1. Advente: Adventes vainaga idejas iesācējiem


diy-adventes-vainaga-idejas-iesacejiem-tejtasiteSveiciens 1. Adventē. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad nolēmu ienest Tējtasītē nelielu svētku noskaņu un piedāvāt bloga lasītājiem pa kādam Ziemassvētku tematikas rakstam. Ja visi balto svētku dievi man būs labvēlīgi, tad turpmākās svētdienas līdz pat Ziemassvētku vakaram, blogā varēsiet sagaidīt īpašu Adventes tematikas ierakstu. Šodienas – 1. Adventes temats – vainagi. Ja nu gadījumā kāds, vēl ir aizkavējies ar savējā gatavošanu.

Vispirms jāsāk ar nelielu atrunu – man nav sanācis piedzimt ar DIY (do it yourself) gēnu. Lielākoties viss, ko es spēju paveikt pašgatavotu dekoru lauciņā, ir ielikt vāzē ziedus vai izņemt no kastes Ziemassvētku lampiņas. Tomēr ik pa laikam pat mani pārņem rokdarbu trakuma vilnis. Droši vien nevienu neizbrīnīs, ja sacīšu, ka parasti tas notiek tā ap  Ziemassvētku gaidīšanas laiku.

Pēdējos gados esmu vairāk sākusi piedomāt pie Adventes vainaga veidošanas nepieciešamības, jo mani gluži vienkārši neapmierina salīdzinoši tradicionālais piedāvājums veikalos. Un, protams, dvēselei tuva ir arī filozofija, ka pašu gatavots dekors allaž ir mīļāks. Nemaz nerunājot par to, ka arī draudzīgāks maciņam.

Tā nu savos ideju meklējumos es devos pie allaž uzticamā padomnieka šādos gadījumos – Pinterest, un atlasīju dažas idejas, kas šķita manām acīm tīkamākas.

Mats matā atdarināt kādu no šiem apburošajiem vainagiem nešķita diez ko reāli. Tomēr rosījos un rosījos, līdz nonācu pie kāda kopsaucēja. Pie tāda kopsaucēja, kuru nebūtu sarežģīti pagatavot, un kurš būtu tieši manai gaumei un iespējām atbilstošs. Tā kā šoreiz negribēju izmantot dabiskos materiālus, skujas un čiekurus, iegādājos veikalā pāris dekorus un personiskajām preferencēm atbilstošu krāsu lentes un lentītes. Rezultātā uzmeistaroju kaut ko violetu un nedaudz halovīnisku (šķiet, Nightmare Before Christmas varētu būt pielicis savu roku), bet visādā ziņā atbilstošu manai personiskajai Ziemassvētku gaidīšanas sajūtai.

Patiesībā šādu vainagu pagatavot ir ļoti vienkārši. Nepieciešama tikai vainaga pamatne, izvēlētās krāsas un platuma lentes, bantes, kā arī daži dekoriņi, abpusēja, caurspīdīga līmlente, šķēres un, protams, Adventes svečturis un svece.

tejtasites-diy-adventes-vainags-iesacejiem-sastavdalasArī pats process nav nekāda raķešu zinātne. Paņemam vienu lenti, aptinam to riņķī vainagam – tā, lai sākuma gals būtu ietīts zem pirmās lentes kārtas. Jo platāka lente, jo ātrāk šis process norisināsies. Tad paņemam otru lenti un pārtinam to pa virsu pirmajai auduma kārtai, pie reizes pietinot klāt no pirmās lentes pāri palikušo galu. Lieliski, ja lente būs daļēji caurspīdīga, kā manā gadījumā, jo tādējādi vainagam izdosies iegūt papildus struktūru un krāsu. Jāatzīst, ka manējā sākotnēji nemaz nebija lente, bet gan ietinamais audums. Kam gan domātas šķēres?

Kad tīšana pabeigta, ar abpusējo līmlenti nostiprinām lentes galu vainaga apakšpusē, kur to nevarēs redzēt. Un, ja, līdzīgi kā manā gadījumā, līmlente ne visai labi turas pie auduma, ceram, ka vainagu nevajadzēs daudz kustināt 😀

Tālāk piestiprinām dekorus. To var darīt ar līmi, ar abpusējo līmlenti, kura, kā mēs jau noskaidrojām, ne vienmēr labi turas, kā arī ar stieplīti vai knaģīšiem, ja tādi nāk komplektā ar izvēlētajiem dekoriem. Es aizāķēju savu dekoru stieplītes aiz otra dekora stiprinājumiem – knaģīšiem un turpināju cerēt, ka man nenāksies vainagu pārvietot. Lūk, kādēļ šo rakstu sauc Adventes vainaga idejas iesācējiem. Ar apakšvirsrakstu – Adventes vainaga idejas sliņķiem vai Adventes vainaga idejas tiem, kas negrib izmantot līmi…

tejtasites-diy-adventes-vainags-iesacejiem1

Visbeidzot piemeklējam atbilstoši neuzkrītošu svečturi, ko likt vainaga vidū, aizdedzinām sveci un voila – ātri pagatavojams DIY Adventes vainags  iesācējiem ir gatavs. Tagad atliek vien sākt gaidīt pašus Ziemassvētkus…

Ceru, ka kādam šis mazais stāstījums noderēja par iedvesmu, lai pieķertos arī sava Adventes vainaga vai dekora veidošanai. Lai jums silta un jauka 1. Advente un visa nākamā nedēļa!

2 komentāri

  1. Iesaku nopirkt līmes pistoli, izglābs dzīvi, pietam ļoti bieži! Piemēram vasarā puķu pušķiem pielīmējot pērlītes utt. 🙂

    Patīk

    1. Jā, šāda doma manu prātu jau kādu laiku nepamet. Izklausās pēc kaut kā tāda, kas tiešām varētu saimniecībā noderēt 🙂

      Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: