Tējtasītes decembra favorīti 2017


Jaunā gada pirmais mēnesis (beidzot) tuvojas noslēgumam un tas nozīmē, ka noslēgumam tuvojas arī pēdējais kaut cik pieklājīgais brīdis, lai uzrakstītu par pagājušā gada noslēdzošajiem – decembra favorītiem, un nepārtrauktu šo sūri un grūti kopto tradīciju – nopublicēt favorītu rakstu katru mēnesi. Tāpēc ar varonīgu saukli labāk vēlu nekā nekad (kas jau sen ir kļuvis par šīs rubrikas moto), ķeršos aplūkot decembra foršākās lietas.

Blogam decembris bija salīdzinoši kluss. Kā jau svētku mēnesis, kurā pa galvu pa kaklu jāveic piepeši uzradušies pienākumi. Tā nu Tējtasītē tapa trīs raksti. Publicēju mazās grāmatu atsauksmes par trim nesen lasītiem darbiem, parunāju par novembra favorītiem, kā arī visnotaļ apjomīgi uzrakstīju par vienu foršu radošuma grāmatu – Elizabetes Gilbertas Lielo burvību.

Bet nu ejam pie favorītiem.

Grāmatdāvanas

Kā zināms, decembris ir ne tikai darbu, bet arī svinību mēnesis. Un par spīti tam, ka es pagājušajos svētkos to skaisto sajūtu tā kārtīgi  nemaz nenoķēru, es noķēru Ziemassvētku dāvanas.

Decembrī beidzot iztērēju ilgi taupīto Zvaigzne ABC dāvanu karti, kas atvilktnē nogulēja teju gadu. No veikala iznācu ar jauno Vilipsōna un Noras Ikstenas grāmatu Ārprātija piedzīvojumi, žurnāla I’mperfekt rudens numuru (ziemas vēl nebija iznācis) un kādu lielu, foršu un krāsainu iedvesmas grāmatu ar nosaukumu 365 ceļi, lai gūtu lielāku mieru, ko izdevusi izdevniecība Madris.

Zem eglītes (pēc detalizēta lūguma Ziemassvētku vecītim, protams) šim komplektam pievienojās arī labas atsauksmes saņēmusī islandiešu rakstnieka Sjon nelielā ziemeļnieciskā grāmatiņa Skugabaldrs. Savukārt pastkastītē bija ieripojuši divi jauni romāni no Baiba Books – stāsts par savas dzīves sakārtošanu autobiogrāfiskajā romānā Migrēna. Izlaušanās un jauniešu lasāmgabals P.S. Tu man patīc, par kuru atsauksme būs tuvākajā laikā.

Smukumdāvanas

Otra Ziemassvētku dāvanu kategorija – lietas skaistumam. Šoreiz nolēmu Ziemassvētkos sevi apdāvināt ar jaunām smaržām (kas parocīgā kārtā nāca komplektā ar dušas želeju) – Tommy Hilfiger Pear Blossom. Pavasarīgs, viegls un salds aromāts, kas nav īsti piemērots ziemas sezonai, bet tieši tādēļ man šķita vēl pievilcīgāks.

Šogad nevaru vien sagaidīt pavasari – esmu kaujas gatavībā jau tagad smaržoties ar ziedu aromātiem, nest istabā tulpju pušķus un ņemt no atvilktnes laukā saules brilles. Mainu šo ziemas brāķi pret vismaz kādu pavasara izstrādājumu.

Vēl kāda sevis lutināšanas lieta, kas decembrī ielidoja manā groziņā, bija Pretty Little Tassels pušķu auskari, ko iegādājos Valmiermuižas tirdziņā decembra vidū. Labu brīdi stāvēju pie stenda, nekādi nespējot izvēlēties starp zaļo un zilo krāsu, taču beigu galā uz mājām līdzi tomēr atnāca tumši zilie pušķi. Manuprāt, ļoti skaisti un arīdzan kvalitatīvi nostrādāti auskari, kas piešķir pārējam apģērbam odziņu. Starp citu, internets stāsta, ka lieli auskari šogad solās būt arī viena no spilgtākajām modes tendencēm.

Rakstāmdāvanas

Trešā svētku prieku kategorija ir… Jūs jau uzminējāt – rakstāmlietas. Decembrī no vācu zemes pie manis ieradās Japānā ražotie un Instagram izslavētie Zebra Mildliners marķieri, kā arī jauna bullet journal klade no Lemome.

Ja neskaita Tombow marķierus, ko pieminēju septembra favorītos, Zebra Mildliners nu ir kļuvuši par maniem mīļākajiem rakstāmajiem. To krāsas atšķiras no ikdienā pieejamajām ar savu nedaudz pieklusināto toni, tie klājas ļoti labi un divpusējais gals ļauj tos izmantot gan teksta pasvītrošanai, gan iekrāsošanai. Es iegādājos silto un auksto krāsu komplektus, taču citā piedāvājumā manīju iekļautas arī mazliet neonīgas pasteļkrāsas, kas mani īsti neuzrunāja, jo, iespējams, dublētos ar Stabilo Boss pasteļu marķieriem (tos pieminēju pagājušā gada aprīļa favorītos).

Runājot par otru pirkumu – Lemome piezīmju kladi – tā ir īpaši radīta bullet journal jeb pašveidotā plānotāja vajadzībām. Lappuses ir punktotas un numurētas, atvēlēta arī speciāla vieta satura rādītāja izveidei, savukārt klades aizmugurē atrodama pat iestrādāta kabatiņa uzlīmēm un piezīmju lapiņām. Konkrēti šis klades modelis (Lemome ir arī citi klažu paveidi) nāk komplektā ar labu melnas tintes pildspalvu un smaidiņu uzlīmēm, un jāsaka, ka atstāj diezgan kvalitatīva produkta iespaidu. Sākot no biezā krēmkrāsas papīra un beidzot ar eleganto iepakojumu un labi nostrādāto vāku.

Plašāk par Lemome kladi droši vien parunāšu atsevišķā ierakstā, kad būšu sākusi to lietot, Janvāris ir pēdējais mēnesis, kas vēl ietilpst manā pašreizējā Kristīnes Luīzes Avotiņas ilustrētajā kladē (pieminēju augusta favorītos), ko izmantoju kā savu bullet journal. Tiesa, tā kā šobrīd esmu pavisam nejauši tikusi pie veselām trim jaunām punktotajām, bullet journal īpaši piemērotajām, kladēm, paies kāds brīdis līdz izšķiršos, kura būs pirmā rindā 2018. gada lietošanai.

Kartīšdāvanas

Turpinot par papīra lietām, decembra favorītos nevaru nepieminēt vēl kādu jauku pasākumu, kas palīdzēja kaut nedaudz šajos Ziemassvētkos pamodināt svētku sajūtu – kartīšu sūtīšanu un saņemšanu. Mīļš paldies blogerdraugiem, kuri iepriecināja ar atklātnītēm pastkastītē 🙂 Nebiju sūtījusi pastkartītes jau diezgan sen, taču šis bija lielisks iemesls atsākt šo tradīciju.

Decembra dziesma

Kā jau ierasts, šo favorītu rakstu noslēgsim uz muzikālas nots. Par savu decembri raksturojošo muzikālo pavadījumu šoreiz nolēmu dēvēt indī mūziķu Camel Power Club izpildīto dziesmu Sankara. Mierīga, nedaudz meditatīva kompozīcija ar, manuprāt, hipnotizējošu vokālu un nesliktiem vārdiem.

Tas arī viss atskatā uz maniem decembra atklājumiem. Izbaudiet sniegu un ziemas sajūtas, siltas segas un grāmatu lasīšanas sajūtas. Vai arī sapņošanu par pavasari. Tiksimies jau pavisam drīz, gada pirmajos – janvāra favorītos.

5 komentāri

 1. Klasiskais jautājums: kur var dabūt attiecīgās rakstāmlietas?

  Patīk

  1. Gan Zebra Mildliners, gan Lemome klade nāca no Amazon.de, tiku pie tiem caur Vācijā dzīvojošu draudzeni. Taču, domāju, ka ir iespējams pasūtīt arī “pa tiešo” uz LV, vienkārši jāizpēta, kuri pārdevēji piedāvā.
   Pieminēto Kristīnes Luīzes Avotiņas kladi pirms apmēram gada iegādājos Jāņa Rozes interneta veikalā, bet, cik manīts, šobrīd vairs nav pieejamas.

   Patīk

 2. Tev ir īpašas spējas atrast kārdinošas rakstāmlietas! Lemome klade un flomīši izskatās dikti labi, bet par laimi man vēl ir klažu krājumi. 🙂

  Patīk

  1. Tā man hroniska, kancelejas preču atkarības izraisīta, blakus parādība 😀
   Dabūji kaut kur vēl punktotās klades jeb rakstīsi rūtiņās, līnijās?

   Patīk

   1. Man vēl ir viena pirms gada vai diviem nopirkta punktotā klade 🙂

    Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: