Nedēļas momenti #2


Nedēļa jau atkal riņķī un, turpinot pagājušajā svētdienā iesākto tradīciju, nolēmu pavisam īsi atskatīties uz interesantāko, kas pēdējās septiņās dienās izlasīts vai pamanīts internetos. Jūsu uzmanībai jaunās rubrikas Nedēļas momenti otrais ieraksts.

Photo by John Forson on Unsplash

Interesanta lasāmviela (14.01.19. – 20.01.19.)

 • Latvijas iedzīvotāji influenceru saturu visvairāk patērē Youtube un Facebook, pēdējās vietās atstājot blogus un veco, labo Twitter.
 • Kanālā Rīga TV24 parādījies pavisam svaigs, grāmatām veltīts raidījums Grāmatu kods. Vai kāds jau ir redzējis?
 • Pētnieki izstrādājuši ēšanas plānu, kas varētu palīdzēt būtiski samazināt mūsu planētai uzlikto slogu. Mazāk sarkanās gaļas un cukura, vairāk augļu, dārzeņu, riekstu un pākšaugu. Ļoti piestāvoši arī janvāra akcijai Neapēd zemeslodi.
 • Turpinot par ēdienu, šeit neliels raksts par to, kā iegūt iespējami daudz uzturvielu no ikdienā apēstā. Man patīk ideja par garšaugu sasaldēšanu kubiciņos.
 • Pagājušajā nedēļā dzirdēts daudz labu atsauksmju par Netflix jauno seriālu ar Džilianu Andersoni – Sex Education.
 • Un noslēgsim uz mierīgas nots – ne gluži svaigs, taču interesants TEDx par apzinātības nepieciešamību cilvēka dzīvē.

Tas šoreiz viss. Tiekamies atkal nākamnedēļ!

4 komentāri

 1. Mani kaut kā tie influenceri mulsina. Paskatos uz tiem samākslotajiem cilvēkiem ar samākslotajām bildēm un tekstiem un nav nekādas vēlmes paskatīties otrreiz vai sekot.

  Like

  1. Eh, pēdējos gados sociālajos tīklos tik tiešām uzvaras gājienu ir sākusi samākslotība. Mani šī konkrēta raksta sakarā skumdināja tieši fakts, ka cilvēki mazāk lasa blogus. Lai gan jāatzīst, ka es pati arī ļoti daudz satura patērēju tieši Youtube, man personīgi Twitter un blogus nav aizstājis nedz Facebook, nedz Instagram.

   Like

   1. No satura patērēšanas viedokļa, Facebook es lietoju tikai pāris domubiedru grupas, Instagram lietoju daudz, jo sekoju līdzi māksliniekiem (pārsvarā krievu). Twitter mani ir jaunākajām ziņām, pļāpām un komunikācijai, no blogiem lasu tikai par grāmatām. Youtube patiesībā tagad lietoju ļoti maz un tad konkrētas intereses: mūzikas un kino klipi, pamācības par kādu tēmu.

    Like

    1. Youtube mani pieradināja gaužām nemanāmi, pati nesaprotu, kā tas gadījās, bet nesūdzos – daudz derīga var uzzināt. Instagram agrāk lietoju vairāk, pēdējos gados komercializētais saturs drusku krīt uz nerva, bet tāpat jau savs laiciņš tiek arī tur pavadīts. Twitter ir klasika, bez tā nevar, savukārt Facebook man ne visai patīk – nedz agrāk, nedz tagad. Man vispār ir sajūta, ka neskatoties uz blogu popularitātes šķietamo samazināšanos, es tos lasu vairāk kā agrāk, droši vien tādēļ, ka manā listē klāt nākuši arī ārzemju blogi.

     Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: