Tējtasītes aprīļa favorīti 2017


Vajadzētu iesākt šo rakstu, pasakot kaut ko trāpīgu par aprīli. Bet nekas tāds nenāk prātā – brīžiem saulains, tomēr nepiedodami auksts viņš atnāca, pagrozījās un aizgāja, aiz sevis atstājot tikai vēl lielāku vēlmi pēc kārtīga pavasara. Vēlmi, ar ko tagad būs jātiek galā nabaga maijam, kas, spriežot pēc tuvākās laika prognozes, varētu šajā misijā arī izgāzties.

Lai nu kā, ir pienācis laiks mēneša favorītiem. Aprīļa edition. Un jāsaka, ka pagājušajā mēnesī favorītu nav trūcis. Arī blogā pamanījos šo un to nopublicēt. Pastāstīju par trijām grāmatām – Olivjē Trika informācijas bagāto ziemeļu trilleri “Pēdējais lapzemietis”, lietuviešu-amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis vēsturisko romānu “Jūras sāļums”, kas mani atstāja uz pauzes un kādu brīdi nelaida vaļā no šķietami viegli aprakstītajām kara šausmām, kā arī kaut ko pavisam pozitīvu – Krisa Stjuarta autobiogrāfisko romānu par dzīvi Andalūzijā “Papagailis piparu kokā”. Vēl pamanījos uzrakstīt par marta favorītiem, kuros dominēja veselīgas ēdmaņas, un apskatīt kādi ir jaunie pavasara seriāli 2017.

Bet nu gan soļojam pie jaunajiem favorītiem.

Joprojām rakstāmlietas (un lasāmlietas)

Sāksim ar rakstāmlietām. Līdzīgi kā februārī, arī pagājušajā mēnesī atkal drusku “norāvos no ķēdes” un iegādājos dažas jaunas pildspalvas un kancelejas preces, kas “nepieciešamas”, krāsojot pieaugušo krāsojamās grāmatas un darbojoties ap bullet journal.

Šie jau nebūtu mēneša favorīti, ja rakstāmlietu aprakstā atkal nebūtu ieklīdis kaut kas no veikala “Tiger”. Priecīgi berzēju ķepas, jo pakāpeniski Latvijas bodītēs un, līdz ar to arī manās rokās, ir atrodams scrapbook paper jeb dekoratīvais kartons, kas paredzēts dažādiem rakstu darbiem. Konkrēti šajā 22 x 11 cm blociņā ir iekļautas 15 dažādu motīvu krāsainā papīra loksnes. Papīrs ir biezs un apdrukāts no divām pusēm – vienā zīmējums, otrā vienkrāsains laukums. Šo plānoju izmantot bullet journal rotāšanai, šķiet, tas varētu būt labs veids, kā atdalīt mēnešus. Ja atmiņa mani neviļ, blociņa cena bija ap 3 EUR.

Tālāk favorītu rindā soļo Stabilo Boss pasteļkrāsas marķieri, kas nesen uzsākuši savu uzvaras gājienu ne tikai Instagram, un Pinterest, bet arī Latvijas grāmatnīcās. Šos nelielos skaistuļus iespējams nopirkt gan komplektā (ja nemaldos, cena grozās ap 8 EUR), gan pa vienam, ja nav vēlmes pēc visas kolekcijas. “Zvaigzne ABC”, grāmatnīcā kur pirku arī savējos, viens marķieris maksā 1.45 EUR.

Marķieri veidoti uz ūdens bāzes un to krāsas ir visnotaļ maigas un romantiskas. Kolekcijā ietilpst seši skaisti pasteļtoņi – gaiši zils, piparmētru zaļš, violets, rozā, dzeltens un persiku krāsas. Pasvītrošanas pasākumu gan drusku apgrūtina apstāklis, ka krāsa līnijas beigās mēdz “sakrāties” tumšāka kā sākumā, taču toņi ir ļoti skaisti un, manuprāt, krietni vien pievilcīgāki nekā parastajiem neona marķieriem.

Turpinot par krāsainiem rīkiem, vēl pagājušajā mēnesī nolēmu beidzot izmēģināt Staedtler Triplus Fineliners, kurus krāsojamo grāmatu krāsošanai iesaka skotu māksliniece Džoanna Basforda (esmu ļoti iecienījusi viņas pieaugušo krāsojamās grāmatas). Jāsaka, ka man šie laineri/krāsainās pildspalvas iepatikās gandrīz vai labāk par iepriekš izmantotajām Maped Graph Peps, par kurām rakstīju pagājušogad ap šādu pašu laiku.

Staedtler laineri uz papīra klājas visnotaļ gludi, bet pats iepriecinošākais ir tas, ka kolekcijā ietilpst arī daži ne tik tradicionāli toņi. Es paguvu papildināt savu krāsaino pildspalvu kolekciju ar pelēkzilu, tumši violetu, maigi rozā un tirkīza krāsu. Savus Staedtler Triplus Fineliners iegādājos mākslinieku veikalā “Akvarelis” (Valmierā), taču lēšu, ka tos var atrast arī citos mākslinieku preču veikalos. Vienas pildspalvas cena – 0.85 EUR.

Un nu stāsts par vēl trešo rakstāmo. Vēl vienu Instagram iedvesmotu pirkumu – Sakura Pigma Micron 0.1. Lieliski pigmentēta pildspalva, kas lielākoties domāta zīmēšanai un dekoratīvajai rakstīšanai, taču es to izmantoju arī ikdienā, lai pieradinātu savu nekārtīgo rokrakstu. Un tas tiešām strādā, jo ar kvalitatīvu pildspalvu pat manis rakstītais ir kaut cik izlasāms. Līdz šim tiku izmantojusi Artline rapidogrāfu, taču tam piedzīvojot skumjās beigas, nolēmu, ka pienācis laiks kam jaunam. Pagaidām esmu ļoti apmierināta ar savu Sakura Pigma Micron. Nopērkamas “Valters un Rapa”, cena – 2.19 EUR.

Vēl “Valterā un Rapā” man roka paslīdēja uz Maped lineālu. Paslīdēja tāpēc, ka parasti viņa mēdz paslīdēt atbildīgos brīžos, kad mēģinu radīt ko skaistu savā pierakstu kladē, un šim palīdzīgajam lineālam šādu paslīdēšanu vajadzētu novērst. Man īpaši patīk nelielās to-do būdiņas, kuras, ar šī lineāla starpniecību, vienmēr sanāk taisnas. Ļoti noderīgi. Cena – 0.89 EUR.

Un tā kā virsrakstā bija minētas ne tikai rakstāmlietas, bet arī lasāmlietas, jāatgādina arī par jauno Latvijas Rakstnieku savienības laikrakstu “Konteksts”, kas turpmāk katru mēnesi būs iegādājams “Zvaigzne ABC” un “Jānis Roze” grāmatnīcās. Pirmajā numurā lasāmas, vairākas intervijas, prozas un dzejas teksti, grāmatu recenzijas, kā arī šis un tas par grāmatniecības nozari kopumā. Man ir prieks par katru literatūrai veltīto izdevumu, kas sasniedz Latviešu lasītājus, tādēļ arī  “Kontekstam” vēlu izturību.

Pavasaris acīs

No krāsainiem rakstāmrīkiem pārejam pie krāsainiem kosmētikas rīkiem. Katrā pavasarī ir viens tāds mirklis, kad ļoti, ļoti sagribas krāsas. Un tad ir vienalga vai foto objektīvā, uz palodzes, kladē vai uz sejas. Sekojošā favorītu sadaļa būs no “sejas” sērijas.

Nopriecājusies, ka beidzot Latvijā mana iecienītā NYX kosmētika (man patīk viņu plašais sortiments un cruelty free politika) ir pavisam ērti pieejama, aprīlī iegādājos divus visnotaļ krāsainus kosmētikas produktus.

Pirmais ir NYX Glam Liner Aqua Luxe ūdensnoturīgais acu laineris tonī Glam Azure. Debesu zils laineris ar pamanāmu sudrabainu spīdumu. Klājas viegli, turas labi, taču vakarā noņemas ne visai labi – kā jau ūdensnoturīgā kosmētika. Šis nāriņas grimam atbilstošais acu laineris visdrīzāk nebūs domāts gluži ikdienai, bet brīžos, kad gribas mazliet “paspīdēt”, tas lieliski izcels acis. Cena ~ 7 EUR.

Lai pieskaņotos jau minētajai nāriņas tematikai iegādājos arī zaļas acu ēnas – NYX Hot Singles ēnas tonī Dank. Gaiši zaļas ar nelielu spīduma piešprici. Sākumā nedaudz bažījos, vai būs gana pigmentētas, jo manā īpašumā atrodas arī ne tik spēcīgi NYX acu ēnu toņi, taču Hot Singles sērija nelika vilties – krāsa ir izteiksmīga un labi klājas uz acīm, arī nelietojot acu praimeri. Vēl kāds bonuss – dienas garumā šīs ēnas nepaspēja “sakrāties” un to noņemšana arī bija visnotaļ viegla. Domāju, ka ir vērts iegādāties vēl kādu toni. Cena – 3 EUR.

Muzikālais fons

Un nobeigumā vēl kaut kas zaļš. Aprīlī manas ausis visvairāk priecēja Lorde salīdzinoši jaunās kompozīcijas Green Light un Liability. Mākslinieces jaunais albums Melodrama klausītājus priecēšot jau jūnija vidū. Lieku cerības un gaidu ar nepacietību.

Tas arī viss manos aprīļa favorītos.  Lai jums ziedošs un silts maijs, un tas nekas, ka snieg – latvietis ir stiprs radījums, izturējām rudeņvasaru, izturēsim arī ziempavasari. Tiekamies jau nākamajos mēneša favorītos.

Kuri ir jūsu aizvadītā mēneša atklājumi?

Advertisements

4 komentāri

 1. Šie ir mani mīļākie raksti. :))) Paldies!

  Like

  1. Prieks:)
   Vai kaut kas no šī visa uzrunāja arī pamēģināšanai dzīvē?

   Like

 2. Tad tomēr roka paslīdēja arī NYX 🙂
  Man tagad “Akvarelis” iecienīts veikals. Viņiem ir arī krāsainie papīri un blociņi.

  Like

  1. Ai, roka pamatīgi paslīdējusi aprīlī, maijā būs jātur ciet 😀
   “NYX” man ir bīstams, tāpat kā “Tiger” un “Valters un Rapa”. “Akvareli” arī ik pa laikam apciemoju – jāpielasa tās smukās “Staedtler” krāsas, kamēr ir sortimentā.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: