Tējtasītes jūlija favorīti 2018


Manuprāt, cilvēkus var iedalīt divās grupās (jā, šāda vispārināšana nekad ne pie kā laba nenoved). Tie, kuri spēja paciest jūlija ierasto karstumu, un tie, kas dzīvoja alā un raudāja gaužas asariņas (un sviedrus), lūdzot visus laikapstākļu dievus pēc žēlastības. Uzminiet nu, pie kuriem es piederu…

Jūlijs manā alā pagāja karsts, taču par spīti žēlabu dziesmām, ko sūtīju debesīm pēc atpestīšanas no Latvijas vasaras, pat improvizētā bloga atvaļinājuma laikā (kurš gan tādas vasaras vidū lasa internetus) es paguvu uzrakstīt par jūnija favorītiem un divām gotiskas atmosfēras piesātinātām grāmatām – Frānsisas Hārdingas feministisko jauniešu romānu Melu koks un Rebekas Džeimsas rēgaino dāmu romānu Sieviete spogulī. Un, protams, sakrāju arī nelielu kaudzīti ar jauniem favorītiem, par kuriem runāsim turpinājumā.

Vidusšķiras problēmas un laika atskaite

Mēneša sākumā uzķēru bibliotēkā Mansarda izdoto, jauno Haralda Matuļa grāmatas Vidusšķiras problēmas eksemplāru. Pavisam neliela, filozofiski un socioloģiski noskaņota grāmatiņa, piesātināta ar domāt mudinošiem prozas (?) gabaliņiem un satīru.

Kādā Goodreads atsauksmē manīju šo izdevumu salīdzinātu ar tviteri grāmatas formātā, un ir grūti nepiekrist. Taču tikpat grūti ir arī raksturot tur iekļauto, tādēļ šoreiz ieteikšu vienkārši paņemt un izlasīt. Un padomāt. Un varbūt kādu citātiņu izrakstīt, lai vēlāk padomātu vēlreiz.

Un runājot par laikietilpīgu domāšanu, jūlijā, darba vajadzību vadīta, atklāju arī jaunu laika uzskaites rīku, aplikāciju ar nosaukumu Toggl. Pieejama gan datorā, gan planšetē vai telefonā šī bezmaksas (pamata komplektā) aplikācija ļauj uzskaitīt konkrētam darbam veltīto laiku, neatkarīgi no tā, vai tas būtu darbs pie radoša projekta vai minūtes, ko pavadi, gatavojot vakariņas.

Lai gan man tomēr bija nepieciešams kāds brīdis, lai saprastu, kā darbojas Toggl sistēma, manuprāt, šis ir noderīgs rīks, ja ir vēlme saprast “ko, pie velna, es visu dienu daru”. Šāda racionāla paskatīšanās uz savu produktivitāti, iespējams, nav diez ko patīkama (un pat maķenīt baisa), taču tai ir potenciāls pārsteigt un palīdzēt ieviest jaunus ieradumus, lai labāk plānotu savu laiku.

Ziemeļu ogas un alveja – kopjošā kosmētika vasarai

To, ka jūlijs bija karsts, mēs jau noskaidrojām šī raksta sākumā. Taču šim karstumam ir arī sekas – izteiktāka vēlme pēc (vēsas) dušas un vispārējās tīrības. Tā nu manā jūlija favorītu vācelītē šogad ievēlušies divi kopjošās kosmētikas produkti no dāņu cruelty free eko zīmola Urtekram.

Pirmo reizi par viņiem uzzināju pirms kāda pusgada, izmēģinot nātru šampūnu un alvejas matu balzāmu, kurus atzinu par labu esam. Taču šovasar aizčāpoju soli tālāk un SekoEko iegādājos kristāla dezodorantu.

Iepriekš uz dabīgajiem pretsviedru līdzekļiem skatījos ar diezgan lielu piesardzību, tomēr jāsaka, ka Urtekram ražotais Deo Crystal Aloe Vera dezodorants ir sagādājis patīkamu pārsteigumu. Produkts lieliski tiek galā ar tam paredzēto uzdevumu, vienlaikus arī mīkstinot ādu. Vienīgais mīnuss – rullīša formāts. Ir jāpagaida kāds brīdis līdz dezodorants nožūst. Taču līdz šim neesmu manījusi, ka tas atstātu traipus uz mana (lielākoties melnā) apģērba.

Otrs Urtekram atklājums ir Biotēkā iegādātā Nordic Berries dušas želeja ar ziemeļu ogām – smiltsērkšķiem, dzērvenēm, mellenēm utt. Patiesībā jau nekā īpaša – vienkārši laba ikdienas dušas želeja dabīgu sastāvu un patīkamu aromātu. Neskatoties uz to, ka sevišķi neaizraujas ar putošanu, savu uzdevumu paveic ne sliktāk par citām. Domāju izmēģināt arī pārējos aromātus.

Mēneša albums

Un noslēgsim kā ierasts ar dziesmu. Mans jūlijs šogad bija ļoti muzikāls. Kā uzkāpu uz zviedru indī popa mākslinieces Lykke Li viļņa, tā netiku lejā visu mēnesi. Jaunais albums So Sad So Sexy, lai gan šķietami “priecīgāks” par skaņdarbiem, ko iepriekš tiku no mūziķes dzirdējusi, savaņģoja manas ausis jau ar pirmo dziesmu.

Un savaņģoja tik ļoti, ka pat atskatījos uz Lykke Li iepriekšējo albumu un izdomāju sākt mācīties četrus gadus veco skaņdarbu I Never Learn uz ģitāras. Jācer, ka dziesmas nosaukums nebūs manas veiksmes indikators…

Un ar to arī noslēgsim šos jūlija favorītus. Ēdiet ogas, sauļojieties ar mēru un uzkrājiet spēkus rudenim! Jaunajā favorītu rakstā tiksimies jau septembrī, taču tikmēr es labprāt uzzinātu arī par jūsu jūlija atklājumiem un iespaidiem. Padalieties komentāros!

2 komentāri

  1. Vēl viens mēnesis bez favorītām rakstāmlietām :/

    Patīk

    1. Taisnība, neko jaunu un interesantu no šī gala pēdējā laikā tik tiešām nav nācies redzēt 😦 Bet joprojām ceru uz rudens pusi ar visiem skolas preču pievedumiem…

      Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: