Tējtasītes maija favorīti 2017


Maijs ir pagājis, lai dzīvo maija favorīti. Sveiciens jaunākajā Tējtasītes mēneša favorītu ierakstā. Kā ierasts, šajā rakstā palūkosimies uz aizvadītā mēneša atklājumiem un pozitīvajiem iespaidiem. Šoreiz nedaudz no kulinārijas, televīzijas seriālu un mūzikas pasaules. Taču pirms ejam tālāk, pavisam īss atskats uz maija bloga ierakstiem.

Tējtasītes maija favorīti 2017 rubrikā Mēneša favorīti

Blogam maijs bija diezgan labs mēnesis. Tajā tiku nopublicējusi aprīļa favorītus (veltījums rakstāmlietu faniem un atkarīgajiem), savas pārdomas par Vladimira Kaijaka un Māras Svīres vēsturisko romānu “Vēstule”, kā arī divas receptes – viltus medus kūku tiem, kam mājās nav aizķērusies medus burciņa, bet kārojas kūkas, kā arī kaut ko garšīgām veģetārajām receptēm – kartupeļu kotletes ar spinātiem. Tāpat atcerējos pienākumu piedalīties kārtējā grāmatu blogeru stafetē un pastāstīt par savām lasītājas nedienām, kā arī nopublicēju nelielu apkopojumu ar manām pēdējo gadu iecienītākajām slavenu cilvēku autobiogrāfijām.

Bet nu čāposim paskatīties, kas labs maijā iekritis favorītu vācelītē.

Vegānās pastētmaizes un muslis

Rinatura vegānu pastēte ar šampinjoniem un griķu sausmaizītesJau kādu brīdi biju meklējusi pastēti, kas nesatur gaļu un man par lieliem priekiem pagājušajā mēnesī to beidzot atradu Stockmann bio pārtikas stūrītī. Garšas ziņā Rinatura vegānā pastēte ar šampinjoniem ir pārsteidzoši līdzīga klasiskajām aknu pastētēm. Tās sastāvā atrodamas tādas sastāvdaļas kā šampinjoni, sīpoli, rīsu milti, raugs, citronu sula u.c., un visas esot audzētas bioloģiskā lauksaimniecībā (visdrīzāk tādēļ uzaugusi arī šīs nelielās – 125 g bundžiņas cena – 2.75 EUR). Domāju noprovēt vēl kādu zorti ar paprikas vai tomātu garšu un tad nonākt pie galīgā verdikta – būt vai nebūt Rinatura vegānajai pastētei uz mana brokastu galda. Bet pagaidām esmu patīkami pārsteigta par garšas līdzību ar ierasto pastēti.

Otrs produkts, kuru neviļus ieripināju pārtikas groziņā ir lietuviešu ražojumsMaksimā atrastas putuplastam līdzīgās griķu galetes. Uz galetēm vienmēr esmu skatījusies ar drusku šķību skatu, taču šī griķu versija man patiešām iepatikās, turklāt tā lieliski smaržo. Galetes labi garšo apsmērētas ar sviestu (protams, tas sabojā visu diētu, ja nu gadījumā ņēmāt tās šādiem mērķiem) un kādu siera šķēli vai jebko citu, ko tobrīd kārojas. Pirkšu vēl.

Vēl maijā garšas kārpiņas iepriecināja Rimi nopērkamais ICA muslis. Lai gan pārsvarā neaizraujos ar brokastu pārslām, ik pa laikam gribas pagrēkot. Pagājušogad rakstīju par MILZU pārslām, kuras diezgan ilgu laiku tiku iekļāvusi savā ēdienkartē, šopavasar pienākusi kārta muslim.

Rimi Ica augļu muslis ar pilngraudu pārslām, rozīnēm, papaiju u.c.Veikala plauktā saskaitīju kādas piecas zortes, paspēju nogaršot trīs un nonācu pie slēdziena, ka vislabāk man patīk tieši augļu muslis ar pilngraudu auzu un kviešu pārslām, rozīnēm, banāniem, ananāsiem, papaiju, aprikozēm un datelēm.

Lai gan pārslas satur pievienotu cukuru un arī bio birka ap stūri šoreiz neskatās, šīs brokastu ēdmaņa vismaz manām garšas kārpiņām nešķiet pārcukurota un, manuprāt, noderēs tiem, kas negrib neko pārlieku saldu, taču ir pārāk slinki, lai taisītu paši savu mušļa versiju. Es jau pāris gadus kā esmu vainīga šajā grēkā.

Un visbeidzot, vēl kāds produkts, kas veikalos parādījās pirms pāris mēnešiem un internetos jau ir pavīdējis un iecienīts – Fazer dārzeņu maize ar burkāniem un pastinaku. Maize kā jau maize, tomēr ar piesitienu. Šķiet drusku sātīgāka par klasisko baltmaizi un arī aromāts ir ļoti patīkams. Pērku jau diezgan ilgi un regulāri, tātad ir sagaidāms, ka drīz apniks (kā ar lielāko daļu jauno maižu), bet pagaidām šķiet ļoti baudāma ik rīta komplektācijā ar svaigu gurķi vai avokado un nedaudz sāls.

Ikgadējie Eirovīzijas svētki

Kad nu brokastis ir paēstas, var arī par kaut ko citu parunāt. Un maija kalendārā trekni pasvītrotais notikums bija… Eirovīzija. Šogad, tāpat kā citus gadus, skatījos pasākumu kopā ar tviteri, jo kā gan citādāk? Noliekot malā jautri pavadīto laiku, lasot “dīvāna ekspertu” vērtējumus, man personiski ir prieks par Portugāles uzvaru, jo dziesmas vienkāršums un paša solista harisma, manuprāt, ved Eirovīzijas formātu pareizā virzienā. Taču es melotu, ja sacītu, ka arī savu balsi atdevu Portugālei. Manas ausis un sirdi šogad uzrunāja tieši Beļģijas dziesma City Lights, kas konkursā nogruntējās 4. vietā. Uzvara vai nē, taču manā Spotify mūzikas listē šī ir pašā augšgalā.

Protams, žēl, ka Triānas parkam nepaveicās, jo arī es biju starp tiem, kas atlasē vēlējās uz lielo konkursu nosūtīt tieši viņus. Taču, kā jau medijos daudzkārt izskanējis, ietekmējošie faktori bija daudz un dažādi, un Eirovīzija jau ir tāda neparedzama štelle.

Vēl runājot par dziesmām, man klausāmi šķita Moldovas jancīgais kāzu priekšnesums, Rumānijas jodelēšana un Lielbritānijas spēcīgās balss īpašniece. Taču vislielākie sirdēsti ir par Somijas netikšanu ārā no pusfināla. Somu izvirzītajai dziesmai Blackbird, manuprāt, bija skaists klips, skaista dziesma un skaista balss, kas tā arī paslīdēja garām nepelnīti nepamanīti.

Ielasmeitas un biznesmenes TV ekrānos

Maijā savas sezonas noslēdza arī divi jauni 2017. gada pavasara sezonas seriāli – britu TV stāsts par 18. gs. Londonas prostitūtu ikdienu – Harlots, kā arī modes kompānijas Nasty Gal īpašnieces – Sofijas Amoruso – autobiogrāfijā balstītais Netflix seriāls Girlboss.

Harlots, kuru jau pieminēju, rakstot par 2017. gada jaunajiem pavasara seriāliem, mani uzrunāja, jo es meklēju kādu jaunu vēsturisko seriālu, turklāt palīdzēja arī solījums, ka viss notiekošais tikšot rādīts no sievietes skatupunkta. Šī seriāla centrā ir divi, savā starpā karojoši, bordeļi, to īpašnieces un iemītnieces, kas cīnās ne tikai par izdzīvošanu tā laika skarbajā vīriešu pasaulē, bet arī par varu un savu ambīciju īstenošanu, ejot pāri līķiem, lai tikai tiktu uz augšu sociālajā hierarhijā.

Kā reiz lasīju vienā atsauksmē par šo seriālu – Harlots piemīt tāds kā gangsterfilmu elements, ar to atšķirību, ka karojošās pusēs ir tikai daiļā dzimuma pārstāves un viņu vērtīgākā prece ir viņas pašas. Mūsdienu acīm, vērot stāvokli kādā atrodas 18. gs. Anglijas prostitūtas, nav viegli. Pārdzīvojumi, kam sievietes un pavisam jaunas meitenes ir pakļautas šādā vidē, ir ne tikai fiziski, bet arī emocionāli smagi. Tomēr seriāls pamanās sevī iekļaut arī ievelkošu, dramatisma pilnu sižetisko līniju un varones, kurām gribas just līdzi, neskatoties uz to, ka viņu rīcība gandrīz nekad nestaigā roku rokā ar morāles postulātiem. Skatīšos arī otro sezonu.

Netflix seriāls Girbloss ir kaut kas krietni vieglāk sagremojams. Komēdija ar Britu Robertsoni galvenajā lomā piedāvā skatītājam palūkoties uz kādas meitenes ceļu līdz biznesa impērijai. Kā atzīmēts jau seriāla titros, Girlboss ir balstīts uz ļoti aptuveniem patiesiem notikumiem, tādēļ diez vai visus pārspīlējumus vajadzētu uztvert kā viennozīmīgu patiesību. Tomēr jāatzīst, ka seriāla galvenā varone (kas bieži vien pamanās uzvesties absolūti neadekvāti, tādējādi tikai pastiprinot spilgto, taču ne obligāti patīkamo personību) ir visnotaļ kolorīts tēls. Bonusā arī neliels throwback uz pagājušās desmitgades modi, tehnoloģiju un kopēju dzīves stilu. Vispār diezgan lielisks veids kā sajusties nedaudz vecam… Kopumā – izklaidējoši un vietām smieklīgi. Cerams, ka piedzīvos arī otro sezonu.

Ziedēšana

Vai pats pavasaris var būt favorīts? Es nezinu, kas īpašs maijā tāds ir, taču tā ziedēšana un pirmā īstā saule, kas parādās pēc nogurdinošajiem ziemas mēnešiem sniedz radošo enerģiju un mīlestību pret apkārtējo vidi. Viss zied un smaržo un šķiet tik zaļš un svaigs it kā kāds tik tikko būtu pārlaidis pasaulei pāri visu varavīksnes krāsu spektru. Gadā ir divi mēneši, kad grozies, kur gribi, viss ir skaists un fotografēšanas vērts – viens ir oktobris, otrs ir maijs. Tā nu arī šogad metos iekšā puķu bildēšanā un knipsēju uz nebēdu.

Ejiet ārā ik brīdi, kad vien jums ir laiks, un elpojiet, elpojiet un smaržojiet visu to bagātību, ko mums kaut uz neilgu laiku ir atvēlējuši Latvijas nepastāvīgie laikapstākļi. Lai jums saulaini, un tiekamies jau nākamajos mēneša favorītos.

Advertisements

2 komentāri

  1. Maijā tiešām gribas bildēt pa labi un pa kreisi. Jūnijā arī 🙂 Pienenes, ceriņi, lupīnas, ziedošās pļavas, maigais zaļums… Ak!

    Like

    1. Jā, kur vien skaties visur zied:) Man jūnijā vēl jādabū kādi lupīnu un peoniju kadri, tad būs apmierinātas manas puķu bilžu vēlmes 🙂

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: