Amnēzija kosmosā: Dark Matter (2015)


Šīs vasaras TV piedāvājums neskopojas ar jauniem seriāliem. Neskopojas tik ļoti, ka līdzās jauno seriālu gūzmai var runāt pat par jauno seriālu gūzmu konkrētā žanrā. Īpaši dāsni televīzijas cilvēki mūs šovasar ir apdāvinājuši ar zinātnisko fantastiku. Savu ceļu pie skatītājiem ir uzsākuši vairāki gluži jauni šī žanra seriāli ar pietiekami plašu tematisko diapazonu, lai izpatiktu dažādām gaumēm. Šodien nolēmu uzrakstīt par vienu no jaunpienācējiem, kas piesaistījis arī manu kosmosa filmu mīlošo sirdi – kanādiešu zinātniskās fantastikas seriālu Dark Matter.

Dark Matter

Šī seriāla labdabīgie ļaundari visticamāk uzrunās tos fantastikas seriālu cienītājus-iesācējus, kuriem, gluži kā man, patīk mazliet par daudz nopulēti kosmosa kuģi, futūristiski un stilīgi apģērbtas superkomandas, kā arī žanrā vairākkārt sastapti aktieri (atpazinu, piemēram, Roger R. Cross no Continuum, Antony Lemke no Witches of East End, kā arī Zoie Palmer no Lost Girl). 

Dark Matter, kas balstīts uz tāda paša nosaukuma grafiskās noveles motīviem, vēsta par sešiem cilvēkiem, kuri pamostas kosmosa kuģī un atklāj, ka nevienam no viņiem nav ne mazākās nojausmas, nedz par to, kas viņi ir, nedz par to, kā viņi šeit nonākuši, nedz arī par to, kurp viņiem vispār jādodas. Nelielu skaidrību šajā jautājumā drīz vien ievieš visnotaļ noderīgs androīds un kuģa dators vienā personā (šoreiz sieviešu), kas jau pirmās sērijas beigās paziņo varoņiem, ka viņi visi, izņemot neparasto meitēnu ar zaļajiem matiem, ir noziedznieki.

Šobrīd seriāls ir jau aizvadījis pusi sezonas un pamazām ir noskaidrojušās arī varoņiem piešķirtās lomas un ambīcijas. Kompānija sagadījusies visai raiba – ir gan asprātīgais kretīns, gan labais zēns, gan klusais austrumu cīnītājs, gan dzelzs lēdija, gan lādzīgais milzis, gan dīvainām spējām apveltītais dzīves pabērns. Un, protams, jau minētais androīds, kuras lomas atveidotāju man nudien gribas apsveikt par tik prasmīgi iestrādātu kokaino sejas grimasi. Pavisam nopietni, tas neizskatās vienkārši.

Lai gan lielāko laukumu šajā kosmiskajā operā aizņem varoņu ik sērijas ”kvesti” un personāžu mēģinājumi izvairīties no savas pagātnes izraisītajām nepatikšanām, paralēli visam līdzi velkas arī galvenā seriāla intriga – lielā sazvērestība par to, kurš tad varoņiem nodarījis šo amnēzisko pārestību. Pagaidām bēdubrāļu pašatklāsmes ceļā ir pagadījušās gan jau sagaidāmās ļaunās korporācijas, gan identitātes zādzība, gan arī kaut kas līdzīgs zombijiem. Taču seriālam neapšaubāmi vēl ir gana laika, lai ieskrietos un pakāpeniski nolobītu vēl arī pašu varoņu īstās būtības sīpolu.

Kopumā – negaidiet izsmalcinātas zinātniskas teorijas. Šī ir viegla, prātu neapgrūtinoša vasaras vakara izklaide, bagātināta ar simpātisku kompāniju, piedzīvojumiem, lieliem šaujamieročiem, svešām planētām un kosmosa stacijām.

8

5 komentāri

 1. Cerēju uz vasaras izklaides seriālu, taču ar pārāk lielu facepalm pametu jau pirmās sērijas pusē. Ja rodas sajūta, ka varu paredzēt katru nākamo soli un dialogus, nu tad nav vērts laiku tērēt.

  Patīk

  1. Es pāris reizes ”pafeispalmoju” par dažu personāžu aktierspēli, bet tā kopumā es nespēju atturēties no viena kārtīga kosmosa kuģa seriāla. 😀 Man vēl sarakstā ir daži citi šīs vasaras jaunie sci-fi, kas nav iesākti. Redzēs, vai šis konkrētais manā skatāmajā listē izturēs konkurenci līdz sezonas beigām.

   Patīk

 2. turos jau pie iesāktiem vasaras seriāliem un jaunus neņemu klāt. 🙂 Divi tik vien ir (Under the Dome un Falling Skies), no kuriem vismaz vienam arī pēdējā sezona

  Patīk

  1. ”Under the Dome” skatījos pirmo sezonu. Patika, bet otrajā sezonā es iesprūdu un tālāk netiku. Man kaut kā vienmēr vasarās sarodas jauni seriāli, kas izkonkurē vecos 🙂

   Patīk

 3. Piskadrons · · Atbildēt

  Pilnīgs mēsls priekš deģenerātiem.

  Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: