2015. gads šķērsgriezumā


Kaza pavadīta, lai dzīvo Pērtiķis! Tā kā neatņemama decembra beigu/janvāra sākuma sastāvdaļa blogosfērā ir dažāda garuma, platuma un satura aizvadītā gada apskati, arī es nolēmu, ka izmantošu šo sociāli pieņemamo narcisma formu un atļaušos parunāt par to, kā man personiski šogad ir gājis. Grāmat-seriāl-mūzik-filmu atskats sekos pēc kāda brīža.

IMG_3375

Mans 2015. gads sākās ar to, ka tieši laikā ap Valentīna dienu, piedzīvoju ļoti patīkamu notikumu – latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāstu krājuma Zilie jūras vērši atklāšanas svētkus. Krājumā, līdztekus citu autoru darbiem, tika publicēti arī trīs no maniem stāstiem, un pirmā reize, ieraugot savu vārdu iespiestu īstā drukātā grāmatā, izrādījās diezgan neatsverama pieredze, par kuru man joprojām ir neliels šoks un liels prieks.

20160101-Photo 13-02-15 23 53 26Arī citu pasākumu ziņā 2015. gads izrādījās raibs. Apmeklēju Jugendstila modes izstādi un palasīju prozu Kūrmājas lasījumos Liepājā; aizbraucu uz savām iemīļotajām Viduslaiku dienām Cēsīs (bildes diemžēl putekļojas virtuālajā atvilktnē, esmu slinka); fotografēju un priecājos par retro automobiļiem (bildes tajā pašā atvilktnē) un piedalījos tulkošanas un atdzejas meistardarbnīcā Valmierā; tikos ar humoristiskā romāna Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī autoru Romēnu Puertolā un nosvinēju ikgadējo grāmatu blogeru eglīti Rīgā, kā arī parunājos par savām attiecībām ar grāmatām un blogošanu Jāņa Rozes ziņnesī. Un vēl pagājušā aprīļa beigās, mūkot no dzimtenes ieilgušās ziemas un sava maģistra darba rakstīšanas spiedīgās vajadzības, uz dažām dienām izbraucu no pazīstamajām ārēm, lai lielām acīm paskatītos uz Ziemeļitālijas skaistumiem.

20150423-Photo 23-04-15 19 12 47Šajā it kā pavasarīgajā laikā paši itāļi vēl staigāja ziemas jakās, bet mums, iebraukušajiem ziemeļniekiem, uzziedējušie koki un patīkamais klimats lika tūdaļ izmesties džemperīšos. Ceļojums bija iespaidīgs gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā, un mums visai interesantā veidā izdevās uzzināt arī šo to jaunu  par itāļu vilciena kustības sarakstiem un precizitāti… Bet tas jau ir pavisam cits stāsts. Garš un feiliem bagātīgs. Tā kā joprojām neesmu blogā atrādījusi ceļojuma foto iespaidus, kas zina, varbūt tā varētu būt viena no manām neesošajām Jaunā gada apņemšanām?

20150526-Photo 26-05-15 11 52 41Pēc Itālijas pārtraukuma, atgriežoties dzimtenē mani, atvērtām rokām, sagaidīja maģistra darba rakstīšana, kas pie reizes palīdzēja uzzināt arī daudz kā jauna par sevi. Piemēram, to, ka ka esmu spējīga bez miega funkcionēt 48 h, rakstot maģistra darba nobeiguma daļu, un tad pavadīt 6 h autobusā, ceļā uz Liepāju, lai šo darbu nodotu, un ar nākamo autobusu vēl 6 h garumā atgrieztos mājās. To, ka tas ir izdarāms pierādīja jūnijā saņemtais maģistra diploms, kuru es nekad neaizmirsīšu un nekad nenovērtēšu par zemu.

20140919-Photo 19-09-14 19 42 43-2Tāpat par zemu es nekad nenovērtēšu divus studiju gadus, kas daļēji tika pavadīti Liepājā. Šķiršanās no šīs pilsētas, kuru jau biju paguvusi nodēvēt par savām otrajām mājām, izrādījās skumjāka kā varētu domāt, taču Liepājai vienmēr būs īpaša vieta manā sirdī, un es ceru, ka dzīve man sniegs iespēju vēl kādu reizi atgriezties aicinošās jūras krastos.

Savelkot kopā visus šos krāsainos galus, varētu sacīt, ka 2015. gads manā dzīve bijis raibāks kā es to gaidīju. Vietām emocionāli grūts, vietām neizprotams, taču ļoti radošs un piesātināts. Daudz jauna uzzināju par sevi, savām spējām un savām īstajām, un tikai šķietamajām vēlmēm. Ceru, ka arī jūsu 2015. gads ir pagājis ar pozitīvu bilanci, un tas palīdzēs skatīties nākotnē ar gaišāku un drošāku skatu kā jebkad iepriekš.

Lai enerģisks, radošs un piepildīts Jaunais 2016. gads!

Advertisements

2 komentāri

 1. Lai šogad izdodas likt lielā maģistra diplomu! Es savu maģistra rakstīšanas un aizstāvēšanas laiku atceros ar zināmām šausmām, bet nenožēloju, ka saņēmos uz tādu soli. Ir tā vērts papūlēties.

  Like

  1. Paldies, jācer, ka izdosies 🙂
   Tas bija viens traki grūts solis – īpaši pēdējie metri. Bet galvenais, ka beigas laimīgas.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: