Septiņi kino mīlas stāsti


Septiņas romantiskas filmas Valentīna dienas noskaņaiNevarētu sacīt, ka 14. februāra sirsniņdienu es būtu pieņēmusi par neapgāžamu faktu – par tādu neapgāžamu faktu, kas ar rožu pušķi rokā un konfekšu kārbu padusē, pieprasa sevis obligātu atzīmēšanu. Tomēr dzīvojot sabiedrībā, kas pie katras izdevības izmanto iespēju kaut ko komercializēt un pēcāk nosvinēt, gribot negribot, ik pa laikam sanāk arī pašai attapties ar rozā konfeti uz galvas.

Tā nu nospriedu, ka izmantošu šo maigos toņos iesaiņoto iespēju, un Valentīna dienai par godu apkopošu Tējtasītē dažas pēdējos gados redzētas romantiskas filmas, kas, manuprāt, vienlīdz labi piemērotas gan baudīšanai omulīgā divvientulībā, gan arī ne mazāk omulīgā vienatnē – pie kādas tējas tases vai vīna glāzes.

Tā kā es pārāk neesmu iecienījusi klasisku romantisko kino (ja skatos romantisku filmu, tad tā visticamāk būs vēsturiska drāma, zinātniskā fantastika vai fantāzija), arī šajā sarakstā atrodamie ieteikumi sagadījušies ar nelielu nobīdi no tā, ko varētu dēvēt par tradicionālu Valentīna dienas kino. Ne visiem no šeit minētajiem stāstiem ir tipiski laimīgas (lasīt: saldas) beigas, taču vairāki, pēc to noskatīšanās, liek nedaudz padomāt.


Restless (2011) Gasa Van Santa filma ar Miju Vasikovsku un Henriju Hoperu galvenajās lomās. Džona Grīna romāna Mūsu zvaigžņu vaina ekranizācija nebūt nebija pirmā filma, kas raudināja skatītājus, par varoņiem izvēloties uz nāvi slimus jauniešus. Arī Van Santa filmas galvenā varone sirgst ar audzēju. Un arī viņa sastop visnotaļ dīvainu puisi (šajā gadījumā tādu, kas sarunājas ar miruša japāņu kamikadzes spoku un mēdz apmeklēt svešu cilvēku bēres), ar kuru dzīves pēdējos mēnešos izveidot neparastas romantiskas attiecības.

Ruby Sparks (2012) Ne mazāk neparastas attiecības sastopamas arī nākamajā filmā – Ruby Sparks. Stāsts par rakstnieku, kurš meklējot iedvesmu savam nākamajam darbam, nejauši pamanās ”uzrakstīt” sev īstu un dzīvu draudzeni. Būtu jau labi, ja vien arī literāriem tēliem laiku pa laikam nesagribētos personiskās brīvības. Lielisks balanss starp komisko un nopietno, turklāt vēl labu aktieru – Paula Dano un Zojas Kazanas – izpildījumā.

Upside Down (2012) Saturiski viegla, bet vizuāli brīnišķīga franču-kanādiešu zinātniskās fantastikas filma par diviem mīlētājiem, kuri, vārda tiešā nozīmē, dzīvo pretējās pasaulēs un nevar satikties gravitācijas dēļ. Elpu aizraujošas vizualizācijas un mūžvecais stāsts par aizliegto mīlestību. Galvenajās lomās Džims Sturdžess un Kirstena Dansta.

Frequencies (2013) Vēl viena zinātniskās fantastikas romance, šoreiz no Lielbritānijas. Filmas centrā pasaule, kurā katra cilvēka veiksmi nosaka tā frekvences. Jo augstāka frekvence, jo lielāka veiksme, taču mazāka spēja izjust emocijas. Filma mēģina tikt galā ar situāciju, kad satiekas zemas frekvences puisis un augstas frekvences meitene. Mazliet dīvains un neizprotams kino, taču ar ļoti interesantu konceptu.

About Time (2013) Un vēl mazliet britu kino. Sirsnīga un gaiša romantiskā komēdija par kādu puisi, kurš piepeši atklāj, ka ir spējīgs atgriezties laikā, lai izlabotu pieļautās kļūdas. Tas gan nenozīmē, ka atkal un atkal netiek pieļautas jaunas. Galvenajās lomās Domnals Glīsons un Reičela Makadamsa.

Her (2013) Režisora Spaika Džonzī Zelta globusiem un Oskariem apbalvotais, samērā skumīgais stāsts par mūsdienu tehnoloģisko vientulību. Galvenais varonis ir gluži parasts vīrietis – tekstu autors, galvenā varone ir gluži neparasta sieviete – ar mākslīgo intelektu apveltīta datorprogramma, kas paredzēta ikdienas darbu atvieglošanai un cilvēciskas vientulības kliedēšanai. Abu sarunas pakāpeniski noved pie kaut kā tāda, ko varētu nosaukt par romantiskām attiecībām. Filma, kas liek domāt. Varbūt pat notraust kādu asariņu.

Only Lovers Left Alive (2014) Viena no manām visu laiku mīļākajām filmām. Šis izsmalcinātais Džima Džārmuša kino stāsta par Ādamu un Ievu (Tomu Hidlstonu un Tildu Svintoni) – diviem nemirstīgiem vampīriem, kas viens otru mīlējuši cauri gadu simtiem un turpina mīlēt joprojām. Fonā sājš, ironisks smaids gan par mūsdienu pasauli, gan mākslas, literatūras, mūzikas un kultūras postulātiem. Skaista mūzika, skaista kinematogrāfija un skaists aktieru darbs. Tumšās romantikas baudītājiem.

Tas arī viss no manu iecienītāko romantisko filmu apcirkņiem. Kuras ir jūsu mīļākās romantiskās drāmas vai komēdijas?

4 komentāri

 1. no visām redzējis esmu vien About Time, kad bija uz lielajiem ekrāniem. Droši iesakāma filma 🙂

  Like

  1. Es arī biju uz kino, kad ”About Time” rādīja uz lielajiem ekrāniem, bija vērts aiziet, ļoti jauks gabals izklaidei. 🙂

   Like

 2. Šis ir viens no labākajiem romantisko filmu topiem ar to, ka šeit nav minētas tik ierastās un banālās filmas! Pret Valentīna dienai raksturīgajām romantiskajām komēdijām man ir alerģija un tādas paskatīties nevaru.
  Mazliet jānokaunas, ka no saraksta esmu redzējusi tikai “Her”, kas man patiešām patika! Pārējās filmas izklausās mana dārgā laika vērtas, gribēšu noskatīties. 🙂

  Like

  1. Paldies 🙂 es tieši arī mērķēju uz ne tik saldu sarakstu, kā alternatīvu tradicionālajām filmām.

   ”Her” bija tiešām laba, es domāju, ka kādreiz varētu noskatīties pat atkārtoti. No šī sarakstā tā pavisam īpaši varētu ieteikt ”Only Lovers Left Alive” un ”Ruby Sparks”. ”Restless” arī bija apburoša.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: