Tējtasītes novembra favorīti 2017


Novembris ir savāds mēnesis. No vienas puses – visdrūmākais radījums, ko kalendārā nākas sastapt, no otras puses – svētku priekšvēstnesis. Laikam jau pārāk nopietni uztvēris teicienu “pēc tumsas nāk gaisma”. Un kopā ar Ziemassvētku gaismu pie jums šodien ir ieradušies arī Tējtasītes novembra favorīti. Kā allaž – atskatīsimies uz interesantāko aizvadītajā mēnesī.

Mans novembris šogad pagāja salīdzinoši ātri, salīdzinoši mierīgi un visnotaļ darbīgi. Tik darbīgi, ka no tā atkal nācās ciest nabaga blogam, kas tika tikai pie trim jauniem rakstiem – pastāstīju par saviem oktobra favorītiem, kā arī dalījos pārdomās par kādu mazu saldumu pavārgrāmatiņu ar nosaukumu Našķi dāvanām un Nīla Geimena jaunāko latviski tulkoto darbu – mūsdienīgu pasakas interpretāciju Vārdotāja un vārpstiņa. Bet tagad čāpojam tālāk.

Zaļais novembris

Ziemā man allaž pietrūkst zaļās krāsas. Šķiet, ka es varētu gluži labi izturēt zemākas gaisa temperatūras, ja vien koki nepaliktu bez savas rotas un zāle neiegūtu savu eleganti pieklusināto dubļu toni. Arī novembra favorīti šosezon pagadījušies visnotaļ zaļi.

Piparmētru šokolāde

Tuvojoties Ziemassvētkiem, allaž atceros par vienu no maniem visu laiku mīļākajiem našķiem – piparmētru šokolādi. Zinu, ka ir daudz cilvēku, kam šī kombinācija nemaz tik ļoti pie sirds neiet, iespējams, tāpēc labu piparmētru šokolādi atrast nebūt nav viegli. Taču viena no manām pēdējo gadu favorītēm beidzot parādījusies arī ārpus galvaspilsētas robežām, tāpēc ik pa laikam atļaujos panašķoties ar Elysia Noir 70% Cocoa šokolādi. Šī tumšā šokolāde ir papildināta ar nelieliem, kraukšķīgiem piparmētru ledeņu gabaliņiem, turklāt  nešķiet nedz sīva, nedz rūgta. Iesaku, ja esat piparmētru garšas cienītāji.

Elysia piparmētru šokolāde, kale un Stabilo

Kale lapu kāposts

No našķiem pie veselīgumiem. Līdz pat šim rudenim nebiju pazīstama ar daudzviet slavēto superproduktu – kale lapu kāpostu. Ja vien visu zinošais internets nemelo, kale pie apvāršņa mēdz parādīties vairāk uz rudens/ziemas pusi un satur lērumu organismam vērtīgu vielu.

Nolēmu pagaršot – nopirku un pagatavoju uz pannas kopā ar sīpoliem, ķiplokiem, saulespuķu sēklām un garšvielām. To visu izmantoju kā piedevu nūdelēm. Rezultāts, manuprāt, bija labs – ļoti viegli pagatavojams un piešķir ēdienkartei jaunu piesitienu. Domājams, drīz padalīšos ar recepti arī blogā. Kā jums ar kale? Esat mēģinājuši?

Stabilo Ziemassvētku zaļais

Necerējāt taču, ka izspruksiet cauri mēneša favorītu rakstam bez nevienas rakstāmlietu pieminēšanas, vai ne? Šoreiz gan gauži pieticīgi – domājot par decembra mēneša rotāšanu savā pašveidotajā plānotājā (bullet journal), nopirku Stabilo Pen 68 0,8 mm pildspalvu neko daudz neizsakošā tonī ar nosaukumu 53. Ļoti skaista, tumši zaļa krāsa, atgādina egļu mežu un kopā ar sarkano Uni-ball Signo pildspalvu uzreiz piešķir zīmējumiem klasisku Ziemassvētku noskaņu. Krāsa klājas patiešām labi un tonis ir ļoti intensīvs. Domāju, ieguldīt vēl kādā Stabilo rakstāmajā no šīs sērijas.

Bumbuļu pārpilnība

Šogad Depo bija pārspējis pats sevi, Ziemassvētku rotājumus izliekot pircēju ievērībai jau pirms 18. novembra. Nu ko padarīsi, kas pirmais nāk, tas pirmais nopērk skaistu Ziemassvētku zvaigzni (puansetiju) un cer, ka viņa izdzīvos līdz Ziemassvētkiem. Taču kopumā jāsaka, ka mani Ziemassvētku iepirkšanās drudzis šogad nedaudz kaitina – ir ļoti viegli pazaudēt svētku sajūtu un nozīmi zem Ķīnā ražotu bumbuļu un pūkainu spilvenu plašā klāsta.

Tas, protams, man netraucēja arī pašai uzrauties uz vieniem aizjūru zemēs ražotiem bumbuļiem. Manas attiecības ar Ziemassvētku rotājumiem un aksesuāriem ir sarežģītas – jāpiepūlas, lai pārliecinātu sevi, ka nevajag man to jauno lampiņu virteni, bumbas vai svečturi.

Tā nu šogad paslīdēja ķepa uz melnbaltu virteni (es sev iestāstīju, ka šīs nav tikai Ziemassvētku gaismas un varēšu par tām priecāties pie grāmatu plaukta visu cauru gadu). Tiesa, gaisma cauri šīm konkrētajām bumbām izlaužas visai vārīgi – gribētos lielāku spilgtumu. Taču tādu pašu gribētos arī aiz loga. Neko darīt.

Liepājas teātra viesizrāde 1984

Kad visas materiālas un ēdamās lietas ir apskatītas, pienācis laiks arī pabarot prātu. To novembra beigās izdarīja Liepājas teātris, atvedot uz Valmieru režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto Dž. Orvela distopiju 1984. Iepriekš biju apmeklējusi režisores veidoto izrādi Equus, kura uz mani atstāja visnotaļ spēcīgu iespaidu, tādēļ arī uz šo pasākumu biļeti pirku ar lielu entuziasmu.

1984 izrādījās tieši tik laba, cik gaidīju. Lieliska scenogrāfija, lieliska horeogrāfija, mūzika un, protams, arī pats vēstījums. Apbrīnoju aktieru atdevi, izturot vairāk nekā divas stundas garo izrādi bez pārtraukuma, un spēju tik šķietami viegli un enerģiski iznest ārkārtīgi drūmu tematu.

Ieelpot mūziku

Un kā jau vienmēr, mēneša favorītus jānoslēdz ar dziesmu. Pateicoties Latvijas X Faktoram, uzzināju par kaimiņu lietuviešu muzikantiem Daddy Was a Milkman un viņu dziesmu Breathe In.

Starp citu, X Faktora vērošana kopā ar Twiter, manuprāt, nu ir kļuvusi par jauno Supernovas vērošanu kopā ar Twitter – nedz viens, nedz otrs pasākums bez interneta vairs nav iedomājams. Kā jūs vērtējat pirmo sezonu un rezultātus?

Un tas arī viss šajos novembra favorītos. Došos izkarināt savus Ķīnas bumbuļus viscaur dzīvoklim un cerēšu, ka svētku sajūta šogad atradīs spēku izrausties no novembra depresijas gultas, lai tomēr iepriecinātu mūs ar savu mirdzošo klātbūtni.

Lai jums visiem jauks decembris un tiksimies jau nākamajos mēneša favorītos. Padomā tik – tie būs jau 2018. gadā!

2 komentāri

  1. Kur to šokolādi var nopirkt?

    Like

    1. Es viņu atradu tajā Top veikalā, kas ir pie Jāņparka – tajā, kas pretī Hesburgeram.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: