P.S. Tu man patīc. Keisija Vesta


Amerikāņu rakstniece Keisija Vesta (Kasie West) Latvijas angliski nelasošajai daļai visticamāk vēl ir samērā sveša. Lai gan autores Goodreads profilā uzkrājusies jau laba kaudzīte grāmatu, lauri par pirmo latviski izdoto pienākas izdevniecībai Baiba Books, kas pagājušā gada nogalē, Ilzes Burnovskas tulkojumā, laida klajā simpātisko jauniešu romānu P.S. Tu man patīc.

Romāna galvenā varone ir Lilija – sprigana, patstāvīga pusaugu meitene, kura savas istabas drošajās sienās sacer dziesmu tekstus, aizraujas ar indī mūziku, spēlē ģitāru un, kā jau ikviens šī vecuma cilvēkbērns, brīžiem sajūtas nedaudz nepiederīga apkārtējai sabiedrībai. Lai gan Lilija nav vientuļa – viņai ir gan mīloša ģimene, gan labākā draudzene, mūsu varonei, protams, pietrūkst neatsveramā šādu romānu elementa – puiša. Par spīti tam, ka pati Lilija pēc attiecībām nebūt neraujas, jau visai ātri kļūst skaidrs, ka tās gaida tepat ap stūri.

Lilija ienīst ķīmijas stundas un labprātāk tās pavada, aprakstot solu ar dziesmas vārdiem. Liels ir viņas pārsteigums, kad nākamajā reizē apsēžoties, viņa atrod citā rokrakstā uzrakstītu rindiņu turpinājumu. Tas aizsāk meitenes slepeno saraksti ar noslēpumaino personu, kas, protams, izrādās puisis. Ar laiku vēstules kļūst aizvien personiskākas, ļaujot abiem svešiniekiem satuvināties bez patiesās identitātes atklāšanas. Paralēli slepenajai sarakstei Lilija iepazītas ar jauniem tēliem, kam būtu jāsajauc lasītāja galva, neļaujot noprast, kurš ir īstais vēstuļu rakstītājs. Es diemžēl to sapratu visai ātri, taču tā kā grāmata ir uzrakstīta saistoši, lielus iebildumus pret to necēlu.

Manuprāt, P.S. Tu man patīc izpilda jauniešu literatūras žanra prasības, atķeksējot visas nepieciešamās būdiņas. Neskatoties uz to, ka sižets vietām ir paredzams (izņemot nobeigumu, kur es gaidīju klasiskāku, ziepju operai piederīgu sarežģījumu, bet paliku patīkami pārsteigta, ka autore izlēmusi doties citu ceļu), abi izvēlētie varoņi šķiet reālistiski, viņu dzīves konteksts parādīts gana plaši un Keisija Vesta veiksmīgi izvairās arī no kaitinošās insta love jeb pārspīlēti ātrās mīlestības, kuru dažkārt nākas sastapt šādos romānos.

Lai gan romantiskās attiecības nenoliedzami ir P.S. Tu man patīc centrālais elements, gribētos sacīt, ka šis nav tikai stāsts par pirmajām simpātijām. Tas vienlaikus ir arī stāsts par pieaugšanu, draudzību un noticēšanu sev. Tā nu vienkārši ir sagadījies, ka, Lilijas gadījumā, to visu padarīšanu iespējamāku padara jauna cilvēka ienākšana viņas dzīvē.

Kopumā P.S. Tu man patīc ir viegli lasāms, romantisks jauniešu attiecību stāsts, kas iederēsies, lai “izslēgtu” ikdienu un nopurinātu no sevis garlaicības putekļus. Un varbūt, lai paklausītos arī kādu foršu indī mūzikas dziesmu. Kas zina – varbūt, arī to ir sacerējusi kāda Lilijai līdzīga būtne ar līdzīgu romantiskas satikšanās stāstu.

Citas blogā publicētās grāmatu atsauksmes un recenzijas lasi šeit.

7

 

 

Grāmatas eksemplārs saņemts no izdevniecības Baiba Books apmaiņā pret godīgu vērtējumu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: