Tējtasīte iesaka 10 grāmatas vasarai


Vasara jau tuvojas savai izskaņai tā īsti nemaz nesākusies. Tomēr neskatoties uz pesimistiskajiem laika apstākļiem, viena vasaras vērtība paliek nemainīga – brīvā brīža lasīšana. Atvaļinājumu laiks ir arī laiks, kad gribas saritināties ar kādu labu grāmatu – vai nu tā būtu noslēpumaina lietainas dienas lasāmviela, jautra grāmata zvilnēšanai šūpuļtīklā vai romantisks pludmales romāns.

Tādēļ izlēmu šajā sarakstā apkopot desmit, manuprāt, vasarai piemērotākās grāmatas dažādām gaumēm. Iekļāvu gan tulkoto literatūru, gan grāmatas angļu valodā, gan arī stāstus, kuri vislabāk ”lasīsies” audio formātā. Par ikvienu no šiem darbiem jau esmu rakstījusi blogā, tādēļ zem nosaukumiem meklējamas arī saites plašākiem apskatiem.

Tējtasīte iesaka 10 grāmatas vasarai


Rūta Šepetis – Papīra sapņi. Viegls un gaisīgs stāsts par kādas jaunas meitenes sevis meklējumiem un pirmo mīlestību. Fonā arī brīnišķīgā 20. gs. Ņūorleānas atmosfēra.

Dāvids Foenkinoss – Smalkjūtība. Franču romāns par diviem vientuļiem cilvēkiem – skaistu sievieti un neparastu vīrieti, kuru viņa bez iemesla noskūpsta.

Ians Makjuans – Česilas pludmalē. Īss un lakonisks tomēr pilnvērtīgs un detalizēts romāns par divu jaunu cilvēku attiecībām 60. gadu Lielbritānijas laikmetīgajā fonā. Lieliski izveidoti varoņu kontrasti un savstarpējo attiecību dziļums.

Killing Sarai by J. A. Redmerski. Grāmata tiem, kas meklē mazliet asākas izjūtas. Narkotiku kartelī ieslodzīta jauna sieviete par savu  glābiņu no gūsta izvēlas rūdītu algoto slepkavu, kurā pēcāk arī iemīlas. Sižets, iespējams, izklausās nedaudz lubeniski, taču autore raksta interesanti un ar spriedzi. Neiztrūkst arī apšaudes un pakaļdzīšanās. Seriāla Nikita cienītājiem.

Emīlija Lokhārta – Mēs bijām meļi. Romāns latviešu valodā izdots pavisam nesen. Četri pusaudži, nomaļa sala un traģisks atgadījums. Ģimenes drāma ar teju vai sajūtamu gotisku noskaņu, neskatoties uz gluži nevainīgo darbības vidi – pludmali.

Bossypants by Tina Fey un Yes Please by Amy Poehler. Divas spriganas autobiogrāfijas, ko sarakstījušas divas spriganas draudzenes, kolēģes un komiķes Tīna Feja un Eimija Polere. Neliela feminisma piešprice, daudz stāstu iz dzīves un karjeras. Derīga arī tiem, kas par abu dāmu gaitām nav īpaši interesējušies. Vislabāk, protams, audio formātā, jo savas autobiogrāfijas savā balsī lasa pašas autores.

Strands of Bronze and Gold by Jane Nickerson. Dienvidu gotika un pasaka par Zilbārdi apvienojušās vienā vēsturiskajā romānā. Galvenā varone pārceļas dzīvot pie šarmanta ģimenes labvēļa, lai vēlāk uzzinātu, kur palikušas visas šarmantā labvēļa bijušās sievas… Kaut kas vidējs starp Džeinu Eiru un Vējiem līdzi, papildināts mistiskas piegaršu. Ir arī labs antivaronis.

Mariama Petrosjana – Nams, kurā… – Šis gandrīz 800 lappušu biezais noslēpumainais un piesātinātais romāns gādā par to, lai lasītājs tajā apmaldītos, un pat iznākot ārā, nebūtu drošs par to, ka Nams nav devies viņam līdzi. Maģiskais reālisms un fantāzija visā savā krāšņumā stāsta par kādu internātskolu un tās neparastajiem iedzīvotājiem.

The Arrivals by Melissa Marr. Bariņš cilvēku no dažādiem gadsimtiem un laikiem attapušies dīvainā, mežonīgajiem rietumiem līdzīgā pasaulē, kurā (gandrīz) nav iespējams nomirt. Fantāzijas kokteilis, kurā netrūkst ne maģijas, ne ļaundaru, ne mīlestības, ne vesterna atmosfēras.


Un kādas ir tavas vasaras grāmatas?

5 komentāri

 1. Protams, nedaudz sapņaina un naiva grāmata, bet mana vasaras grāmata ir Reja Bredberija “Pieneņu vīns”. Var pārlasīt atkal un atkal. Kaut gan, vai tā ir grāmatā, lai lasītu vasarā vēl jāpastrīdas pašam ar sevi, jo varbūt tomēr izvilkt no sekcijas stūra, tikai aukstos un tumšos ziemas vakaros, kad ilgojies pēc malka vasaras. Šo grāmatu var izmantot kā pieneņu vīnu, tā es nodomāju, kad tik tikko sāku lasīt grāmatu, jo “Pieneņu vīnā” nav garu garo ievadu, kas traucē jau no paša sākumā novērtēt, vai grāmata ir derīga lasīšanai, tā var teikt. Patiesībā es jau nojautu par to kāda būs pati pēdējā nodaļa, man ļoti patika, ka beigās bija, var tā teikt, atgādināta lasītājam galvenā doma, lai noliekot grāmatu malā vēl ilgi to neaizmirstu.

  Patīk

  1. Es pati no Bredberija esmu lasījusi tikai ”Marsiešu hronikas”, bet par ”Pieneņu vīnu” dzirdētas daudz labas atsauksmes, gribētos kādreiz izlasīt 🙂

   Publicējis 1 person

 2. Bredberija “Pieneņu vīns”, Tūves Jānsones “Vasaras grāmata”, Dafnes di Morjē “Rebeka”, Treisijas Garvisas-Greivsas “Uz salas” un daudzas citas 🙂
  Izlasi gan “Pieneņu vīnu”, tikai rēķinies, ka tas ir drusku savādāks Bredberijs kā “marsiešos”.

  Patīk

  1. ”Rebeka” – jā, šis joprojām ir mans robs gotikā, allaž sev atgādinu, ka vajadzētu un tad atkal aizmirstu.
   Tas labi, ka Bredberijs atšķirīgs. Es no ”Marsiešiem” biju gaidījusi kaut ko citu, nebija gluži tas, ko domāju ieraudzīt.

   Patīk

   1. Man arī Marsieši tā līdz galam negāja pie sirds.

    Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: