Tējtasītes februāra favorīti 2018


Februāris bija… Varbūt pietiks ar to, ka pateikšu, ka viņš vispār bija? Aizskrēja diezgan ātri, diezgan darbīgi un ne pārāk iedvesmojoši, taču personiskā statistika liecina, ka manā dzīvē tā viņš dara katru gadu.

Blogā nopublicēju vien divus rakstus – janvāra favorītus un Keisijas Vestas jauniešu romāna P.S. Tu man patīc atsauksmi. Ceru, ka atlikušajā martā klāsies mazliet labāk, taču tagad dosimies pāris soļus atpakaļ un paskatīsimies, kas vēl februārī labs sakrājies.

Grāmatu izstāde 2018 Ķīpsalā

Tie jau nebūtu favorīti, ja es vismaz pāris vārdos neuzrakstītu par grāmatnieku gada gaidītāko pasākumu – Ķīpsalas grāmatu izstādi. Šogad bija otrais gads, kad man bija tā laime pasākumu apmeklēt, tādēļ devos ceļā, jau zinot, ko gaidīt. Tiesa, bez liela grāmatu saraksta, jo pie apvāršņa nebija uzvirmojis nekas interesants. Tā vismaz man šķita.

Galīgi tukšā nepārbraucu – Jāņa Rozes akciju grāmatu kastēs uzraku ne tikai divus foršus sienas kalendārus (ar vilkiem un art deco motīviem), bet arī Deivida Mičela romānu Slade House. Neesmu lasījusi neko no šī autora, taču atsauksmes dzirdētas visnotaļ labas, tādēļ atļāvu sev šo eksemplāru iegādāt.

Mazliet nofeiloju pie Mansarda plauktiem, nenopērkot nupat izdoto dāņu rakstnieka Kristiana Banga Fosa Nāve brauc ar audi. Nezinu, kāds aptumsums mani piemeklēja, taču atgriezusies mājās, sagaidīju grāmatu parādāmies veikalos un iegādājos tur (protams, par pāris eiro dārgāku). Tagad atskatoties, šķiet, ka izstādē būtu bijis prātīgi nopirkt arī Neputna izdoto Emīlijas Dikinsones dzejas krājumu Āboliņš un bite, ko tagad medīšu bibliotēkā. Oh, well. Todien nebiju formā.

Papīrlietas un rakstāmlietas

Mans otrs mērķis, dodoties uz izstādi galvaspilsētā, bija rakstāmlietu bodīšu apmeklējums. Plānā bija apciemot trīs vietas, kur ne reizes vēl nebiju bijusi – Zīmuli un otu, Manillu, kas drīzumā mainīšot savu atrašanās vietu (varbūt jau ir mainījusi?), kā arī hobiju preču veikalu HobbySet.

Nevarēju pretoties plašajam piedāvājumam un katrā no šiem veikaliem atstāju drusciņu naudas. HobbySet iegādājos, manuprāt, ārkārtīgi skaistu abpusēju papīru – tā saukto scrapbook paper, kas paredzēts dažādiem radošajiem centieniem (augšējā bildē redzams loksnes stūrītis melns fons ar zaļiem augiem), un Manillā papildināju savu Tombow Dual Brush Pens kolekciju ar maigi zaļu toni (312 – holly green) – par šiem foršajiem akvareļu marķieriem sīkāk rakstīju pagājušā gada septembra favorītos.

Sakura Pigma Brush Pen un Faber Castell PITT Artist Brush Pen

Savukārt Zīmulis un ota iepriecināja mani ar divām jaunām pildspalvām – melnu Sakura Pigma Brush Pen – pildspalvu-otiņu, kas paredzēta kaligrāfijai, kā arī Faber Castell mākslinieku marķieri ar otiņas galu PITT Artist Brush Pen maigā korāļkrāsā (189 – cinnamon).

Par Sakura pildspalvām labās domās esmu jau labu brīdi, jo ikdienā rakstīšanai izmantoju Pigma Micron rapidogrāfu, par kuru arīdzan esmu izteikusies favorītos. Jaunā Pigma Brush ir ļoti kreptīga pildspalva. Tās otiņa ir mīksta un kustīga, tintes plūsma ir bagātīga un līnijas sanāk diezgan biezas. Manai patikšanai, iespējams, drusku par biezu, taču jāatzīst, ka šī ir pirmā pildspalva, ar kuras palīdzību pat man – absolūtai kaligrāfijas diletantei – ir izdevies uzvilkt vismaz dažus kaut cik pieklājīgus burtus.

Faber Castell PITT Artist Brush Pen otas gals ir cietāks pa Sakuras otas galu, lai gan teorētiski arī to var izmantot kaligrāfisku burtu veidošanai. Man labāk patīk ar šo marķieri krāsot uzzīmēto – ūdensnoturīgā tinte klājas ļoti labi un neatstāj tik izteiktas švīkas, kā to mēdz darīt parastie flomāsteri. Foršs produkts, gribētos iegādāties arī citas krāsas.

Pasaules gals un uzvara pār nāvi – jaunie seriāli

Šogad Tējtasītē ir izpalicis ierastais jauno pavasara seriālu apkopojums. Tas ir noticis viena iemesla dēļ – apkopojot jaunumus, secināju, ka gandrīz nekas no visa pieejamā mani šogad neinteresē. Vismaz ne tik ļoti, lai salasītu pieklājīgu čupiņu rakstam. Taču ir divi izņēmumi.

Britu un amerikāņu kopražojums, seriāls Hard Sun, kas stāsta par diviem izmeklētājiem, kuri nejauši kļuvuši par lieciniekiem valdības slēptai informācijai par pasaules gala tuvošanos. Manuprāt, padrūms, bet savādi saistošs skatāmais, kam brīžam pat izdodas izvairīties no klišejām.

Kā arī Netflix zinātniskās fantastikas veidojums Altered Carbon, kuru tā vien gribas nosaukt par šī gada pagaidām labāko jauno seriālu.  Bloga melnrakstu mapītē stāv un labākus laikus gaida arī plašāka atsauksme par seriālu, taču divos vārdos – stāsts par tālu nākotni, kurā cilvēki ir iemācījušies augšupielādēt savu apziņu čipos, tādējādi apejot nāvi. Diezgan asiņains skatāmais, taču pasaules uzbūve vien ir tā vērta, lai iemestu aci.

Februāra dziesma

Un kā jau vienmēr – noslēgumā mūzika. Par februāra melodiju manas ausis atzina How To Get Away With Murder seriāla skaņu celiņā dzirdamo, DeLaurentis izpildīto kompozīciju A Big Part of A Big Sun. Nu dikti jau atmosfēriski.

Un tas arī viss par februāri. Cerams, ka marts izturēsies pret mums jauki un mākoņi pastumsies malā, lai ielaistu kādu saules staru uzspīdēt uz kārtīgi iesālītajām ielām. Un tad jau vairs nav tālu arī līdz aprīlim un olu dienām.

3 komentāri

 1. Un tēja un garšvielas? Pagaršoji taču? 🙂

  Patīk

  1. Tēja forša, īpaši, ja pieliek vēl karotīti medus. Pietaupīju pieminēšanai marta favorītos – jau ir iekalts akmenī (nākamajā favorītu draftā) 🙂
   Pipari arīdzan riktīgi labi (tomātu pārslas gan vēl neesmu izmēģinājusi). Izdomāju beidzot, kur šos likt – iederas pie pastas mērces (taisīju no tomātiem, siera, piena un saldā krējuma). Un tā smarža… Noteikti vajadzēs vēl kaut ko no tā veikala 😀

   Patīk

   1. Es jūsmoju par “zaļo brušetu”, lieku klāt visur, kur var pielikt. Vasarā pie salātiem vispār būs super.

    Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: