Tējtasītes jūlija favorīti 2016


Sveiki, te mēs – mēneša favorīti. Sen neesam rādījušies, vai ne? Tā nu ir sanācis, ka nekā nav sanācis, un skaistā ideja par ikmēneša favorītiem gandrīz pārvērtusies ne tik skaistā idejā par… gada ceturkšņa favorītiem(?) Tomēr aizvien tuvāk izprotot teicienu labāk vēlu nekā nekad, beidzot esmu saņēmusies un sakrāmējusi mazā kaudzītē dažas lietas, kas pēdējo mēnešu laikā ieripojušas manu mīļāko, gardāko un foršāko parādību atvilktnē. Lai gan šiem teorētiski būtu jābūt jūlija favorītiem (varbūt pat augusta – mēnesis strauji tuvojas neizbēgamajam galam), šeit uzkrātas mantiņas un pieredze drīzāk ir rēķināmi jau no maija. Ja nezini, kas par zvēru ir mēneša favorīti, ielūkošanās oktobra, novembra, janvāra, februāra un marta rakstos, noteikti palīdzēs.

tejtasites-julija-favoriti

Taču visupirms būtu jāsāk ar nelielu atskatu pagājušajā mēnesī. Kā jau tas bija paredzams, jūlijs blogam nav izrādījies tas ražīgākais mēnesis (nudien nezinu, kas ir ar blogosfēru un jūlija mēnesi – katru gadu tāds kā pamirums). Tomēr šo un to pamanījos nopublicēt. Piemēram, savus „karstos” iespaidus par ceļojumu uz Lietuvas smuko gaisa taku Anīkšķos vai pirmo pieredzi ar Cēsu sarunu festivālu Lampa. Tāpat jūlijs allaž ir bijis zemeņu mēnesis, tādēļ pastāstīju Tējtasītes lasītājiem gan kā pagatavojama zemeņu drumstalu kūka, gan to, kuras ir tās sastāvdaļas, ko mēdzu likt iekšā savā zemeņu smūtijā. Ja ar to vēl nav gana, vienkopus sakārtoju arī visas Tējtasītes ogu laika receptes, kas tagad ērti gozējas lapas sānu malā zem visnotaļ zemeņainas bildes.


Mīli savas kājas kā sevi pašu – dabīgā kosmētika pēdu kopšanai

julija-favoriti-kaju-krems-skrubis-tejtasiteNezinu kā jums, taču man personiski vasara allaž ir bijusi sezona, kad gribas veltīt papildu uzmanību tām divām īpašajām ekstremitātēm, kas visu cauru gadu palīdz noturēt ķermeni vertikālā stāvoklī. Līdz ar to, nav arī nekāds brīnums, ka mani kosmētiskie mēneša favorīti ir saistīti tieši ar pēdu kopšanu.

Jau labu laiciņu biju jēdzīga kāju krēma meklējumos, tādēļ sava nesenākā Liepājas brauciena laikā apmeklēju ikdienā man grūti pieejamo Siberika kosmētikas veikalu un nopirku kompānijas Eco Laboratorie mīkstinošo kāju krēmu. Pēcāk papētot internetos samanīju, ka Eco Laboratorie ir uzņēmums, kas līdzīgi kā lielākā daļa Siberika veikalos atrodamo zīmolu, cenšas piedāvāt patērētājiem nosacīti dabīgu kopjošo kosmētiku. Tā kā līdz šim tiku dzirdējusi labas atsauksmes par šīs kompānijas roku krēmu, nolēmu noprovēt arī kādu kājām paredzētu smērējamo.

Šī krēma sastāvā neesot atrodami parabēni, silikoni vai sintētiskās krāsvielas, toties varēšot sastapties organisko šī sviestu, muskatrieksta eļļu un auzu proteīniem (es šeit, protams, citēju etiķeti). Taču krēma efektivitāti nemēra vis pēc etiķetes, bet gan sajūtām, kādas pārņem, to lietojot un rezultātiem, kas redzami uz ādas. Jāsaka, ka šie rezultāti ir visnotaļ labi. Krēms ir biezas konsistences, taču ātri iesūcas un smaržo vienkārši debešķīgi – man šīs aromāts atgādina kaut ko cukurainu, kas pārklāts ar vaniļas mērci. Un pats galvenais – pēdas smaida laimē, jo to āda jūtas pabarota.

Arī otrs mans kāju kopšanas atradums ir ieradies no Siberika, taču esmu manījusi šo produktu arī citos veikalos. Tas ir kāju pīlings/skurbis pret tulznām no Agafijas pirtiņas apcirkņiem. Sastāvā lietas, par kurām es dzirdu pirmo reizi – Kamčatkas vulkāna pumeks, ciedru priedes eļļa, kampara lauras eļļa un altaja ekstrakts. Skrubis lietojams pēc dušas uz sausas ādas un pēcāk noskalojams ar ūdeni. Pēc līdzšinējās pieredzes varu sacīt, ka tas tiešām patīkami notīra un atsvaidzina nogurušās pēdiņas pēc garas darba dienas vai lieliem pārgājieniem. Ilgstoši lietojot, esmu pamanījusi uzlabojumus cietās ādas reģionos. Un šis ir vēl viens gadījums, kad kāju produkts smaržo ārkārtīgi pievilcīgi – šoreiz pēc maijpuķītēm.

Piparmētras… piparmētras it visur…

julija-favoriti-ekselence-saldejums-medus-tejtasiteNo garšīgi smaržojošas kosmētikas dodamies pie garšīgi smaržojošas un garšīgi garšojošas (say what?) pārtikas. Mans šīs vasaras favorīts saldējumu departamentā pavisam noteikti ir nosacīti nesen tirgū nonākušais Ekselences saldējums ar apelsīniem un macarons cepumu glazūru. Iegādājos šo saldējumu skaistā iepakojuma dēļ, un gandrīz vai sākšu ticēt, ka pēc kārbiņas tik tiešām var spriest par produktu. Šis gurmāniskais saldējums sevī apvieno visu to, kas man pēdējos gados bija pietrūcis veikalos nopērkamajās saldētajās masās, kas vairs nepavisam negaršo tā kā manā bērnībā, proti – pēc saldējuma.

Šim konkrētajam saldējumam gan ir mazs sakars ar manu bērnību (bērnībā nebija nekā labāka par plombīra vai šokolādes saldējumu vafeļu glāzītē ar saldējuma papīrīti pāri tā virsai – šo garšu vairs neatkārtot), taču jāsaka, ka Ekselences apelsīnu pildījuma skābenums, kvalitatīvas piena šokolādes saldums un mandeļu un macarons cepumu kraukšķīgums uz mēles tik tiešām rada uz mēles mazu, simpātisku garšas simfoniju, kas liek domāt par labu saldējumu. Pamēģināju arī pistāciju un šokolādes mērces saldējuma versiju (nu ļoti skaists foto uz kārbiņas) no šīs pašas sērijas, taču manas garšas kārpiņas izlēma atdot savu balsi tieši par apelsīnu neierasto garšu. Pavisam noteikti šīs vasaras mīļākais saldējums.

Turpinot par saldumiem, favorītos vēl kāds našķis. Jau iepriekš tiku pieminējusi savu patiku pret zemnieku saimniecības Priežukalns medu. Šoreiz, festivāla Lampa laikā, tiku pie jaunas garšas – pie medus ar piejauktu piparmētru pulveri. Man kā cilvēkam, kas mīl piparmētras visos veidos un stāvokļos, šis medus, nudien nāca kā debesu sūtīts. Medus saldums un piparmētru svaigums rada ļoti īpatnēju buķeti. Vai spējat iedomāties, kā šis garšo kopā ar no pašu dārza tikko ievāktu piparmētru tējiņu…?

Un runājot par piparmētrām, to viscildenākā savienība, manās acīs, allaž ir bijusi tieši ar šokolādi. Šajā gadījumā ar šokolādi, ko Latvijas veikalos neesmu redzējusi, un, kura pazuda no iepakojuma pirms vēl biju paspējusi to fotogrāfiski iemūžināt. Terravita 70% šokolādi ar piparmētru pildījumu, ko nopirku Lietuvas brauciena laikā pārtikas veikalā Norfa. Internets vēsta, ka šī šokolāde tiek ražota Polijā un Latvijas tirgu līdz šim nav sasniegusi. Taču, ja jūsu kājas vai auto riteņi reiz sasniedz Lietuvas āres, no sirds iesaku pamēģināt. Īpaši piemērota karstai vasarai. Protams, ja kādu brīdi paturēta ledusskapī, lai izvairītos no pārmērīgas kušanas.

Pievilcīgie pasteļi: Uni-ball Signo pildspalvas

Jau dažus mēnešus atpakaļ, rakstīju par pieaugušo krāsojamo grāmatu vilni, kas maz pamazām uzjundījies arī mūsu zemes ārēs. Manā personīgajā grāmatplauktā šis vilnis vēl ne tuvu nav norimis, un ar ārzemēs dzīvojošu draugu gādību neilgā laika posmā gluži nejauši tiku pie veselām trim jaunām pieaugušo krāsojamām grāmatām (paldies, meitenes!) Par pašām grāmatām, stāsts vēl sekos, taču šoreiz gribēju favorītos pieminēt kādus jaunus krāsojamos rīkus.

Esmu jau rakstījusi par savu patiku pret Maped Graph’ Peps šaurajām krāsainajām pildspalvām, kas man šķiet labi piemērotas detalizētiem krāsošanas darbiem. Taču pavisam drīz pēc šo pildspalvu atklāšanas, es iepazinos ar vēl kādām – Uni-ball Signo gēla pildspalvām. Ārkārtīgi krēmīgas un viegli uzklājamas uz visdažādākā papīra.

Šie rakstāmie iedalāmi vairākās sērijās. Piemēram, Angelic Colour produktu līnijā atrodami maigi, taču koši pasteļtoņi un pat balta pildspalva, paredzēta arī rakstīšanai un zīmēšanai un melna vai krāsaina papīra (šo uzdevumu tā veic ļoti labi – piemēram, man patīk izmantot balto pildspalvu dažādiem akcentiem zīmējumos ar tumšākiem toņiem). Šīs sērijas pildspalvas bija pirmās, kuras iegādājos, lai vēlāk piepirktu arī zelta krāsu no metāliskās sērijas un tumši violeto no parasto pildspalvu klāsta. Vēl veikalos esmu manījusi Uni-ball Signo sēriju ar gliteru pildspalvām – manām krāsošanas vajadzībām tās pagaidām nav izrādījušās nepieciešamas, taču kas zina.

julija-favoriti-uniball-signo-pildspalvas-tejtasite

Vienīgais šo rakstāmrīku mīnuss varētu būt to cena – viena pildspalva maksā nedaudz virs eiro (man šķiet, zelta toni pirku pat par ~ 1.40 Eur), atkarībā no tā, kurā vietā iegādājaties. Tomēr, gribētos teikt, ka šīs pildspalvas ir tā vērtas, jo krāsošana (un rakstīšana) ar tām ir ļoti patīkama. Tiesa, ir nedaudz jāpagaida, lai nožūtu pildspalvas tinte, kā arī jāpiesargājas, lai krāsojot sīkas detaļas, nepāršautu pāri līnijām – pildspalvu gals varētu būt nedaudz šaurāks.

Ieildzis kultūras klusums un divas dziesmas

Lai gan joprojām palasu kādu grāmatu (drīzumā blogā būtu arī jāparādās šīs „palasīšanas” rezultātiem – esmu apskāvusi jaunāko latviešu literatūru un tikusi arī pie divu ļoti gaidītu tulkojumu apskatīšanas) un paskatos kādu seriālu (UnReal ir briesmīgi lielisks šī vārda vistiešākajā nozīmē), pēdējo mēnešu laikā, no manis neatkarīgu iemeslu dēļ, es neesmu spējīga paklausīties jaunu mūziku.

Vai arī jums ir bijuši tādi periodi, kad šķiet, ka mūzikas izraisītās emocijas (jebkādas) ir nevēlamas un drošāk/vieglāk/patīkamāk ir vienkārši pavadīt laiku klusumā? Tā ar mani atgadījās šovasar, tādēļ varētu sacīt, ka esmu pilnībā izvairījusies klausīties visus gaidītos albumus. Par laimi visiem gadījumiem ir izņēmumi un mans izņēmums šomēnes ir izpaudies divās ļoti skaistās, taču jau gadus vecās kompozīcijās no diezgan pretējiem mūzikas plauktiem.

Zviedru indī popa dziedātājas Lykke Li dziesma No rest for the wicked

… un amerikāņu folka izpildītāja Radical Face dziesma Pound of Flesh.

Tas arī viss jūlija favorītos. Lai jums un mums patīkamos laika apstākļos ietinušās atlikušās augusta dienas un iespēja kārtīgi saēsties ogas, augļus un dārzeņus. Šī vasara ir gara, bet ne pietiekami.

Advertisements

8 komentāri

 1. Man tāpat gadījās ar Ekselences saldējumu. Skaistais iepakojums ievilināja. Labi, ka arī garšoja 😀

  Like

  1. Jā, beidzot paveicās, ka saturs bija tik pat ekselents kā iepakojums 🙂

   Publicējis 1 person

 2. Tik skaisti. Un beidzot atskārtu, ka laiks iet, bet es blogosfēru esmu kaut kā pametusi novērtā. Jāatgriežas. 😉 Paldies Tev. Iesējams jāuztaisa arī kāds favorītu raksts, jo ir ar ko padalīties! 😉

  P.S. – Kaut kad uz Rīgu neplāno?

  Like

  1. Man ir līdzīgi – blogosfēra skrien pa priekšu, es tai nopakaļ 😀 Pēdējos mēnešos laiks pazūd, kā vēl nekad iepriekš. It kā jau šķiet, ka kaut kas tiek rakstīts, bet kad paskatās ciešāk, dikti mazs tas jauno rakstu cipars.
   Pagaidām ir plānā uz Rīgu braukt septembra vidū. Domā par kādu atkārtotu bloger-tēju? 🙂

   Like

   1. Aha, varētu sarunāt. 🙂 Ja ir vēlme.

    Like

    1. Es labprāt 🙂

     Like

 3. Nogaršoju to jauno Ekselenci, bet nepavilkos. Par pildspalvu ieteikumu paldies, noderēs. Pagaidām esmu iepirkusi lētos zīmuļus un ceru, ka ziemā atradīsies laiks arī krāsošanai 🙂

  Like

  1. Man šķiet, ka aukstajos gadalaikos uz to krāsošanu velk vairāk, es savas grāmatas un zīmuļus esmu nolikusi redzamā vietā un gaidu atgriežamies iedvesmu 🙂

   Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: