Skanīgākie mūzikas albumi 2014


Sveiciens pēdējā 2014. gada apkopojuma rakstā! Beidzot pienācis laiks noslēgt šo atskatīšanās sēriju. Īpaši nesteidzoties, esmu uzrakstījusi par, manuprāt, ievērības cienīgākajām 2014. gada filmām, seriāliem un grāmatām. Nu kārta mūzikai. Pagājušogad esmu klausījusies ne vairāk, ne mazāk mūzikas kā iepriekšējos gados, taču nevarētu sacīt, ka no sākuma līdz beigām tikuši atskaņoti veseli albumi. Drīzāk esmu izlīdzējusies tieši ar atsevišķām dziesmām. Lai kā arī nebūtu, šī raksta ietvaros man tomēr izdevās atlasīt pēc skaita astoņus, manuprāt, labus mūzikas albumus, kā jau ierasts, sasēdinot tos improvizētās nominācijās.

albumi 1

Mans 2014. gada atklājums ir Wrongchilde – Gold Blooded. Solo projekts ar grupas Kill Hannah dziedātāju Mat Devine galvenajā lomā. Par šo projektu uzzināju, pateicoties seriālam Stalker, kurā tika atskaņota dziesma Love Is a Battlefield. Paklausījusies citas kompozīcijas, tā arī paliku uzticīga albumam. Patīkami skumjš elektronikas piesitiens. Prātā paliekošākā dziesma arī no sērīgā gala – Falling in Love Will Kill You.

No skumjām, pie kaut kā priecīgāka. Gada pozitīvākā albuma godu es izlēmu atdot Bleachers – Strange Desire. Lai gan dziesmu teksti dažkārt atgādina ciemošanos psihoterapeita kabinetā, šī fun. ģitārista jaunā mūzika lepojas ar retro lādētu prieka dzirksti, kas kalpo par labu pick me up brīžos, kad tas nepieciešams. Manas ausis visvairāk priecēja Reckless Love.

gada eksperimentālā skaņa manā muzikālajā grāmatā ierakstās Clean Bandit – New Eyes. Dīvains, taču svaigs mēģinājums savienot klasisko mūziku ar elektroniku. Viena no klausīšanas vērtajām dziesmām šķiet Telephone Banking.

Ar Calvin Harris – Motion ir pavisam vienkārši. Gada labākā deju mūzikas albuma titulu es mūziķa diskam atdevu jau pirms diviem gadiem, rakstot par tolaik iznākušo albumu 18 Months. Nekas nav mainījies. Jauns gads, jauns albums, bet joprojām labi. Mīļākā melodija – Blame.

albumi 2

Mans aizvadītā gada labākais popmūzikas albums pieder britu māksliniecei no šova X Factor – Ella Henderson – Chapter One. Skanīgas mīlestības balādes ar vajadzīgo devu enerģijas un labu balsi. Viena no skaistākajām kompozīcijām – Glow.

Gada labākais indī albums – The Dø – Shake Shook Shaken. Šos māksliniekus pamanīju jau pavisam tuvu gada beigām, taču acumirklī iemīļoju viņu neparasto stilu. Grupā ar somu un franču saknēm piedāvā klausītājam mūsdienīgu un šarmantu indī popa skaņu. Manuprāt, ievērības cienīgākā dziesma – Trustful Hands.

Gada labākais rokmūzikas albums manās ausīs pirmo reizi ieskanējās vēl pagājušā gada pavasarī, zināmu, taču piemirstu britu mūziķu izpildījumā. Maximo Park – Too Much Information ir albums, kuru esmu noklausījusies krietni daudz reižu, tomēr tas nav pamanījies mani garlaikot, neskatoties uz to, ka lielākā daļa dziesmu ir ieturētas vienotā stilā, un brīžiem ir grūti nodalīt robežas, kur beidzas  viena un sākas nākamā. Mana mīļākā kompozīcija – Leave This Island.

Gada debijas albuma nominēšana man lielākoties nesagādā problēmas, jo allaž ir kaut viens mākslinieks, kas konkrētajā gadā izcēlies uz pārējo fona. Manai gaumei tas 2014. gadā izrādījās īru folkmūziķis Hozier ar savu debijas albumu Hozier. Līdztekus vairākām radio staciju iecienītām dziesmām, arī pārējās albuma kompozīcijas ietur nedaudz blūzīgi roķīgo mūziķa stilu un jēgpilnos dziesmu tekstus. Albums – mans gada favorīts, mīļākā dziesma Work Song.

Albumi 3

2014. gadā iznākuši arī citi man tuvu un iemīļotu grupu diski, kurus vēl neesmu paguvusi noklausīties – piemēram, jau blogā  pieminēto, tumšās puses grupu The Birthday Massacre un Lacuna Coil jaunākie albumi, kā arī Pink Floyd  beidzamais veikums The Endless River. Taču aizvadītais gads atnesis arī vairākus pavisam jaunus atklājumus. Kā trīs no tiem jāpiemin St. Vincent, kas šogad uzstāsies arī Positivus festivālā, kā arī jauno, britu dziedātāju Charli XCX, kas arīdzan viesosies Latvijā, Katy Perry koncerta tūres ietvaros, un amerikāņu folkmūziķi Conor Oberst, kura dziesmas mani pamanījās ”nošarmēt” ar savu melanholisko stilu.

Ar krietni lielāku laika nobīdi esmu sev atklājusi arī divas muzikālās apvienības, kuru albumi gan neiznāca pagājušajā gadā, tomēr ir stabili ievietojušies manā klausīšanās sarakstā. Tie ir skotu izcelsmes sintpopa mākslinieki Chvrches, kā arī amerikāņu alternatīvā roka pārstāvji The Neighbourhood, par kuriem, dīvainā kārtā, līdz pat nesenam laikam, dzīvoju pilnīgā neziņā.

KO KLAUSĪSIMIES 2015. GADĀ?

Pētot aizvadīto gadu, nedaudz pieķēru klāt arī esošo. Izrādās, ka 2015. gads sola nudien daudz labas mūzikas. Šeit daži no albumiem, kurus gaidu ar lielāku vai mazāku nepacietību:

 • Imagine Dragons – Smoke + Mirrors (februāris)
 • Nightwish – Endless Forms Most Beautiful (marts)
 • Laura Marling – Short Movie (marts)
 • Marina and the Diamonds – Froot (aprīlis)
 • Florence + the Machine – How Big, How Blue, How Beautiful (jūnijs)

Tāpat 2015. gadā mūs priecēs daudzu pazīstamu mākslinieku albumi, kuru izdošanas datumi pagaidām ir miglā tīti. Šogad visticamāk dzirdēsim kaut ko jaunu no Adele, Mumford & Sons, Brandon Flowers, Chvrches, Cazzette (vēl viens no maniem jaunatklājumiem – forša zviedru elektronika), Lana Del Rey, Ellie Goulding, Macklemore, Fleetwood Mac, un The Cure. Un, lai gan tas nav skaidri zināms, iespējams, ka pie jauna klausāmā materiāla tiks arī The XX cienītāji.

Tas arī viss, kas šobrīd aktuāls manā muzikālajā dzīvē. Ko jaunu un labu jūs esat dzirdējuši aizvadītajā gadā? Un ko gaidāt no jaunā, 2015. gada mūzikas apcirkņiem?

2 komentāri

 1. No šī gada albumiem ļoti gaidu jau minētos Nightwish un Imagine dragons jaunos veikumus. Un vēl apocalyptica jauno CD. 🙂
  Pagājušajā gadā atklāju sev Olly Murs, The Pretty Reckless, Kongos. Atgriezos pie Ed Sheeran. 🙂

  Like

  1. Man ļoti interesē, ko jaunu Nightwish būs sarūpējuši. Pēdējos gados man viņu mūzikā nācās aizvien grūtāk atrast jaunas mīļākas dziesmas, bet uz jauno albumu atkal lieku cerības.
   No Ed Sheeran mans gada atklājums ir ”Make it Rain” – http://youtu.be/jrYA9dLxXf0 Ļoti patīk šī dziesma.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: