3. Advente: Ziemassvētku dekoru idejas


Ziemassvētku dekoru idejasŠodien atzīmējam jau 3. Adventi. Grūti noticēt, ka līdz Ziemassvētkiem vairs atlicis tik mazs laika strēķītis. Un svētku sajūtas joprojām nav. Iespējams, varētu vainot allaž piemīlīgos Latvijas laika apstākļus, iespējams kaut ko pavisam citu. Taču par laimi allaž pastāv arī iespēja tuvojošos svētku sajūtu vienkārši pievilināt.

Šodien, turpinot bloga Adventes rakstu sēriju, nolēmu pievilināt savu Ziemassvētku sajūtu pastāstot Tējtasītes lasītājiem par dažām ļoti vienkāršām Ziemassvētku dekoru idejām, kuras pati esmu izmēģinājusi un, kuras labi noder, lai pienācīgi izrotātu telpu, kur beidzot ienākt svētku garam.

Kā vienmēr, šīs idejas ir pavisam vienkāršas, neprasa daudz laika vai resursu un ir domātas tik vien tādēļ, lai pašam būtu prieks. Savos dekoros šoreiz mēģināju arī ievērot noteiktu krāsu gammu – baltu, pelēku un sarkanu krāsu. Nu, gluži kā Tējtasītē…

Ziemassvētku foto rāmītis

Ziemassvētku grafikaTā kā pēdējā laikā esmu ļoti aizrāvusies ar dažādu grafiku veidošanu, nospriedu, ka par ļaunu nenāktu pagatavot un izdrukāt vienu tādu arī Ziemassvētku vajadzībām. Tā nu ķēros pie darba un palūdzu internetam, lai izstāsta man kādu interesantu citātu. Pēcāk saliku kopā šo bildi pēc savas patikšanas, drukas servisā izdrukāju to uz foto papīra un veikalā piemeklēju baltu foto rāmi, lai ieturēti gaiši sārto Ziemassvētku noskaņu. Un gatavs – manuprāt, laba alternatīva dekoram uz rakstāmgalda, ja tobrīd pa rokai nav nevienas ziemīgas fotogrāfijas.

Ziemassvētku dekors no zariņiem

Kā jau iepriekš minēju, rakstot par sava Adventes vainaga gatavošanas procesu, es neesmu gluži dzimusi ar DIY asinīm dzīslās. Tomēr laiku pa laikam arī man uznāk gatavošanas kāre un dažkārt, ja paveicas, no tā visa procesa pat izdodas paveikt kaut ko tādu, ko negribas nobāzt tumšākajā atvilktnes stūrī. Veicot savus dienišķos sirojumus Pinterest, nonācu pie slēdziena, ka varētu pagatavot dekoru no zariņiem. Domāts darīts.

Lai tiktu pie šāda rotājums, nepieciešami četri vienāda izmēra zariņi – par tiem noteikti būs parūpējies tuvākais mežs; pūšamās krāsas flakoniņš izvēlētajā krāsā – Ziemassvētku laikā sudraba, zelta un baltā tonī tāds viegli atrodams Depo dekoru sadaļā; aukla vai dāvanu saiņošanas lente; neliels Ziemassvētku rotājums pēc izvēles – es izmantoju divas eglīšu mantiņas – bumbiņu un lentīti.

Vispirms izmēram un sagriežam/salaužam zariņus attiecīgajā garumā. Ja nedzīvojam privātmājā, kur allaž pieejams pagalms, no sava dzīvokļa izejam uz balkona vai vismaz atveram logus, lai izvairītos no nepatīkamās krāsas smakas. Tad izstumjam no attiecīgās istabas mājdzīvniekus, izklājam vecas avīzes uz grīdas vai kādas ērtas virsmas, un mēģinām nokrāsot zariņus ar krāsas balonu, nenopūšot visu apkārtējo mantību. Ak jā, nenāktu par ļaunu šo procesu veikt ar cimdiem rokās, lai apgrieztu zarus arī uz otru pusi, un paši netiktu pie skaisti sudrabotas nagu lakas tai neparedzētās vietās.

tejtasites-diy-ziemassvetku-dekors-no-zariniem

Kad zariņi nopūsti, ļaujam tiem pilnībā nožūt un tikai tad ķeramies pie siešanas. Sasienam zariņus, lai to gali stūros krustotos, veidojot tādu kā rāmīti. Kārtīgi nostiprinām tos. Tad ņemam paredzēto dekoru un iesienam to pa vidu jauniegūtajam rāmītim. Es aukliņas maskēšanas nolūkos augšpusē vēl piesēju arī banti. Un tas arī viss – dekors ir gatavs gan kāršanai pie sienas, gan vienkārši turēšanai uz galda (protams, atstutējot pret kādu citu priekšmetu – jūs taču negaidījāt šeit tik advancētu DIY, kas spētu nostāvēt pats uz savām kājām, vai ne? : ) ).

Ziemassvētku galda dekors – svečturis

Vēl kāda ārkārtīgi vienkārša, taču, manuprāt, simpātiska ideja, kā izrotāt topošo svētku galdu. Nepieciešama tikai jauka paskata stikla burciņa, vāzīte, vai jebkāds cits bieza stikla trauks, lente, mežģīne, aukla vai kāds auduma rotājums pēc izvēles, peldošā svece, nedaudz ūdens un… pārītis lielogu dzērveņu.

tejtasites-diy-ziemassvetku-galda-dekors-svecturis

Vispirms izrotājam savu stikla trauku, apsienot tam iecerēto banti, tad ielejam tajā ūdeni, ieliekam vidū svecīti un apkārt izkaisām skaistās, sārtās dzērvenes. Aizdedzinām svecīti un liekam uz mielasta galda.

Tas šoreiz arī viss no Tējtasītes DIY ideju krājumiem. Kā jūs dekorējat mājokli pirms Ziemassvētkiem? Kādas ir jūsu iecienītākās idejas?

2 komentāri

  1. Man “profesionāla” interese, vai grafiku rāmītim taisīji ar Corel Draw? 🙂 Ziedu vainadziņu ņēmi gatavu vai pati zīmēji?

    Like

    1. Nē, es vēl nejūtos tik “profesionāla”, lai pati vainadziņu sataisītu 😀 Kas zina, varbūt janvāra beigās… Šo grafiku satapināju iekš Canva programmas.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: