Tējtasītes novembra favorīti 2015


Sienas kalendārs saka, ka ritot jau trešā decembra nedēļa, mans iekšējais kalendārs saka, ka viņš to nav pamanījis, jo esot sastindzis laikā – mūžīgajā novembrī. Sastinguši izrādījās arī novembra favorīti, kurus cerēju publicēt vēl decembra sākumā – kā visi normāli cilvēki. Laikam jau jāsamierinās, ka normāls cilvēks no manis nesanāks, bet vismaz sanāks novembra favorīti… decembra vidū. Tādēļ izliksimies, ka šodien ir tikai 9. ne 19. decembris un atskatīsimies uz dažām labām iepriekšējā mēneša lietām.

teejtasiites_novembra_favoriti_2015

Tējtasītei iepriekšējais mēnesis pagāja grāmatu un recepšu zīmē. Parunāju par divām ļoti atšķirīgām grāmatām – par nihilistisko pieaugušo fantāzijas romānu Burvji, kas uz mani atstāja spēcīgu pārdomu iespaidu, un par skaisto pirmo mīlestību, manuprāt, ļoti labi uzrakstītajā jauniešu romānā Eleonora un Pārks. Tāpat pagājušajā mēnesī mazliet padarbojos virtuvē un pagatavoju trīs vienkāršas receptes, izmantojot jogurtu, kā arī uztaisīju nelielu DIY pamācību dekoram rudens noskaņās. Bet nu gan ķeramies pie tā, kas novembrī palicis aiz bloga borta – ir kaut kas gan ausīm, gan acīm, gan dvēselei, gan vēderam.


Saldumi, tēja un sveces

Mēneša labumus uzsāksim ar saldumiem – Latvijā ražotām karamelēm no Jelgavas. Karameļu Darbnīcas konfekšu asorti bundžiņu iegādājos Valmiermuižas tirdziņā Gardu Muti vēl novembra pirmajā pusē, taču pēcāk visu zinošais internets man pavēstīja, ka šie saldumi esot iegādājami arī daudzviet citur Latvijā. Konfektes ir roku darbs, un etiķete sola, ka ražošanā izmantotas dabīgās pārtikas krāsvielas, piemēram, spinātu un burkānu ekstrakti vai melno burkānu sulas koncentrāts. Taču ne par to ir stāsts – favorītos šīs karameles iekļāvu to piemīlīgā izskata un labās garšas dēļ. Attēlā redzamajā (jau krietni patukšotajā) burciņā sastopamas gan klasiskās bārbelītes, gan piparmētru konfektes, gan karameles ar persiku, upeņu, ābolu, meloņu un pat dzērveņu garšām. Ziemassvētkiem iegādāšos vēl kādu burciņu vai divas.

karameles_teja_sveces_teejtasiite

Līdzīgi kā oktobra favorīti, arī novembra favorīti nav iedomājami bez tējas pieminēšanas. Pagājušajā mēnesī nopirku izmēģināšanai tēju no Rimi zīmola I Love Eco. Lai būtu iespējami piedienīgi ziemai, izvēlējos melno tēju ar arktisko kazeņu, brūkleņu un lāceņu garšu. Atšķirībā no vairākām citām melnajām tējām, manuprāt, šī ir maigāka, aromātiskāka un ne tik sīva. Garšīga, pirkšu vēl.

Novembrī nejauši sanāca tējai pieskaņot arī sveces – gan krāsas, gan aromāta ziņā. Alan Deko uzgāju sarkanas ziemas tējas sveces ar spēcīgu un, pārsteidzošā kārtā, šķietami dabīgu dzērveņu un citu ogu aromātu. Tā kā šīs sveces tiek pārdotas skaudrā vientulībā un bez iepakojuma, zīmolu nevarēšu nosaukt, taču domāju, ka šie mazie, smaržīgie podiņi joprojām atrodami veikalos – ja nu vēl kādam sakārojies garšīga ogu aromāta. Smaržo izteiktāk kā manas oktobra favorītos pieminētās ābolu sveces, un arī degšanas ilgums atbilstošs – pāris omulīgiem vakariem pilnībā pietika.


Kopjošā kosmētika

lavera_balzams_novembra_favoriti_2015_teejtasiiteNovembris mūs nelutināja ar lielu aukstumu, un visnotaļ sirsnīgs paldies viņam par to. Taču kā teiktu varoņi no vecā labā galvu ciršanas seriāla Game Of Thrones: „Winter is coming.” Tādēļ nenāk par ļaunu jau laikus sagatavoties, iegādājoties kaut ko, kas sola palīdzēt ādai saglabāt savu normālo stāvokli.

Pirmais no maniem novembra kosmētiskajiem favorītiem ir lūpu balzāms no firmas Lavera, Nopirku to Stockmann kosmētikas nodaļā, kad velti biju izmeklējusies savu iepriekš lietoto Burt’s Bees bišu vaska lūpu balzāmu (mans eksemplārs bija atceļojis no citām zemēm – varbūt, kāds zina, kur Latvijā iespējams iegādāties šīs firmas produktus?). No salīdzinoši nelielā klāsta, kas tobrīd bija pieejams veikalā, es izvēlējos klasisko lūpu balzāmu ar alveju un hohobas eļļu ikdienas lietošanai. Atverot iepakojumu, biju patīkami pārsteigta par saldeno vaniļas smaržu un vieglo, taču krēmīgo tekstūru. 21. gs. pilsoņa satraukto sirdsapziņu nomierināja arī fakts, ka uz iepakojuma rēgojās vecais labais vārdiņš organic. Pēc mēnesi ilgas lietošanas, varu sacīt, ka lūpas tiešām ir labi mitrinātas un mīkstas, un es esmu nedaudz atguvusi ticību Lavera zīmolam pēc nelielas vilšanās ar viņu it kā dabisko acu laineri, kurš neparko negribēja turēties uz maniem plakstiņiem.Madara_ziepes_novembra_favoriti_teejtasiite

Arī otrs no maniem kosmētiskajiem novembra favorītiem nāk no dabisko produktu saimes – un tās ir Madara ķermeņa ziepes ar lācenēm un auzu pienu. Man patīk citi Madaras ādu kopjošie produkti, un arī šis neizrādījās izņēmums. Sastāvā jau atkal hohobas eļļa. Smaržo jauki, puto pienācīgi un nesausina ādu, to attīrot. Turklāt pamatīgais ziepju gabals kalpo ļoti ilgam laikam. Nākamās izmēģināšanas dienas kārtībā ir ziepes kadiķiem un dzērvenēm.

Kādi ir jūsu pēdējā laika kosmētiskie atklājumi?


Grāmatas, filmas un seriāli

Kad ķermenis ir palutināts, tālāk var doties pie gara.  Par divām grāmatām novembrī uzrakstīju blogā, taču kopumā tiku izlasījusi astoņas – pašai brīnums. Divas no tām savu kārtu uz atsauksmju rakstīšanu, sagaidīja decembra sākumā, taču par pārējām plašāk sanācis izteikties tikai Goodreads vai neizteikties nemaz. Viena no šīm, ar uzmanības deficītu sirgstošajām, grāmatām izrādījās Gilianas Flinnas stāsts ar nosaukumu The Grownup, pārējās trīs bija tematiski dažādas non-fiction audio grāmatas.

Jenny Lawson - Furiously HappyIzlasīju japāņu tīrīšanas guru Marī Kondo pamācību kā pareizi atbrīvoties no nevajadzīgām lietām – The Life-changing Magic of Tidying Up, kā arī Malkolma Gladvela kārtējo socioloģisko pārspriedumu The Tipping Point – par to, kādēļ dažas idejas un tendences mēdz izplatīties, bet citas nē. Taču mana mēneša lielākā favorīte izrādījās Dženijas Lavsones humoristiskā autobiogrāfija Furriously Happy. Pēc kārtas otrā šīs autores grāmata, ko esmu lasījusi (pirms pāris gadiem jau rakstīju par viņas grāmatu Let’s Pretend This Never Happened), bet noteikti ne pēdējā. Atklāti, asprātīgi un līdz histērijai smieklīgi par nopietno un sāpīgo. Ideāla grāmata audio formātam, jo lasa pati autore.

Runājot par filmām, visa mēneša laikā aizgāju tikai uz vienu – Bada spēļu noslēdzošo daļu. Un, neskatoties uz savu patiku pret šo fransīži, paliku diezgan vīlusies, jo no noslēdzošās daļas biju gaidījusi vairāk. Turklāt šī nu reiz bija filma, kurai 3D formāts bija tikpat nepieciešams kā zivij velosipēds.

Toties vīlusies es nepaliku seriālos. Mans mēneša atradums un ieguvums bija seriāls, kuru jau pieminēju rudens jauno seriālu sarakstāFlesh and Bone. Breaking Bad producentes veidots, visai drūms un tabu tēmas aizskarošs kino gabals astoņu sēriju garumā. Stāsts par jaunu balerīnu, kas aizbēgusi no mājām, mēģina atstāt savu tumšo pagātni pagātnes tumsā, un iestājas jaunā baleta trupā, kur sastopas ar stereotipiski pazīstamajām aroda vainām – anoreksiju, narkotiku lietošanu, sevis fizisku dzīšanu līdz spēku izsīkumam un pāri visam vēl emocionālo teroru no mākslinieciskā vadītāja puses. Dažādu psiholoģisko mehānismu un pārdzīvojumu piepildīts seriāls, kas viennozīmīgi liek padomāt un paanalizēt galvenās varones rīcības motīvus un apzināt traumas radītās sekas. Atmiņā paliekošs seriāls Black Swan cienītājiem. Turklāt galvenās varones godā īsta balerīna.


Tas arī viss par tāltālo novembri. Ar šo rakstu turpināju savu pēdējā laika tendenci izteikties neciešami lielos apjomos. Piedodiet, ja varat (un vispār esat tikuši līdz šai rindkopai). Kas sagaidāms vēl atlikušajā decembrī? Ja visas bloga dievības stāvēs man klāt, visticamāk, būs trīs grāmatu apskati un ieteikumu saraksts ziemas lasāmvielai. Ceru līdz galam uzrakstīt par Pīrsa Brauna debijas romānu Sarkanā sacelšanās, par kuru jau vairāki blogeri paguvuši ļoti cildinoši izteikties, pabeigt lasīt Patrika Nesa it kā bērnu grāmatu Septiņas minūtes pēc pusnakts, kā arī nopublicēt atsauksmi par kādu visnotaļ hipsterīgu Ziemassvētku grāmatu, kas mani patīkami pārsteidza. Un, protams, būs jāpievēršas arī jau ierastajiem gada beigu apkopojumiem.

Advertisements

7 komentāri

 1. Sanāca iegādāties šo to no Karameļu darbnīcas, bet tas laikam nokļūs decembra favorītos. Flesh and Bone izklausās pēc seriāla, kas man patiktu. Vajadzēs pamēģināt 🙂

  Like

  1. ”Flesh and Bone” iesaku pamēģināt, ja patīk tādi ar drusku tumšu atmosfēru. Kā sāku ar vienu sēriju, tā attapos jau pie pēdējās. Ievelkošs 🙂

   Publicējis 1 person

 2. Man jau šķiet, ka šogad dabai tāds pagarināts novembris ir sanācis, decembris tikai nosaukuma pēc.
  Karameles izskatās jautras, apskatījos, ka Rīgā tās pārdod tāda interesantā veikaliņā, kur vēl visādi latvju labumi piedāvājumā.
  No ķermeņa zieķiem es varu ieteikt pašmāju Verana, man ir ceļmalītes ķermeņa sviests, kas tiešām smaržo patīkami ārstnieciski.

  Like

  1. Novembris tik tiešām ir pagarināts ne pa jokam, es jau parasti nesūdzos par situ ziemu, bet nu šie solās būs dikti pelēki Ziemassvētki.
   Karameles sākotnēji redzēju tikai tirdziņā, bet pagājušonedēļ ievēroju, ka nu jau pamazām parādās arī citos veikalos. Bet vispār forši produkti, vakar sanāca pagaršot arī tās pašas firmas zefīriņus – arī ļoti feini.
   Par Veranu nebiju neko dzirdējusi, būs jāpiefiksē zināšanai, ja nu parādās man tuvajā eko bodē.

   Like

 3. Ja februāra sākumā vēl Burt’s Bees bišu vaska lūpu balzāms būs Tev aktuāls, varu atvest pāris iepakojumus. 🙂

  Like

  1. Paldies par piedāvājumu 🙂 Skatīšos, kā šis izlietosies, ja vēl būs tāda vajadzība, padošu ziņu.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: