Tējtasītes jūnija favorīti 2018


Jā, es zinu. Jūlijs jau tūlīt būs beidzies, bet es te tagad ierodos, vicinot jūnija favorītu karodziņu. Tā gadās.

Tējtasītes dārziņā jūnijs bija vidēji kluss. Nopublicēju jaunu un dikti garšīgu rabarberu kūkas recepti, kā arī veselus divus favorītu rakstus – aprīļa un maija favorītus, lai atdotu “parādus”, kas vasarās allaž sakrājas, gluži nemanot.

Rudenī ies raitāk. Bet nu gan čāposim pie vasarīgās favorītu porcijas.

Jūnija zaļā dažādība

Ārpus bloga dzīve jūnijā gāja visai ātriem soļiem – nosvinēju Jāņus, pēc vairāku gadu pārtraukuma beidzot atgriezu dzīvē savu novārtā pamesto ģitāru, nomainot tās stīgas, kā arī trešo gadu pēc kārtas aizbraucu uz sarunu festivālu Lampa, kas šoreiz tematiski šķita izteikti “zaļš” un piepildīts ar sarunām par vides lietām, tostarp aktuālo zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveida kustību.

Par zaļo dzīvesveidu pāris vārdos ir izteicies arī mans otrs jūnija favorīts – žurnāls Ieva dzīvo zaļi, kura nākamais speciālizlaidums veikalu plauktos atgriezīšoties septembrī. Jūnija numurā lasāms, manuprāt, diezgan plašs tematu klāsts, sākot ar to, kā atpazīt eko marķējumu un beidzot ar rakstu par modes ilgtspējību. Lasīju ar interesi un pirkšu arī nākamo numuru.

Vasaras garšas

Jūnijā aizbraucu arī uz Cēsu tirgu un speciālā stendiņā iegādāju foršas un dikti aromātiskas garšvielas no Spice House (paldies, Ms Marii par šī zīmola ierādīšanu). Cēsu tirgu garšvielas pieejamas reizi mēnesī, taču Spice House garšvielu veikaliņš atrodams arī Rīgā.

Nopirku garšvielu ar baravikām, maisījumu Sarkanā bruschetta, brūkleņu pulveri no Absolūts Ēd krājumiem, kā arī ļoti aromātisku garšvielu maisījumu augļiem un desertiem, ko pēdējā mēneša laikā visai bieži izmantoju, kā papildinājumu uz mellenēm, nektarīniem un banāniem pie savas brokastu putras.

Un, runājot par garšīgām piedevām, jāpiemin arī otrs ēdamās puses jūnija favorīts, kas atrodams lielveikalos. Latvijā ražotais bio dārzeņu krēms Rūdolfs. Es pamēģināšanai iegādājos nedaudz pikanto tomātu un bazilika krēmu, ko izmantoju par mērci mājās gatavotām picām (ja par picām var nosaukt tortiljas pamatnes, kas noklātas ar labi daudz sieru un dārzeņiem, un izceptas), kā arī makaroniem. Garša ir nudien “pilnasinīga”, vienīgi žēl, ka produkts jāizlieto diezgan drīz pēc tā atvēršanas. Tā jau var pārāk ērti iedzīvoties picu pasaulē…

Arī nākamais jūnija favorīts jāizlieto dažu dienu laikā. Kaut gan ar to nav īpašu problēmu, jo šī ēdmaņa pati pazūd no pannas. Jūnijā izcepu savas pirmās kanēļmaizītes. Garšas ziņā rezultāts bija pārsteidzoši labs, ņemot vērā manas gadiem lolotās bailes no rauga mīklas gatavošanas.

Lai gan oriģinālajā receptē bija ieteikts gatavot arī krēmsiera glazūru, izlēmu, ka salduma šai vasarai tāpat pietiek, tādēļ paliku vien pie pamata – rauga mīklas, brūnā cukura un kanēļa (attēlā, saprotams, bulciņas redzamas vēl neizceptā versijā). Nākotnē gribētos saņemties izcept arī baltmaizi vai pat rupjmaizi, taču nojauta saka, ka tas varētu būt nedaudz sarežģītāk. Kāda ir jūsu pieredze ar maizes cepšanu mājas apstākļos?

Diētu pasaule

Vasara, protams, nebūtu iedomājama arī bez svaigas skatāmvielas zilajā ekrānā. Lai gan šovasar jauno seriālu raža nešķiet ļoti liela, ik pa laikam izdodas atrast kādu zem radara paslīdējušu dārgumu.

Jūnijā tas bija rakstnieces Sarai Walker debijas romāna ar tādu pašu nosaukumu motīvos balstītais seriāls Dietland, kas diezgan koši un pārliecināti runā par dietu “kultūru”, dzimumu līdztiesību un skaistuma industrijas spožumu un postu.  Svaigs malks kopējā seriālu piedāvājumā.

Mēneša albums

Un, protams, mūzika. Aizvadītajā mēnesī manās mājās visvairāk klausīts tika jaunais skotu sintpopa grupas Chvrches albums Love Is Dead. Cītīgi sekoju līdzi grupas daiļradei un, tikpat cītīgi griezu šo albumu uz riņķi, uz riņķi vien. Dziesmas melodiskas, tekstos nedaudz skumjas, bet kopumā tieši tādas, lai gribētos vēl un vēl.

Un tas arī viss par jūniju. Jūlijs tūdaļ jau būs beidzies un kārta būs nākamajam favorītu rakstam. Ēdiet ogas un turieties pretī karstumam, ar jaunajiem favorītiem tiksimies pavisam drīz!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: