Muzikāls humors viduslaiku mērcē – Galavant (2015)


Galavant posterMan ir vājība uz mūzikliem un man nepavisam nav iebildumu pret komēdijām. Taču es biju tuvu šausmām, pirmo reizi ieraugot jauno ABC parodij-mūzikla Galavant reklāmrullīti. Nosolījos kaut ko tādu nekad neskatīties. Kāds sviests, kāds absolūts sviests! Bariņš dīvaiņu skraida apkārt viduslaiku setingā un dzied jancīgas dziesmeles… Kurš kaut ko tādu vispār grib skatīties? Bet tad, kādā aukstā un tumšā janvāra vakarā, viss, ko es gribēju, bija kārtīgs sviests. Tāds biezs un kārtīgs sviests.

Un manā prātā, protams, atgriezās Galavant. Nodomāju, ja nevarēšu pasmieties par notikumiem, varbūt vismaz sanāks pasmieties par to, cik slikti seriāls uzņemts. Tomēr arī seriālu likteņvīram piemīt humora izjūta. Kā sāku ar vienu Galavant sēriju, tā uzsmērēju uz maizes arī visas pārējās un apgāzu pati savu viedokli. Kam bija jānotiek, lai no pilnīga nē, nē, nekādā gadījumā pārietu uz dodiet vēl? Patiesību sakot, nekam īpašam. Tikai asprātīgai, mūsdienīgai pieejai, jestriem dziesmu tekstiem un saujiņai labu un labi zināmu aktieru.

Galavant, kuru amerikāņu TV vīri un sievas paredzējuši, kā ielāpu seriāla Once Upon a Time pārtraukuma sezonai, stāsta par diženo bruņinieku Galavantu (Joshua Sasse), kura līgavu nolaupījis un apprecējis nekrietns karalis. Galavants gan steidzas atgūt mīļoto, taču tā viņu aizsūta pāris pilis tālāk un paliek karalienes godā. Drošais bruņinieks velkas atpakaļ uz ciemu, uzaudzē pāris kilogramus un dienas pavada dzerot un trenkājot savu skvairu Sidu (Luke Youngblood).

Lielie piedzīvojumi sākas, kad pie Galavanta uzrodas svešzemju princese Izabella (Karen David) ar lūgumu atbrīvot viņas sagūstītos vecākus, kas gaida nāves spriedumu karaļa galmā. Bijušais varonis Galavants piekrīt doties ceļā, jo princesei izdodas mazliet sameloties, ka galā bruņinieku gaida arī viņa pārdomājusī un glābēja tvīkstošā bijusī līgava. Ceļš sākas un turpinās ar kolorītām dziesmām, veiklām un neveiklām zobenu vicināšanām, smieklīgiem dialogiem un visnotaļ veselīgu ironiju viduslaiku stilā.

Runājot par to, kas padara šo nelielo seriālu par patiešām patīkamu un skatīšanās vērtu, jāpiemin labais aktieru sastāvs, kas prot ne tikai dziedāt, bet arī smīdināt. Neskatoties uz sprigano, nesenajā sitkomā Young & Hungry redzēto, Mallory Jansen karalienes lomā, nudien vienreizīgo Timothy Omundson karaļa Henrija lomā vai Vinnie Jones karaļa rokaspuiša tēlā, šeit pavisam noteikti jāpiemin arī epizodiskie personāži. Tostarp Hugh Bonneville un Sophie McShera no Downton Abbey, tēvocis Džesijs jeb John Stamos no bērnības klasikas Full House, kā arī iecienītais komiķis Ricky Gervais viduslaiku burvja/narkodīlera arodā.

Galavant ir labi organizēts bardaks, kas ar katru sēriju ievelk arvien dziļāk muļķīgi smieklīgo, moderno viduslaiku pasaulē. Rūdītus mūziklu nīdējus šis visticamāk neaizraus, taču no pārējiem vismaz kādu smaidiņu izvilinās.

8

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: