Grāmatu pirmās rindas


QuouteJauna sezona, jauna elpa un jauna blogosfēras akcija. Šoreiz grāmatmīļu lokā ieviesusies stafete ar mērķi parādīt piecu pēdējā laikā lasīto grāmatu pirmās rindiņas. Doma aizsākusies pateicoties Huffington Post rakstam par neaizmirstamām grāmatu pirmajām rindām, latvju blogu ārēs šo ideju atnesusi Inga Pizāne-Dilba, bet man stafetes kociņu piešķīra Dainis.

Noteikumi gaužām vienkārši – ņemam piecas pēdējā laikā lasītas grāmatas un uzrakstām to pirmos teikumus savā blogā vai izvēlētajā sociālajā medijā. Piedalīties, protams, aicināts ikviens grāmatu cienītājs.

Papētot manā plauktā esošo grāmatu pirmos vārdus, nonācu pie secinājuma, ka liela daļa manis lasīto autoru tik tiešām ievēro vienu no rakstniecības padomiem – sākt notikumu bez pārlieku garas ekspozīcijas, lai iespējami ātrāk ievilktu lasītāju notiekošajā un izraisītu intrigu.

Tad nu arī es iztikšu bez savas mīļās garās ekspozīcijas, un bez lieka tālākā ievada ļaušu runāt pašām grāmatām. Latviski, angliski, daiļliteratūriski, vēsturiski un autobiogrāfiski.


”Pēc manām domām, ikviens piedzīvo kādu brīnumu.” (Džons Grīns. ”Papīra pilsētas”)

”We were kept in a building with tall ceilings and ceramic tile floors and white paint-chipped walls that towered all around us like a prison.” (”The Black Wolf” by J. A. Redmerski)

”I recently experienced the perfect summary of my career at a Build-A-Bear store inside a suburban mall in Lancaster, California.” (”You’re Never Weird on the Internet (Almost)” by Felicia Day)

”79 procenti viedtālruņu lietotāju katru rītu ieskatās to ekrānā jau pirmajās 15 minūtēs pēc pamošanās.” (Nirs Eijals un Raiens Hūvers. ”Noķert uz āķa. Kā radīt paradumus veidojošus produktus”)

”Dižgari ir pelnījuši pieminekļus – tas šķiet gluži pašsaprotami.” (Arnolds Auziņš. ”Arī rakstnieks ir cilvēks”)


Stafete jau nebūtu stafete, ja kociņš netiktu padots uz priekšu. Labprāt lasītu, kādas ir Ms Marii un Valkīras neseno grāmatu rindas.

Advertisements

3 komentāri

 1. Kāda ir ”You’re Never Weird on the Internet (Almost)” un par ko tur ir?

  Like

  1. Esmu vēl pašā sākumā, tikai vakar sāku klausīties – man šī tipa grāmatas patīk audio formātā. Kārtēja autobiogrāfija ar humora piesitienu. Es nebiju dzirdējusi par pašu autori, bet atsauksmes par grāmatu manīju labas. Cik noprotu, viņa stāstīs par interneta slavenas ”gīku” meitenes dzīvi un karjeru. Pagaidām rādās labi – Eimijas Poleres un Tīnas Fejas stilā.

   Like

   1. Skaidrs. Gaidu, ko teiksi pēc izlasīšanas 🙂

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: