Jaunie pavasara seriāli 2017


Šogad raksts par 2017. gada jaunajiem pavasara jeb vidussezonas seriāliem ir par pāris mēnešiem nobīdījies no kursa. Bet tā kā arī pats pavasaris šogad sevišķi netika steidzies, gan jau arī tā nebūs pārāk liela skāde. Galu galā jaunie seriāli ir un paliek jaunie seriāli līdz uzrodas vēl kādi jaunāki seriāli. Nekas nav nokavēts un, kā jau katru sezonu, arī šoreiz pavisam īsi palūkosimies, kas sagaidīts un vēl gaidāms uz zilā ekrāna.

Es pati jauno seriālu izvēlē pēdējā laikā kļūstu arvien cimperlīgāka. Jo mazāk laika, jo rūpīgāk jāpārdomā, kā to tērēt. Lai gan  joprojām pieturos pie dažiem saviem favorītiem, jaunpienācēju manā seriālu pulkā ir salīdzinoši maz. Šajā sarakstā atlasīju tos, kuru pilotsērijām vēlētos dot zaļo gaismu – pēc skaita desmit. Kā vienmēr – žanri ir visnotaļ dažādi, taču nez kādēļ šajā sezonā dominē tieši vēsturiskā ievirze.

Sarakstā mēģināju ievērot hronoloģisku secību, tādēļ sāksim ar seriāliem, kas savas pirmizrādes jau ir piedzīvojuši.

The Young Pope, 15. janvāris, HBO

Pirmais televīzijas seriāls, kuru veidojis režisors Paolo Sorentīno (This Must Be the Place un The Great Beauty) vēsta par katoļu baznīcas vēsturē gados jaunāko pāvestu (Džūda Lovs), kurš ar savu nākšanu pie varas saceļ vētru Vatikāna intrigu katlā. Mazliet citādāks, mākslinieciskāks piegājiens kā ierastajiem popkorna gabaliem. Pirmajā sezonā ietilpst desmit sērijas un pats seriāls jau atjaunots uz otro raundu.

A Series of Unfortunate Events, 13. janvāris, Netflix

Vai atceraties Džimu Keriju visnotaļ krāšņajā filmā, tēlojam nabaga Bodlēru bāreņu aizbildni? Nu pirmavotam – grāmatām un otravotam – filmai pievienojies trešais gara darbs – seriāls. Džimu Keriju Lemonija Sniketa lomā šoreiz nomainījis Nīls Patriks Heriss, kas, manuprāt, izskatās varen jancīgi šajā parūkā. Pirmā sezona ar astoņām epizodēm jau ir piedzīvojusi savu pilnbriedu un solījumu atjaunošanai arī uz nākamo gadu.

Big Little Lies, 19. februāris, HBO

Mini seriāls (septiņas sērijas) – ģimenes drāma ar piesitienu. Balstīts uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu motīviem. Aktieru plejāde visai pieklājīga – Nikola Kidmena, Rīza Viterspūna, Aleksandrs Skarsgārds u.c.

Feud: Bette and Joan, 5. marts, FX

Glee un American Horror Story tēvs Raiens Mērfijs ķēries pie jauna projekta un līdzi ir paaicinājis Džesiku Lānžu, kas spēlēs tandēmā ar Sūzanu Sanandonu. Feud: Bette and Joan ir stāsts par Holivudisku sāncensību starp divām cienījamām aktrisēm. Pirmajā sezonā astoņas sērijas.

Harlots, 29. marts, Hulu

Britu vēsturiskā drāma. 18. gadsimta Anglijas bordelis un tā īpašniece, kura šādos apstākļos pūlas izaudzināt savas meitas un uzvarēt sāncenšu iestādījumus. Seriāls apzināti veidots no sievietes skatupunkta un arī tā radošo komandu pārstāv lielākoties daiļā dzimuma pārstāves. Manuprāt, interesants projekts. Sezonā astoņas sērijas.

13 Reasons Why, 31. marts, Netflix

Seriāls, kas balstīts uz Džeja Ašera jauniešu romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem, 13 Reasons Why stāsta par kādu meiteni, kas izdarījusi pašnāvību aiz sevis atstājot skaidrojumu, kādēļ tas noticis. Sezonā 13 epizodes.

Girlboss, 21. aprīlis, Netflix

Komēdija, kas balstīta uz Sofijas Amoruso autobiogrāfijas #Girlboss motīviem. Stāsts par dumpīgu jaunu sievieti, kam nejauši izdodas kļūt par veiksmīgu biznesmeni. Nebūtu slikti pagūt vispirms izlasīt grāmatu.

The Handmaid’s Tale, 26. aprīlis, Hulu

Uz Mārgaretas Atvudas distopiskā romāna Kalpones stāsts motīviem balstītais seriāls The Handmaid’s Tale savus skatītājus, manuprāt, sasniedz diezgan piemērotā laikā. Stāsts par distopisku sabiedrību, kurā sievietēm iedalīta neapskaužama pozīcija. Grāmata bija baisa, taču lieliska. Pēc treilera spriežot, tās šerpums nav zudis arī TV versijā.

American Gods, 30. aprīlis, Starz

Vēl viena gaidīta romāna ekranizācija. Šoreiz ekrāna spozmē gozēsies Nīla Geimena Amerikāņu dievi. Mitoloģiskas būtnes, kas staigā mūsu vidū un nodarbojas ar gluži cilvēciskām intrigām. Izskatās asiņaini.

Midnight Texas 25. jūlijs, NBC

Un noslēgumā vēl kāds seriāls, kas tapis, par pamatu ņemot literāro darbu. Vai atceraties Sūkijas Stakhausas mīlas mokas vampīru ziepju operā True Blood? Nu, to seriālu, kas daudzu sezonu garumā nodarbināja skatītāju prātu ar ASV dienvidu gotiku, supernaturāliem tēliem un Hameleonu rotaļu cienīgu drāmu? TV cilvēki ir atbrīvojuši vietu vēl kādai pārdabiskai ziepenei, tādēļ zaļā gaisma ir dota vēl vienai Šarlīnas Harisas romānu sērijas ekranizācijai. Stāsts par noslēpumainu pilsētiņu, kurā mitinās eklektisks pārdabisko spēku kokteilis. Katrā seriālu sarakstā vajag vismaz vienu guilty pleasure. Midnight Texas šai lomai piestāv gauži labi.

Kuri ir jūsu gaidītākie jaunie pavasara seriāli 2017?

2 komentāri

 1. Jauno pāvestu un Lielos melus dikti slavē tie, kas redzējuši.
  Amerikāņu dievi man grāmatas veidā patika, bet kaut kā nevaru iedomāties to pārnestu uz ekrāna. Savukārt Kalpones stāstu vienkārši bail skatīties 🙂
  Ko pati no šī visa skatīsies?

  Patīk

  1. Jaunajam pāvestam pilotu redzēju, man patika, domāju, ka turpināšu. Kalpones stāstu man arī bail, kaut gan vajadzētu jau nu ievērtēt.
   Amerikāņu dievi man izskatījās dikti gaļīgi, nezinu, vai tā būs gluži mana tējas tase.
   Pašlaik esmu iesākusi Harlots – visai šerpas pirmās sērijas, bet būs jāpaskatās tālāk. Droši vien varētu pamēģināt vēl pilotus 13 Reasons Why, Girlboss un Midnight Texas.

   Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: