Foto stāsts. Jūgendstila mode Liepājas muzejā


Kur palikusi vasara? Tik tikko taču iestājās jūnijs, vēl pirms pāris dienām bija jūlijs un arī pirmais augusts nemaz nav tik sens… Tomēr, ieskatoties kalendārā, nākas piedzīvot pārsteiguma brīdi – lai gan teorētiskā vasara pašas galvā joprojām turpinās, praktiskā vasara ir jau gandrīz pagājusi. Tā kā līdz jaunajam mācību gadam, sezonas restarta pogai un rudens atnākšanai ar asteru pušķi padusē, ir atlicis tikai mazliet vairāk par nedēļu, nolēmu, ka beidzot ir pienācis laiks atdot bloga vasaras parādus.

1 20150630-IMG_1936

Šo parādu atdošanu izlēmu sākt ar foto stāstu, nedaudz atsvaidzinot arī bloga pasākumu sadaļu. Tā kā viens attēls pasaka vairāk nekā simts vārdu,  šoreiz piedāvāšu jums nelielu ieskatu kādā greznā izstādē, kuru apmeklēju vēl pašās jūnija beigās.

Jūgendstila modes izstāde (1896 – 1915), kas Liepājas muzejā apskatāma līdz 6. septembrim, atceļojusi no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Eksponāti izstādīti Liepājas muzeja pirmajā un otrajā stāvā. Neiztrūkst ne tikai pašu tērpu, bet arī aksesuāru – cepuru, apavu, somiņu, rotu un citu skaistumlietu izrādīšanas. Izstādē aplūkojami mazāk par simts tērpiem un, kā norādījis pats Aleksandrs Vasiļjevs, šādas kolekcijas izveidei bija nepieciešamas pat vairākas desmitgades.

Izstādītie tērpi ir grezni, eleganti un apveltīti ar to īpašo senā laikmeta auru, kuru mūsdienās, gribēdams nesameklēsi. Mans personīgais uzskats, ka 21. gadsimta mode, lai cik eleganta un gracioza, savā sievišķībā tomēr nespēj sacensties ar tiem apģērba gabaliem, kurus augstdzimušās dāmas nēsāja dažus gadsimtus iepriekš, pēc šīs izstādes aplūkošanas tikai nostiprinājās.

Lai gan ne visi izstādē redzamie apģērbi kliegtin kliedza: ”uzvelc mani” (gan praktisku, gan gaumes apsvērumu dēļ), nav iespējams ignorēt uzmanību ar kādu meistari pievērsušies apģērba detaļām, špicītēm, lentītēm, podziņām un auduma ziediem.

Šī ir pēc kārtas mana otrā Aleksandra Vasiļjeva izstāde, kuru apmeklēju. Ņemot vērā manu mīlestību pret senām lietām un štātēm (starp citu, Herietai Vorslijai ir laba grāmata par šo tematu  – Mode. 100 būtiskas idejas), varu droši sacīt, ka jau atkal nepaliku vīlusies.

Kādas ir jūsu attiecības ar aizgājušo laiku kleitām un frakām?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: