Jaunie rudens seriāli 2015: sci-fi un fantasy


4Piektdienai piestāv saldais ēdiens. Drāmas un komēdijas nu ir pie vietas, beidzot pienācis laiks arī trešajai jauno seriālu porcijai, manai iecienītākajai – zinātniskās fantastikas un fantāzijas seriālu kaudzītei. Tostarp arī vienam šausmu seriālam.

Mana personiskā pieredze pēdējos gados gan rāda, ka lielais vairums šo žanru seriālu ceļu pie saviem skatītājiem atrod tieši vasaras sezonā (šovasar vien saskaitīju septiņus gabalus – trīs vecus, četrus jaunus), taču arī šajā rudenī tomēr ir izdevies atlasīt dažus, manuprāt, noskatīšanās vērtus jaunievedumus. Vismaz puse no tiem ir balstīti literāro darbu pamatos un lielākoties sliecas tieši fantastikas, ne fantāzijas žanra virzienā. Bet arī tas pēdējā laikā nav nekas neparasts.

MINORITY REPORT, 21. SEPTEMBRIS

Rakstnieka Filipa Dika stāsta ekranizācija un režisora Stīvena Spīlberga filmas rimeiks TV ekrānos. Seriāls par cilvēkiem, kas spēj paredzēt noziegumus, pirms tie vēl izdarīti. Kriminālie stāsti nav mans lauciņš, tomēr, ja iejaukta zinātniskā fantastika, ir iejaukta arī mana interese.

LIMITLESS, 22. SEPTEMBRIS

Vai atceraties filmu ar Bredlija Kūpera varoni, kurš piepeši kļuva tik gudrs, ka vairs nezināja, kur likties? Nu viņš ir atradis savu vietu – filmas turpinājumā, jaunā seriālā ar tādu pašu nosaukumu. Jauno sēriju galvenajam varonim, gluži kā viņa priekšgājējam, tiek piedāvāta brīnumaina tabletīte, kas sola atvērt viņa prāta spējas uz visiem 100%. Protams, ne bez blakusefektiem. Kārdinoša premisa par to, kā būtu dzīvot, ja mēs spētu veikt super precīzas kalkulācijas un atcerēties visu, kas jebkad izlasīts vai dzirdēts. Šo gaidu.

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL, 7. OKTOBRIS

Es AHS neskatos regulāri, pieslēdzos ik pārsezonas, atkarībā no tā, vai mani interesē konkrētā tematika. Šīs sezona darbības vieta,  viesnīca, izklausās gluži nekaitīga. Vismaz līdz brīdim, kad iepazīstamies ar reklāmas rullīti… Šogad piedalās jau labi zināmās sejas no iepriekšējām sezonām, kā arī pie apvāršņa sola parādīties Lady Gaga. Ja ar to nepietiek, lai savāktu potenciālo auditoriju, tad es nezinu. Mani personīgi gan ir savācis tieši solījums, ka šajā antoloģijas daļā izdosies ieraudzīt atsauces uz pirmo un sezonu AHS: Murder House, kas man savulaik ”šausmīgi” bija pieķērusies pie sirds.

INTO THE BADLANDS, 15. NOVEMBRIS

Karotājs, jauns zēns, izpostīta zeme, postapokaliptisks piesitiens un cīņas māksla. Izskatās nedaudz asiņaini, tomēr intriģējoši. Dzīvojoties internetos, vairākkārt esmu uzskrējusi sarunām par šo seriālu, tādēļ šķiet, ka šis varētu būt viens no šajā žanrā gaidītākajiem šogad. Nedaudz arī mans. Dzīvosim, redzēsim (pilotu).

CHILDHOOD’S END, 14. DECEMBRIS

Zinātniskās fantastikas mini sērijas, kas balstītas uz Artura Klārka romāna motīviem. Zeme, atnācēji no kosmosa. Nu, jūs jau zināt, kā tas parasti beidzas…

THE EXPANSE, 14. DECEMBRIS

Par šo jau rakstīju, pavasara jauno seriālu rakstā. Kosmosa opera par cilvēkiem, kas 2000 gadu tālā nākotnē kolonizējuši saules sistēmu. Kā teikuši paši veidotāji, iespējams, vērienīgākais projekts, kāds līdz šim bijis SyFy kanāla paspārnē. Jau atkal balstīts uz literāra darba motīviem. Un viens no maniem šī gada gaidītākajiem.

COLONY, 16. JANVĀRIS

Šis vairs gluži neietilpst rudens kategorijā, bet kāpēc gan nepalūkoties arī uz kādu jaunu vidus sezonas treileri? Tiesa, to noskatoties, man tā arī netapa gluži skaidrs, kurš ko īsti ir iekarojis un ieslodzījis? Vai atkal visa vaina guļ uz citplanētiešu pleciem? Lai kā arī nebūtu, izskatās, ka seriāls mēģinās ielīst šobrīd neaizpildītajā TV robā, par ģimenes tēviem, kas glābj savas atvases un pie reizes arī pasauli. Kāpēc gan ne? Pārējās simts reizes šis triks ir vairāk vai mazāk nostrādājis.

Un pirms pavisam noslēdzu šo sarakstu, nevaru nepieminēt vēl dažus spilgtus vidus sezonas jaunpienācējus, kas mūs priecēs 2016. gadā. Tie ir: The Magicians – L. Grosmana populārajā grāmatu triloģijā balstīta ekranizācija par puisi, kas dodas uz maģisku akadēmiju (nē, tam nav nekāda sakara ar Hariju Poteru) un daļēji N. Geimena grafiskajās novelēs balstītais seriāls Lucifer, kas stāstīs par garlaikotu Nelabo, kurš pametis elles kambarus un pārvācies uz mūsdienu ASV. Ak jā, neaizmirsīsim par vēl kādā grafiskajā novelē balstīto seriālu Preacher, kura varonis kopā ar savu bijušo draudzeni un īru izcelsmes vampīru meklēs Dievu (vārda tiešā nozīmē), kā arī seriālu Hunters, kura varoņi mēģinās atmaskot citplanētiešus – cilvēku nolaupītājus. Un, ja ar to vēl nepietiek, TV ļaudis sola, ka uz ekrāniem parādīsies gan Frankenšteina motīvs, gan Smaragda pilsēta, gan kovbojveidīgi roboti un citas dīvaini saistošas lietas.

Tas arī pagaidām viss. Ar jaunu vidus sezonas seriālu porciju tiksimies jau pēc dažiem mēnešiem. Lai seriāliem bagāti lietainie rudens vakari!


LASI ARĪ:

11 komentāri

 1. The Magicians grāmatas būs latviski, ja kas 😉 Uz kādu literāro darbu balstās The Expanse?

  Patīk

  1. Man jau bija aizdomas, ka kaut kas tik saslavēts ar laiku atradīs arī mūsu āres. Laikam labi, ka slinkoju un nelasīju angliski 😀
   Skatos Vikijā, ka ”The Expanse” balstīta uz ”Levithan Wakes”, kas 2012. gadā nominēts arī Hugo balvai. Nebiju iepriekš neko dzirdējusi.

   Patīk

 2. Dainis Gžibovskis · · Atbildēt

  Limitless izskatās daudzsološi.
  Par to, ka AHS piedalīsies Lady Gaga, gan neesmu sajūsmā, jo nekāda labā aktrise viņa nav un, spriežot pēc nostāstiem, atveidos kaut ko sev ļoti tipisku. Tā īsti man tikai pirmā un otrā sezona patika, bet 3. un 4. lika vilties.
  Into The Badlands izskatās pēc my cup of tea.
  Ok, un es nesen sapriecājos, ka skatāmo seriālu skaits sarucis līdz saprātīgam līmenim. 😀

  Patīk

  1. Patiesību sakot, es vispārīgi par Gagu neesmu lielā sajūsmā, bet viņai ir milzīga fanu bāze, līdz ar to, man šķiet, ka seriālam no tā noteikti tiks labums (skatītāji). Žēl, ka Džesika Lānža šogad nepiedalās – lūk, kur ir izcila aktrise.

   Ai, es jau esmu padevusies slīkšanai seriālu jūrā 😀 Vienīgā laime, ka pamazām kļūstu arvien izvēlīgāka, varbūt vismaz tā izdosies veikt kādu dabisko atlasi.

   Patīk

   1. Dainis Gžibovskis · · Atbildēt

    Es skatos, ka Raiens Mērfijs, balstoties uz fanu bāzes lielumu, veic aktieru atlasi + ļoti aktīvi izvēlas LGBT kopienas pielūgsmes objektus. Galvenajam kritērijam tomēr vajadzētu būt aktiera talants, ne fanu bāze vai piederība kādai kopienai.
    Ļoti ceru, ka stilistiski būs kaut kas līdzīgs Kinga “Mirdzumam”.
    Man arī būtu jākļūst kritiskākam seriālu izvēlē, citādi brīvais laiks drīz manā dzīvē būs neeksistējošs jēdziens.

    Patīk

    1. Neesmu redzējusi vēl nekur Gagu kā aktrisi. Varbūt, ka šeit viņas loma nebūs paredzēta tik liela, lai uzkristu uz nerva? Treilerīs man šķiet tipiskā AHS stilā. Pilnīgi kliedz: ”Es gribu jūs šokēt, šokēt un vēlreiz šokēt!”
     Es dažreiz aizdomājos par to, kas īsti notiek šī seriāla veidotāju prātos 😀 Cik daudz šausmu jāizlasa, jāiedziļinās, jāizpēta un jāizlaiž caur sevi, lai to visu vispār varētu salikt kopā…

     Patīk

 3. Preacher noteikti paskatīšos. Redzēs kā viņi būs komiksu realizējuši filmā.

  Patīk

  1. Man patīk tā ”Preacher” ideja – cik nu no pāris teikumiem var spriest. Komikss ir labs?

   Patīk

   1. Episks http://asmodeus.lv/2015/01/05/preacher-by-garth-ennis/ , nezinu ko un cik daudz viņi rādīs seriālā, bet ceru, ka visu. Vismaz Killer of Saints noteikti nevajadzētu atstāt aiz borta.

    Patīk

    1. Palasīju Tavu atsauksmi – personāži rādās kolorīti ne pa jokam. Izklausās, ka varētu būt labs, plašs materiāls seriālam.

     Patīk

 4. Opā!
  Kārtējais lieliskais raksts šajā blogā :)!

  Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: