Nedēļas momenti #1


Jauns gads, jaunas vēsmas. Abi ar manu ikgadējo janvāra entuziasmu sarunājām, ka šogad varētu blogā ieviest kādu jaunu rubriku. Piemēram, sauktu Nedēļas momenti. Kas tas par zvēru?

Photo by Maddi Bazzocco on Unsplash

Ideja pavisam vienkārša. Dzīvojot internetos, bieži nākas uziet kādu interesantu rakstu. Lai gan sociālo mediju burvība ļauj ar to acumirklī dalīties, man vienmēr ir paticis veidot tādas kā kompilācijas, lai noderīgā informācija tik ātri nepazustu virtuālajās dzīlēs.

Tā nu nospriedu, ka šogad pamēģināšu radīt Tējtasītē jaunu rakstu sēriju, kurā nedēļas beigās (visdrīzāk svētdienā) pāris teikumos padalīties ar nesen izlasīto. Nesolu šādu rakstu katru nedēļu, jo ne visas nedēļas ir vienlīdzīgas, taču skatīsimies kā mums te ies.  Tematiskais loks visnotaļ raibs – kā jau pati dzīve.

Kas interesants izlasīts vai pamanīts aizvadītajā nedēļā?

  • Mileniāļu paaudze ir uz izdegšanas robežas – ļoti gara, taču, manuprāt, ļoti saturīga eseja par mūsdienās cildināto produktivitāti un iemesliem, kādēļ vienkāršas lietas nereti šķiet tik grūti paveicamas.
  • Bibliotēkās tagad varēsim lasīt latviešu autoru darbus arī e-grāmatu formātā. Pati vēl neesmu paguvusi iepazīties tuvāk, bet, manuprāt, apsveicama doma. Cerams, ka grāmatu klāsts ar laiku pieaugs vēl vairāk.
  • Ja vēl nav sanācis izlasīt – Jāņa Rozes apgāds ir apkopojis grāmatu blogeru aizvadītā gada mīļākās grāmatas. Īpašs prieks sarakstā vairākas reizes redzēt Metu Heigu.
  • Jauns gads nāk ar tīrīšanu un lieko krāmu aizvākšanu, tādēļ pie apvāršņa uzradies jauns TV šovs – Tyding Up with Marie Kondo, kurā dižpārdokļa Kārtības maģija autore dodas pie cilvēkiem un palīdz noskaidrot, vai konkrētā manta viņos “raisa prieku”. Mīlīgi.
  • Atklātība, nostādot sevi viegli ievainojamā pozīcijā var nest pozitīvus rezultātus, ja iepriekš esi nostabilizējis savu autoritāti. Interesants raksts par to, kā uztveram cits cita “nesmukās” puses.
  • Un noslēgumā – Lielbritānijā ir varen skaisti un noslēpumaini koki. Un īpaši skaisti un noslēpumaini tie izskatās miglā. Gluži kā no kādas fantāzijas filmas.

Tas šajā reizē arī viss. Ko labu jūs pēdējā laikā esat pamanījuši internetos?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: