Tējtasītes aprīļa favorīti 2018


Aprīļa favorīti jūnijā? Kāpēc gan nē? Visam pienāk pirmā reize. Tā nu sagadījās, ka aprīlis, tāpat kā šie mēneša favorīti, manā pusē šogad bija nedaudz piemidzis un ačteles plašāk atvēra tikai maija beigās. To drusciņ varēja manīt ar bloga rakstu sadaļā.

Aprīlī nopublicēju divu grāmatu atsauksmes – savas domas par zviedru rakstnieces Susannes Jānsones noslēpumaino mistēriju Upurpurvs, kā arī Nike dibinātāja Fila Naita memuāriem Apavu vīrs. Tāpat pastāstīju, kas labs gadījies iepriekšējā mēnesī marta favorītu rakstā un izlasīju foršu trilleri no Kontinenta apcirkņiem – Džeinas Korijas Asinsmāsas, par kuru blogā izteicos vēl salīdzinoši nesen (starp citu, 6. jūnijā Kontinents rīko lielu izpārdošanu un sola savas grāmatas par naudiņām no 1 – 8 EUR).

Bet nu dosimies pie aprīļa favorītiem. Kā ierasts, eklektiski.

Viss ir auzās

Un sāksim šo labo lietu apkopojumu ar ēdamlietām. Aprīlī piemājas Rimi iegādāju pagaršošanai Graci Laboratories funkcionālo putru Power. Kā vēsta ražotāja interneta vietnē atrodamā informācija, šī zīmola produktu sastāvā netiekot izmantoti garšas pastiprinātāji, mākslīgās krāsvielas vai smaržvielas.

Power putra tiek reklamēta, kā labs proteīna un šķiedrvielu avots. Tajā atrodamas pilngraudu pārslas – tritikāles (kviešu un rudzu krustojums), auzu un rudzu pārslas, kā arī linsēklas, zemesriekstu gabaliņi un izslavētās čia sēklas. Sastāvdaļu sarakstā tik tiešām nemanīju ne cukuru, ne sāli (tiesa, sāli, vārot putru, pievienoju pašrocīgi).

Lielākais šīs ēdmaņas plus, manuprāt, ir tās vienkāršā pagatavošana. Nepieciešams vien uzvārīt ūdeni, pievienot pārslas un pienu, kā arī pāris minūtes pavārīt, lai uzbriedinātu. Ļoti ātri un nesāpīgi. Manuprāt, laba alternatīva tiem, kas no rīta negrib nopūlēties ar brokastu gatavošanu, taču grib ko citādāku par siermaizītem vai brokastu pārslām.

Es savu putru pēc uzvārīšanas “dekorēju” ar saldētām ogām un drusciņu kļavu sīrupa vai zemeņu ievārījumu. Garšo citādāk kā parastā auzu putra, taču ir sātīga, turklāt aromātisku odziņu piešķir sastāvā atrodamie zemesrieksti. Ja paveiksies veikalā ieraudzīt arī citas šīs sērijas putras, noteikti izmēģināšu arī tās.

Tāpat aprīlī izmēģināju arī pirms krietna laika uz akciju nopirkto un ledusskapja dziļumos noglabāto Oatly auzu pienu. Jāatzīst, ka mana līdzšinējā pieredze ar augu pieniem nebija tā labākā. Reiz iegādāju bioloģisku mandeļu pienu un smagi “aprāvos” – vienkārši nespēju to “dabūt lejā” (runā, ka Alpro pieni esot garšai draudzīgāki nekā tas, ko es toreiz izvēlējos). Taču nolēmu pieņemt atkārtotu izaicinājumu un dot iespēju auzu pienam. Un labi, ka tā, jo Oatly man gāja pie sirds krietni labāk.

Liku šo pienu banānu un auzu pārslu smūtijā, sava mūža pirmajā čia sēklu pudiņā (nebija tik traki kā gaidīju, taču jāatzīst, ka diezgan bezgaršīgi – lai izdotos nepieciešamas atbilstošas piedevas), kā arī pagatavoju matcha latte, kur šis piens iederējās ļoti labi. Vēl neesmu provējusi ar šo pienu gatavot putras, liet pāri brokastu pārslām vai pat nogaršot pie kafijas. Ber viss vēl priekšā. Nākamais sarakstā provēšanai ir rīsu piens. Kāda ir jūsu pieredze ar augu pieniem? Ir kāds zīmols, ko būtu vērts izmēģināt?

Tējas rituāls

Pēdējo gadu laikā kopš pastiprināti esmu sākusi pievērst uzmanību dažādām tējām, pati tējas dzeršana ir kļuvusi par sava veida rituālu. Aprīli, pasūtot pāris lietas no Polijas IKEA veikala, nolēmu iegādāt arī no korķa ražotus paliktnīšus tējas krūzēm. It kā pilnīgs sīkums, bet patīkami. Turklāt pasarga galda virsmas un izskatās jaukāk nekā plastmasas vai kartona krūžu paliktnīši, ko izmantoju pirms tam.

Protams, nevar runāt par tējas dzeršanu, nepieminot arī kādu jaunu tējas zorti. Meklējot alternatīvu kafijai, pagājušajā mēnesī iegādāju kofeīna un antioksidantu bagāto mate tēju maisiņos – Meta Mate 23. Tēja nākusi no Brazīlijas, apstiprināta ar EcoCert sertifikātu un iepakojumā atrodamas 10 paciņas. Iegādāju veikalā Seko Eko, cena – zem 2 EUR.

Manā skatījumā šī zaļā tēja pēc garšas un smaržas nedaudz līdzinās jau agrāk pieminētajai matcha tējai. Tā ir visnotaļ aromātiska un stipra – maisiņu krūzītē ieteicams turēt tikai pāris minūtes un, dzerot jūtama nedaudz rūgtena piegarša.

Lietoju šo dzērienu dienās, kad biju neizgulējusies, taču darbam vajadzēja skaidru galvu. Un tik tiešām uz pāris stundām jutos možāka. Iespējams, placebo efekts, iespējams, nē. Taču nostrādāja jebkurā gadījumā.

Mēneša dziesma

Mēneša dziesmas vietā šoreiz mēneša albums – mani mīļie britu indī roka pārstāvji Editors atgriezušies ar pēc kārtas sesto albumu Violence. Ko tur lai piebilst – dziesmas diezgan tipiskas viņiem. Tumšas, ar apdomāšanas vērtiem tekstiem un ausīm pielīpošām melodijām, kas glīti spēlējas ar roka un elektroniskās mūzikas elementiem. Klausījos visu mēnesi, tagad šķiet, ka zinu no galvas, bet varētu klausīties vēl.

Un tas šoreiz arī viss. Lai jums foršas šīs vasarīgās dienas un pavisam drīz jau tiksimies maija favorītos – acīmredzot jūnijs tiks pie veseliem diviem favorītu rakstiem. Kādi ir jūsu šī pavasara favorīti un atklājumi?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: