes tieslietu pasniedzēju, viņas studentu grupu un kādu slepkavību. It kā jau parasts krimiķis, tomēr sasodīti labs krimiķis – ir ko pašķetināt, un arī aktieri turas līmenī. Manas vienīgās šaubas ir par to, vai šāda tipa stāstam pietiks ”pulvera” arī nākamajām sezonām.

GADA VILŠANĀS

The Strain

Vampīr-vīrusa seriāls The Strain. Cerēju uz Giljermo del Toro prasmi vampīrus no jauna padarīt interesantus, taču atdūros pret kārtējo ”gaļas un asiņu” sienu, kuru tā arī nepārkāpu, jo nenoticēju, ka otrā pusē gaidītu pūliņu vērts sižets.

GADA ŠOVS

The Will Wheaton Project

Īsas bija tās dienas, kad gīkiem un nerdiem bija savs šovs. Komiskais The Will Wheaton Project ar Vilu Vītonu priekšgalā reizi nedēļā informēja skatītājus par jaunāko fantāzijas, fantastikas un šausmu kino pasaulē, izklaidēja ar dīvainiem viesiem un atrakcijām, kā arī vienkārši smīdināja. Protams, nekas tāds nevarēja ilgi izdzīvot, šovu atcēla pēc pirmās sezonas un faniem palika vien Youtube noskatāmās sērijas un slapji mutautiņi.

GADA LABĀKAIS KOMĒDIJSERIĀLS

Selfie1

Diemžēl mans gada labākais komēdijseriāls ar narcistisko nosaukumu Selfie vienlaikus ietilpst arī kategorijā ”gada visnepelnītāk atceltais seriāls”. Stāsts par kādas jaunas sievietes caciskās dabas savaldīšanu. Jāatzīst, ka sākums bija visai klibs, bet ar katru sēriju, šī nelielā uzkrītošo drēbju komēdija tomēr kļuva arvien sirsnīgāka. Diemžēl nākamā sezona nav paredzēta.

GADA GLĪTĀKĀS DEKORĀCIJAS

Extant poster

Stīvena Spīlberga jaunākā kosmiskā drāma Extant iespējams neizceļas ar elpu aizraujošu sižetu, taču vide, kurā dzīvo Halles Berijas varone ar visu savu ģimeni ir visnotaļ futūristiski pievilcīga. Ja nākotne izskatās tik gaumīgi, mums nav par ko uztraukties.

GADA ŠARMANTĀKAIS TV VARONIS

IOAN GRUFFUDD

Viens no šī gada simpātiskākajiem TV varoņiem neapšaubāmi ir bijis Ioan Gruffudd atveidotais tiesu medicīnas eksperts Henrijs  jaunajā izmeklēšanas un vieglas fantāzijas seriālā Forever. Nudien šarmants, šarmants patologanatoms…

GADA LABĀKĀS ATVADAS

The-Newsroom

Ar cieņu jāprot arī aiziet. To šogad godam izdarīja, manuprāt, viens no kvalitatīvākajiem HBO seriāliem – The Newsroom, noslēdzot savu pēc kārtas trešo un pēdējo sezonu. Beigas saldsērīgas, bet iederīgi sakārtotas pa plauktiņiem. Skatītājam vismaz paliek sajūta, ka neskatoties uz visām ķezām, ar varoņiem nākotnē viss būs kārtībā. Kas gan būtu seriāla fināla sērija, bez maza iedomāta mierinājuma?

GADA ”WTF” MOMENTS

true blood poster

Ja viens no HBO seriāliem šogad spēja beigties ar godu un cieņu, tad pavisam cits sagādāja skatītājiem ne mazums WTF brīžus ne tikai visu septiņu sezonu pastāvēšanas laikā, bet arī nobeigumā. Protams, es runāju par asiņaino vampīru melodrāmu True Blood, kas šī gada vasarā iestūrēja miera ostā, [spoileris] nogalinot vienu varen izskatīgu vilkaci un uz nerviem krītošu vampīru. Ņemot vērā, kā seriālam bija klājies pēdējo sezonu laikā, arī beigas īpaši nepārsteidz. Tas, protams, nenozīmē ka pēc septiņu sezonu skatīšanās noslēguma sērija neiedzeltu ar mazu nostaļģijas kodienu. Bet, ko nu par to – galvenais, ka Ēriks izdzīvoja…


…un tas arī viss manā 2014. seriālu gadā. Kuri ir tavi aizejošā gada favorīti, ekrāna skaistuļi, WTF momenti un elpas aizrāvēji?

Advertisements

10 komentāri

 1. Mani absolūtie šī gada favorīti, negaidīti, bet ir komēdijžanra pārstāvji – You’re the Worst un Mulaney. Ja neesi iemetusi acis, iesaku.

  Like

  1. ”Mulaney” pilotu paskatīju, bet kaut kā uz to brīdi neaizķēra. Par ”You’re the Worst” gan dzirdu pirmo reizi, būs jāiečeko – komēdiju nekad nevar būt par daudz 🙂

   Like

 2. Kā pārsteigumu sev es varētu minēt Madam Secretary. Tas seriāls nebija manā sarakstiņā, ko gribu iečekot un pēc treilera baigā interese nebija. Pirmo sēriju noskatījos vnk…nu tā sanāca un izrādījās pārsteigums man. Turpinu skatīties. Un How to get away with murder arī bija interesants pārsteigums.
  No jaunajiem man vēl patīk Scorpion. Vnk…patīk tā kompānija 😀
  Pie gada wtf momenta man 100% ir How i met your mother pēdējā sērija. Tas man bija viens no 2 komēdijseriāliem, kas man patika un ko skatījos. Tā sērija bija tik tizla un tāāāāda vilšanās. Reāli, tik stulbu nobeigumu nebiju gaidījusi. Pilnībā piekritu tiem faniem netā, kas ierosināja, ka seriālam vajadzēja mainīt nosaukumu 😀

  Like

  1. ”Scorpion” kompānija man arī patīk 😀 , vien tās dēļ, es vispār turpinu seriālu skatīties. HIMYM līdzi nesekoju, taču pat es pa ausu galam biju dzirdējusi interneta sašutumu. Laikam jau seriāla veidotājiem jābūt ļoti, ļoti uzmanīgiem ar fināla sērijām. Daļa fanu vienmēr besīsies, ka viņu seriāl-mīlulis ņēmis nelabu galu 😀

   Like

 3. Mani topa seriāli 2014. gadā bija jau minētie Selfie un How to Get Away With Murder, kā arī es par labu atzinu arī True Detective – iesaku.
  No komēdijseriāliem iesāku skatīties arī Jane The Virgin – tāds nedaudz ziepenes stils, bet tai pašā laikā aizrāva. Patika pasniegšanas stils.

  Like

  1. ”True Detective” plānoju šogad noteikti noskatīties ļoti daudz labu atsauksmju dzirdētas. ”Jane The Virgin” biju kaut kur dzirdējusi, bet nebiju ķērusies pie skatīšanās, laikam anotācija šķita pārāk jancīga.

   Like

 4. Man ļoti patika The Leftovers. No šeit neminētajiem.

  Like

  1. Es ļoti gaidīju ”The Leftovers”, bet kad tiku pie pilota sērijas skatīšanās, tur arī paliku. Nosolījos, ka kaut kad turpināšu, jo patiesībā jau pilots nemaz nebija slikts. Kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ, seriāls man tagad sēž plauktā ”varbūt kādreiz”.

   Like

 5. Sveiki. Mani sogad kaut ka ievilka Gotham. Isti neesmu supervaronu fane, bet ta Tima Bertona sajuta un mafiju/gangsteru saga. Viennozimigi sis serials patikami parsteidz.

  Like

  1. Sveika! 🙂
   Ar ”Gotham” man bija tā – it kā gribēju skatīties, bet nodomāju, ka es droši vien līdz galam nespēšu iejusties, uztvert nianses un saprast, par ko ir runa, ja neesmu īpaši sekojusi līdzi nedz Betmena komiksiem, nedz filmām.Taču atsauksmes gan labas dzirdētas.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: