Mūzikas albumi 2015: kopsavilkums


muzikas_albumi_2015_teejtasiiteAizvadītajā gadā Tējtasītē nepavisam nav veicies ar mūzikas albumu apskatiem. Es gan apkopoju savus piecus mīļākos rudens albumus, bet tas arī bija viss, kas blogā pamanījās iezagties zem kategorijas „mūzika”. Par laimi, paskatoties tā kārtīgāk, atklāju, ka daži uzmanības vērti, jauni albumi pagājušogad tomēr ir riņķojuši gar manām ausīm, un dažas no dziesmām ir ierindojušās mīļāko skaņdarbu sarakstos.

Tā kā Mēnessmeitēns man vēl speciāli palūdza padalīties ar 2015. gadā klausīto mūziku, te nu arī būs mans improvizētais aizvadītā gada albumu kopsavilkums. Mēģināju šo rakstu veidot pavisam īsu un lakonisku – virspusēji ieskicējot tikai tos albumus, kuri patikuši. Žanru ziņā lielākoties esmu klausījusies tieši indī popu/roku vai kaut ko no folkmūzikas gala. Bet protams gadījušies arī pārītis „lielo” vārdu.  Ja sagadījās atrast, pievienoju arī Youtube saites, manuprāt, noklausīšanās vērtajām dziesmām. Sarakstā 10 albumi, izkārtojumam un secībai nav nozīmes.

albumi_2015_teejtasiite

EDITORS – IN DREAM. Viens no gada favorītiem. Kā jau reiz rakstīju, šo varētu dēvēt par  tādu kā „drūmi pacilājošu” vai „depresīvi svētsvinīgu” indī roka albumu. Lieliski gotiska skaņa. Mīļākās kompozīcijas No Harm un Salvation.

METRIC – PAGANS IN VEGAS. Kanādiešu indī rokeri ir Metric ir mani senie favorīti. Priecājos par ikvienu viņu albumu, un arī 2015. gada retro sintētiskais veikums nelika vilties. Asociācijas ar 80. gadu elektronisko mūziku. Mīļākās kompozīcijas Cascades un For Kicks.

CHVRCHES – EVERY OPEN EYE. Samērā jauna un, manuprāt, perspektīva skotu sintpopa apvienība. Atmosfēriska, elektroniska dūdošana, lipīgi piedziedājumi un hipsterīga noskaņa. Mīļākās kompozīcijas High Enough to Carry You Over un Neverending Circles.

HURTS – SURRENDER. Ko lai saka? Hurts seno laiku elegancei manā sirdī ir īpaša vieta. Pat tad, ja jaunais albums iekāpis tādā drusku pozitīvākā peļķē, piemirstot ierasto drāmu. Mīļākās kompozīcijas Wings un Policewoman.

LANA DEL REY – HONEYMOON. Nebiju sajūsmā par mūziķes 2014. gada albumu Ultraviolence, taču jaunākais albums mani atkal atgriezis klausītāju rindās. Lanas sapņainais vokāls, retro stils un krāšņā, klusi dūcošā melanholija rada neatkārtojamu noskaņu. Mīļākās kompozīcijas God Knows I Tried un Salvatore.

albumi_2015_2_teejtasiite

DAN MANGAN + BLACKSMITH – CLUB MEDS. Varētu teikt, ka šis ir mans gada atklājums, jo par šo kanādiešu eksperimentālā folka un roka apvienību iepriekš neko nebiju dzirdējusi (šis ir jau viņu ceturtais albums). Mūzika ne visiem noskaņojumiem – kaut kas mazliet sērīgi flegmatisks, mazliet citāds un nepieradināts, taču jūtami inteliģents. Mīļākās kompozīcijas Mouthpiece un Offred.

ADELE – 25. Pagājušā gada novembra beigās radio stacijās atskanēja varen uzstājīgs Hello! Adele ir atgriezusies from the other side ar jaunu, rekordlielos apjomos  pārdotu albumu. Par laimi ar kvalitatīvu un pieaugušu albumu, un to pašu lielisko balsi. Mīļākās kompozīcijas Remedy un Water Under the bridge.

MARINA AND THE DIAMONDS – FROOT. Albums, kuru nepelnīti pamanīju tikai gada nogalē, lai gan pie klausītājiem tas nonāca vēl pagājušā gada pavasarī. Jau agrāk biju jutusi muzikālas simpātijas pret šo velsiešu dziedātāju, bet Froot to tikai nostiprināja. Jēgpilns indī pops. Der ieklausīties dziesmu tekstos. Mīļākās kompozīcijas Weeds un Savages.

MUMFORD AND SONS – WILDER MIND. Pēc kārtas trešais britu folkdziedoņu albums. Mazāk ierastā pacilātā skanējuma, priecīgo bandžo un līdzi dungojamo dziesmu. Vairāk melanholiskas atmosfēras. Vecums nenāk viens, pieredze nāk līdzi. Ir labi. Mīļākās kompozīcijas Monster un Ditmas.

OF MONSTERS AND MEN – BENEATH THE SKIN. Vēl mazliet folka. Šoreiz no Islandes. Pirmo reizi klausoties albumu, Beneath the Skin, mani raisīja visnotaļ dzejiskas asociācijas ar tādu kā aizaugušu dārzu – visi ziedi pazīstami, taču iedzīvojušies visneiedomājamākajās vietās. Varbūt man vienkārši ir pārāk lielas simpātijas pret Islandi, taču, manuprāt, Of Monsters and Men radītais ir ne tikai viegli klausāma fona mūzika, bet arī mūzika ar savu īpašo, neatkārtojamo un tikai sev raksturīgo šarmu. Mīļākās kompozīcijas Hunger un Wolves Without Teeth.

Tas arī viss manā 2015. gada mūzikā. Šogad gaidu pie apvāršņa parādamies jaunus albumus no tādiem izpildītājiem kā Tricky, Sia un Lorde, „tumšā gala” mūziķiem The 69 Eyes un Lacuna Coil, kā arī grupām Avantasia, Band of Horses un The Xx.

Kādi ir jūsu pagājušā gada muzikālie atklājumi?

2 komentāri

 1. Eh, gaidu vakaru, kad varēšu paklausīties to, ko klausies Tu. 😀 Es gaidu jauno One Republic albūmu. 🙂

  Like

  1. Cerams, ka atradīsi kaut ko jaunu 🙂
   Cik esmu klausījusies, ”One Republic” ir tādas feini lipīgas dziesmas, labi iesēžas ausīs.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: