Tējtasītes janvāra favorīti 2018


Es nezinu, cik ilgi patiesībā vilkās janvāris, bet šķiet, ka vismaz 62 dienas. Nē, nu viņš jau nav vainīgs – tieši viņam tika tas gods būt pirmajam realitātes vēstnesim pēc svinībās uzsprāgušā decembra. Un tieši viņam, nabagam, tika tas gods nākt pie mums ar zināmu tukšuma sajūtu, atgriešanos pie darbiem un jauno apņemšanos pildīšanu (vai otrajā mēneša pusē – ignorēšanu). Taču februāris to visu uzlaboja, skriedams palēkdamies. Un palēkdamies viņš ir jau gandrīz aizskrējis, tādēļ ir pienācis pēdējais brīdis arī janvāra favorītiem.

Blogam janvāris bija vidēji produktīvs. Uzrakstīju par 2017. gadā izlasītajām grāmatām, nosvinēju Tējtasītes 8 gadu jubileju, kā arī publicēju atsauksmes par Maijas Sepas grāmatu Migrēna. Izlaušanās un jauno latviešu vēsturisko leģendu filmu Nameja gredzens. To visu noslēdzu ar decembra favorītiem, kuri līdz jūsu acīm nonāca pašās janvāra beigās.

Tējtasītes Facebook lapa

Janvārī piepildīju vienu no šī gada apņemšanām – beidzot izveidoju blogam arī savu Facebook lapu, kurā turpmāk būs atrodami visi jaunākie Tējtasītes ieraksti. Ja vēl neesat, piesekojuši, laipni aicināti – bloga sānu malā allaž būs tam paredzēta podziņa. Līdz ar citām podziņām, ko beidzot atjaunoju par godu bloga dzimšanas dienai.

Labsajūtas lietas

Janvārī beidzot iestājās kārtīgāka ziema ar no tā izrietošajām sekām – sausu ādu. Tādēļ aizvadītā mēneša favorītos nevaru nepieminēt divus kopjošās kosmētikas līdzekļus – roku krēmu un ķermeņa pulētāju.

Sante roku krēms ar bioloģisko šī sviestu

Varētu sacīt, ka roku krēms ir viens no tiem kosmētikas produktiem, kurus nepārtraukti mainu, cerībā atrast savu svēto grālu. Iegādājoties nelielo (50 ml) Sante roku krēma iepakojumu, esmu tam nedaudz pietuvojusies. Nu tā, pavisam nedaudz.

Kā jau visa zīmola Sante produkcija, arī šis krēms cēlies no dabiskās kosmētikas šlakas – ir gan COSMOS sertifikāts, gan vegānu uzlīmīte, kas nozīmē, ka produkts ir radīts, neizmēģinot to uz dzīvniekiem un nesatur dzīvnieku valsts izcelsmes sastāvdaļas. Krēms papildināts ar bioloģisko šī sviestu, smaržo patīkami un iesūcas ādā visai ātri. Rezultāti manāmi ilgtermiņā – roku āda jūtas labi mitrināta.

Mans krēms atceļoja no vācu zemes, taču manīju to pieejamu arī veikalā Seko Eko (tiesa, dārgāku). Lielākais šī krēma mīnuss, manuprāt, ir tā izmērs – regulāri lietojot, produkts izbeidzas diezgan ātri. No otras puses, pateicoties izmēram, to ir viegli paņemt līdzi. Kā jums ar Sante produkciju? Esat kaut ko mēģinājuši?

Organic Shop ķermeņa pulētājs Atlantijas aļģes

Otrs ķermeņa kopšanas produkts arī rindojams dabīgās kosmētikas līnijā. Tas ir Organic Shop ķermeņa pulētājs (body polish) ar aļģēm un jūras sāli. Iepriekš biju lietojusi Organic Shop šokolādes ķermeņa skrubi, kas kļuva par vienu no maniem mīļākajiem dušas produktiem, taču veikalā tas bija izpirkts, tādēļ nolēmu pamēģināt ko jaunu.

Arīdzan apveltīts ar jau pieminēto COSMOS zīmi ķermeņa pulētājs Atlantijas aļģes nesatur silikonu, parabēnus un citus draugus. Paredzēts lietošanai dušā, lai attīrītu un atsvaidzinātu ādu, piešķirot tai maigumu. Un jāsaka, ka solīto paveic, vismaz uz brīdi āda jūtas gludāka un spēj maķenīt labāk pārciest apkures sezonu. Krāsa gan ir interesanta – dušojoties tik tiešām rodas asociācijas ar aļģēm.

Jauns gads un jauns bullet journal

No ādas kopšanas dodamies pie gara kopšanas, un šajā lauciņā jau atkal jāpiemin mans mīļais bullet journal jeb pašveidotais plānotājs. Janvāris bija mana līdzšinējā plānotāja pēdējais mēnesis – klade beidzot sasniedza savu “pilnību”. Protams, tas janvāra sākumā man netraucēja kārtīgi izpriecāties ar dekorēšanu un pierakstīt savas gada apņemšanās vēl vecajā kladē. Lai februārī atkal sāktu visu no jauna. Nu, riktīga laika taupīšana…

Balta Eko Natural piezīmju grāmata

Kā jau minēju decembra favorītos, man nejauši sanāca tikt pie trim punktotajām – bullet journal piemērotām kladēm. Ilgi domāju, līdz izdomāju, ka šo gadu iesākšu ar tieši Latvijā ražoto Balta Eko Natural punktoto piezīmju grāmatu. Pašās janvāra beigās to atradu Zvaigzne ABC grāmatveikalā. Pirms tam tiku manījusi arī Jāņa Rozes grāmatnīcā, taču, kad izlēmu pirkt, bija jau par vēlu, jo klades bija izbeigušās.

Šī piezīmju grāmata apveltīta ar bieziem kartona vākiem, 240 lapām un gludu krēmkrāsas papīru, kas man ir neliela sāpe, jo biju ļoti pieradusi pie baltajām lapām savā iepriekšējā plānotājā.

Balta Eko Natural notebook

Lai gan papīrs tik tiešām šķiet pildspalvas pieskārienam patīkams, un arīdzan ne pārāk plāns, jāsaka, ka tinte tomēr mēdz izspiesties cauri otrā lappusē. Šī nebūtu liela problēma, ja vien es negribētu savā bullet journal zīmēt ķiņķēziņus un izmantot tā rotāšanā krāsainus rakstāmos. Taču, tā kā līdz šim man vispār nav izdevies uziet “necaurspīdīgu” kladi, sacīšu, ka kopumā šīs sērijas piezīmju grāmatas tomēr šķiet diezgan ok.

Uz ekrāna

Un visbeidzot, janvāris bija arī mēnesis, kad atsākās daļa no iecienītākajiem seriāliem. Pēdējā laikā esmu kļuvusi izvēlīgāka, tādēļ skatāmvielas skaits ir krasi samazinājies, taču favorītu pozīcijas joprojām tur gan How to Get Away With Murder, gan The Magicians, gan kanādiešu Schitt’s Creek, un viens no pēdējo gadu patīkamākajiem pārsteigumiem The Good Place, par kuru stāstīju janvāra favorītos tieši pirms gada. Kas ir jūsu šīs sezonas TV sarakstā?

Vēl janvāra beigās aizčāpoju uz Stīvena Spīlberga filmu Slepenie dokumenti (The Post) ar Merilu Strīpu un Tomu Henksu galvenajās lomās. Stāsts par to, kā The Washington Post 70. gados tika pie valdībai gaužām nelabvēlīgas slepenas informācijas un nekādi nevarēja izlemt – publicēt to, vai nē.

Lai gan šo nepavisam nevarētu nosaukt par sliktu filmu, es no Slepenajiem dokumentiem tomēr gaidīju nedaudz vairāk. Pieredze rāda, ka arī žurnālistikas dilemmas iespējams pasniegt aizraujoši (piemēram, seriālā The Newsroom vai filmā Spotlight), taču tā jau ik pa laikam gadās, kad aktieru un režisora vārdi soļo pa priekšu pašam filmas kodolam.

Janvāra dziesma

Un, kā allaž, noslēgsim visu šo padarīšanu ar dziesmu. Mans janvāra skaņdarbs ir simfoniskā metāla supergrupas Within Temptation solistes Sharon den Adel solo projekta dziesma Out of The Darkness.

Pusaudžu gados Witihn Temptation bija viena no top klausītākajām grupām manā CD atskaņotā (aha, tie bija vēl tie laiki), un man patiesībā nebija ne jausmas, ka Sharon den Adel mūsdienās muzicē arī vienatnē. Tik ļoti “ne jausmas”, ka šī dziesma man iepatikās vēl pirms zināju, kurš to izpilda. Laikam jau no savām saknēm neaizbēgsi.

Lai jums visiem foršas šīs pāris atlikušās februāra dienas. Tiksimies jau nākamajos – februāra favorītos! Cerams, pavasarīgākās noskaņās.

7 komentāri

 1. Vai Sante roku krēmu sūtīji no kāda internetveikala? Man ne tik daudz tas krēms interesē, cik iespējas pasūtīt kosmētiku, kas būtu pēc iespējas dabīga, bez smaržvielām, antialerģiska. Domāju, ka būs plaša izvēle “Seko Eko”, bet tā nemaz nav.

  Patīk

  1. Krēmu man draudzene pa pastu atsūtīja, pirkts tika Vācijas “Douglas” interneta veikalā, bet uz Latviju pati neesmu sūtījusi.
   “Seko Eko” uz vietas ir pamaz kosmētikas produktu, bet interneta veikalā ir drusku vairāk, no kā izvēlēties. Paskatījos – viņi piegādā pasūtījumus arī uz Valmieras veikalu, tas varētu būt mazāk ķēpīgi kā gaidīt piegādi mājās.
   “Biotēka” arī piegādājot viscaur Latvijā, un vēl zinu, ka populārs dabīgajiem zieķiem un pārtikai esot “iHerb” interneta veikals, bet pati neesmu šos pārbaudījusi.
   Ā, un tad paliek mūsu pašu “Madara Cosmetics”, to atved ar DPD kurjeru un piegāde ir bezmaksas – esmu sūtījusi. Bet bez smaržas gan tā kosmētika nav.

   Patīk

   1. Paldies! Madarai izmantoju labo cenu diennakti. Paņēmu Moonflower fluīdu. Patīk, tikai žēl, ka bez saules aizsargfiltra, jo tā būtu ideāls variants vasarai. Cik pētīju, smaržvielas viņiem ir dabīgās.

    Patīk

    1. Es arī lietoju Moonflower fluīdu, man patīk. Nesen Madarai iznāca arī jauns CC krēms, kuram ir SPF 15, iegādāju labo cenu diennaktī, bet vēl neesmu paspējusi izmēģināt. SPF 15 gan man visticamāk būs drusku par maz, bet droši vien labāk kā nekas.

     Patīk

     1. Man atsūtīja CC paraudziņus līdzi fluīdam. Izmēģināju – ļoti samtaina sajūta, viegls, labi maskē, ļoti labi klājas, bet pēc dažām dienām likās, ka sausa āda. Iespējams, tas tikai man tā.

      Patīk

      1. Būs man arī tuvākajās dienās jāizmēģina – saule kā nekā parādījusies, jāķer, kamēr ir 😀 Varbūt apakšā bija jāpaklāj kāds mitrinošais krēms? Es arī Moonflower fluīdam tā daru.

       Patīk

       1. Par to nezinu. Es parasti neko apakšā neklāju, bet iespējams, ka tas būtu risinājums.

        Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: