Tējtasītes marta favorīti 2018


Līdzīgi kā februāris, arī marts vienkārši bija. Atnesa savus piedzīvojumus un pārdzīvojums, drusku pasēdēja un aizšļūca, kopā ar atlikušo ziemu, atstājot tādus mazliet apjukušus šajā pseido pavasarī, kas tā arī nevar atrast savu patieso laikapstākļu identitāti. Jā, šī gadalaiku apcere nozīmē, ka atkal pienācis laiks mēneša favorītiem.

Blogam marts jau paredzami bija ne visai produktīvs. Kādēļ jau paredzami? Tādēļ ka, aplūkojot citus gadus martā publicētos rakstus, varu droši secināt – nedz februāris, nedz marts nav tie mēneši, kurus allaž pavadītu intensīvi blogojot. Pagājušajā mēnesī blogs tika pie diviem rakstiem – nopublicēju februāra favorītus un grāmatas Lasītājs vilcienā 6.27 atsauksmi.

Tikmēr citās ziņās – marta favorīti. Šoreiz sagadījušies gaužām ekoloģiski.

Pavasara kosmētika

Martā izmēģināju nesen Drogās parādījušos vācu zīmola Alkmene kopjošo kosmētiku – losjonu ar alveju sausai ādai. Lai gan iepriekš par šo zīmolu bija dzirdēts, nebiju iepazinusies tuvāk, un teikšu godīgi – tagad pievērsu uzmanību tikai pateicoties tam, ka jaunā sērija tiek reklamēta zem eko spārna.

Produkts nav izmēģināts uz dzīvniekiem, ir piemērots vegānā dzīvesveida piekritējiem un tā pudele ražota no pārstrādātas plastmasas. Losjonā izmantotā alveja esot ievākta no kontrolētām lauksaimniecībām (tiesa, zīmi par sertifikātu uz iepakojuma gan nemanīju), turklāt sastāvā neesot atrodami nedz parabēni, nedz silikons. Smaržo visnotaļ spēcīgi, taču patīkami – atgādina maijpuķītes.

Produkta tekstūra ir viegla, tas klājas labi, iesūcas labi un arī mitrina ādu ļoti labi. Arī cenas ziņā sūdzību nav – Alkmene ir lētāka par manu iepriekšējo favorītu – Mossa Firming Repair dzērveņu ķermeņa krēmu, un, manuprāt, savā cenu kategorijā (~ 4 EUR uz akciju) ar uzdevumiem tiek galā pienācīgi. Lūkošu izmēģināt arī citus šīs sērijas produktus.

Otrs mēneša favorīts arīdzan ir vācu zīmola – Benecos nagu laka Happy Nails. Es esmu no tām dīvainajām būtnēm, kas ikdienā pārāk neaizraujas ar nagu lakošanu. Manuprāt, ne visai glaimojošais nagu stāvoklis pēc lakas noņemšanas, vienkārši nav to pūļu vērts – arī nelakoti, kopti nagi izskatās gana jauki. Taču (kalendārais) pavasaris atnāca un sagribējās ko skaistu, tādēļ nolēmu izmēģināt, ko spēj piedāvāt nagu laka, kuras sastāvā esot 90% dabīgo sastāvdaļu. Izvēlējos maigi rozā toni ar nosaukumu Be My Baby, kas izrādījās ļoti neitrāls – no attāluma varētu nemaz nepamanīt. ka nagi ir lakoti, ja ne tas pievilcīgais spīdums.

Lakai ir visai plakana otiņa, kas vismaz man atviegloja tās uzklāšanu. Nelietojot nekādus citus palīglīdzekļus, uzklāta divās kārtās Benecos Happy Nails uz maniem nagiem bez lupšanas noturējās pārsteidzoši labi (3 – 4 dienas). Paguvu gan traukus mazgāt, gan dzīvokli uzkopt, bet laka joprojām bija vietā.

Iegādājos veikalā Seko Eko (cena bez atlaides, šķiet, bija ap 4 EUR), taču domāju, ka šo zīmolu var atrast arī dažādos citos interneta veikalos.

Našķis pie tējas un tēja pie našķa

Sen favorītos nebija iekritis nekas no ēdamā gala. Tad nu labosim šo kļūdu. Mēneša gardāko produktu godā šoreiz ierindojušies Lielbritānijā ražoti augļu un riekstu batoniņi Nākd. Arīdzan iegādāju Seko Eko, bet esmu manījusi šos rēgojamies gan Rimi, gan Narvesen.

Parasti uz dažādiem mušļu batoniņiem skatos ar lielu neuzticību, taču šajā gadījumā patīkami pārsteidza sastāvs. Nākd batoniņi ir auksti apstrādāti un nesatur nedz papildu cukuru, nedz sīrupu. Manis izmēģināto garšu batoniņiem sastāvdaļu saraksts aprobežojās vien ar dažiem elementiem un neviena atšifrēšanai nebija nepieciešams bakalaura grāds ķīmijā. Pārsvarā dateles, rieksti, rozīnes, ogas un dažreiz arī dabīgie ogu aromatizētāji. Taču garšo patiešām labi un ir gana saldi, lai roka nemaz nestieptos pēc šokolādes.

Klāt pie Nākd batoniņiem labi der arī tēja. Martā tā bija Clipper baltā tēja ar apelsīnu aromātu. Kā to apliecina uz iepakojuma esošā zaļā lapiņa, šī no Lielbritānijas atceļojusī, tēja ražota no bioloģiskā lauksaimniecībā ievāktām sastāvdaļām. Iegādājos Biotēkā, iepakojumā atrodami 26 tējas maisiņi bez striķīšiem un, ja atmiņa mani neviļ, cena grozījās virs 3 EUR.

Tēja ir spēcīgāka, ja salīdzina ar manu iecienīto Pukka tēju, un pilnīgi pietiek ar pāris minūtēm, lai iegūtu vēlamo stiprumu. Nudien ļoti aromātiska un arī rūgtums nav jūtams, it īpaši, ja pievieno karotīti medus. Paldies Ms Marii, kas iedrošināja paciņu tomēr iegādāt 🙂

Tūkstošgadnieku dzeja

Kad nagi nolakoti un tēja padzerta var arī par kultūru parunāt. Marts iezīmējās ne tikai ar Sieviešu dienu, bet arī ar Pasaules dzejas dienu. Lai gan lasīts vēl pašās februāra beigās, manos marta favorītos šogad ieripojis arī daudzsološās dzejnieces Kristas Annas Belševicas dzejas krājums Medījot dzīvi.

Kā jau izteicos Goodreads – tiešs trāpījums milennial paaudzes drūmi romantiskajā sirdī. Jauneklīgi, taču pārliecinoši un domas rosinoši dzejoļi. Būdama reta dzejas lasītāja negaidīju, ka krājums mani tik ļoti uzrunās, taču alojos un ierindoju krājumu šī gada favorītu plauktiņā. Noteikti gribēšu izlasīt arī dzejnieces nākamos darbus.

Marta dziesma

Aizvadītā mēneša dziesma, grupas Lost Under Heaven izpildītā The Breath Of Life manā mūzikas sarakstā uzradās gluži nejauši. Atradu to tviterī un, paklausoties pirmās dažas sekundes jau gribēju slēgt nost, jo solista vokāls bija gauži savāds.

Taču, kaut kādu mistisku spēku vadīta tomēr noklausījos līdz galam. Un tad vēl vienu reizi, un vēl vienu, un vēl vienu. Galu galā, atzinu šo dziesmu par ļoti dīvainu, taču labu esam. Kaut kas no vecās 80. gadu roka romantikas, taču mūsdienu noskaņās. Un, protams, visnotaļ emocionāli.

Tas arī viss par martu. Es tagad došos pabaudīt aprīļa saulīti un jums novēlu to pašu – kamēr vēl ir ko baudīt. Tiksimies jau atkal aprīļa favorītos.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: