DIY dekors – rudens rāmītī


Sveiciens nedaudz apsnigušajā novembrī! Šodien nāku pie jums ar kaut ko jaunu. Piecu gadu laikā, kopš veidoju rakstus Tējtasītei, ne reizes neesmu uzņēmusies rakstīt par skaistumlietu radīšanu. Taču šis rudens manī acīmredzami ir atvēris kādu īpaši savādu telefona līniju ar DIY (saīsinājums no – do it yourself) kosmosu, tādēļ vēl oktobra mēnesī pāris vakarus nosēžot pie Pinterest un YouTube, secināju, ka arī man pienācis laiks kaut ko darīt lietas labā. Tā kā rokdarbu jautājumos man abas rokas ir kreisās un aug no vienas labi zināmas vietas, pirmajai reizei neizvēlējos neko sarežģītu.

Tejtasites rudens diy dekors1

Neskatoties uz to, ka novembris jau vairs tikai tāds pusrudens vien ir, nospriedu, ka vēl var atļauties mazliet paildzināt krāsaino (nu jau piesalušo) lapu sajūtu, pagatavojot rudens dekoru. Tādēļ šodien jums piedāvāju pavisam nelielu instrukciju kā noturēt ciet rudeni – ieliekot to rāmītī.

Dekoram nepieciešams:

  • dators ar teksta redaktoru;
  • gleznains fonts pēc izvēles;
  • printeris;
  • foto rāmis;
  • mākslīga vai īsta (un sakaltēta) kļavu vai kāda cita koka lapa – galvenais, lai krāsaina.

1. Vispirms atveram Microsoft Word vai kādu citu teksta redaktoru, atbrīvojamies no dokumentam pierastajām Tejtasites rudens diy dekors2baltajām malām, tā lai par sava darba laukumu iegūtu visu lappusi. Uzstādām 1,5 atstarpes starp rindām un izvēlamies savu iecienītāko fontu un burtu lielumu. Es savam dekoram izmantoju burtu lielumu 30, kā arī Freestyle Script fontu, kas nekomerciālai lietošanai internetā ir pieejams bez maksas.

2. Tālāk ierakstam dokumentā vārdu “Rudens”. Pārkopējam šo vārdu visas rindas garumā, bet rindu noslēdzam ar zilbi ”Ru”. Nākamo rindu iesākam ar zilbi ”dens” un turpinām kopēt pilno vārdu ”Rudens” līdz arī šī rindiņa pabeigta. Tad iezīmējam abas rindiņas, nokopējam un pārnesam tās visa dokumenta garumā.

3. Izdrukājam dokumentu, ja mājās ir printeris, vai aiznesam uz kādu servisu, kur to paveiks citi. Tad ņemam iecerēto foto rāmi un apgriežam izdrukāto rudens lappusi vajadzīgajos parametros. Tās vidū liekam savu sakaltēto vai mākslīgo rudens lapu. Taisām foto rāmīti ciet un piestiprinām savu jaunradījumu pie sienas, uz galda vai jebkurā citā dekorēšanai paredzētajā vietā.

Ātri, vienkārši un mazliet neierastāk par parastām fotogrāfijām. Ceru, ka arī jums noderēja šī mazā aizejošā rudens iedvesma.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: