Tējtasītes janvāra favorīti 2019


Mēneša favorīti… Kaut kur dzirdēts vārdu salikums. Vai tikai kādreiz blogā nebija tāda rubrika…? Jums taisnība, bija gan. Un būs atkal. Nu, vismaz kādu reizīti. Kā piemēram šoreiz, kad Tējtasītes virtuālajā lappusēs kopīgi paskatīsimies uz pēdējā laika spilgtākajiem atradumiem. Janvāra, ne februāra. Jā, nobīde par veselu mēnesi, bear with me here

Janvāris gāja ilgi. Janvāris allaž iet ilgi, bet tas tik un tā ir viens no maniem mīļākajiem gada aukstās puses mēnešiem, jo beidzot ir norimusi steiga un uzspiestais svētku stress. Neskatoties uz to, ka janvāris ir savā ziņā „tukšs” mēnesis, es pamanījos šo to uzrakstīt blogā. Proti, izveidoju ikgadējo grāmatu kopsavilkumu ar 2018. gadā izlasīto, kā arī ieviesu jaunu rubriku Nedēļas momenti, kurā turpmāk ir doma dažkārt nedēļas beigās dalīties ar interesantiem rakstiem, kas atrasti interneta dzīlēs.

Bullet journal jaunumi

Gada pirmais mēnesis neapšaubāmi ir arī Jaungada apņemšanās (izgāšanās) un plānotāju pirkšanas un aizpildīšanas mēnesis. Plānošanas dievi bija parūpējušies par to, lai, iestājoties jaunajam gadam, piepildītos mans vecais bullet journal jeb pašveidotais plānotājs / punktu žurnāls. Tā nu biju spiesta iekārtot jaunu.

Tas arī ir mūsu pirmais šīs dienas favorīts – dikti koša bullet journal klade, ko rudenī iegādājos Flying Tiger. Šī ir pirmā manā īpašumā nonākusī punktotā klade, kura domāta tieši bullet journal vajadzībām. To norāda ne tikai acīmredzamais uzraksts uz klades vāka, bet arī klades aizmugurē atrodamā pamācība, kā veidot savu žurnālu.

Papīrs ir daudz biezāks nekā iepriekšējām kladēm, ko esmu šim mērķim lietojusi. Arī piezīmju grāmatas vāks ir atšķirīgs, nedaudz gumijots, taču patīkams pieskārienam, un, protams, šis žurnāls ir papildināts ar divām iestrādātām grāmatzīmēm.

Lai šo visu padarītu vēl foršāku, janvārī beidzot sāku lietot arī turpat Flying Tiger senāk nopirkto bullet journal aksesuāru komplektu – dekoratīvo lineālu, uzlīmes un līmlapiņas. Laime pilnīga un iedvesma veidot smuku žurnālīti atgriezusies.

Šogad esmu nolēmusi nedaudz pamainīt izkārtojumu un īsteni askētiskā garā atteikties no liekām tabulām. Es jau nesaku, ka tas visticamāk ir saistīts ar to, ka man ļoti patīk šī klade un es taupu papīru, lai tā tik ātri neizbeigtos…

Ziemassvētku dāvanas sev – dekoratīvā kosmētika

Vai martā ir pieņemts runāt par Ziemassvētku dāvanām? Tagad būs. Jo gribas uzrakstīt pāris vārdus par Urban Decay Naked Petite Heat acu ēnu paleti, kuru jau kādu laiku biju nolūkojusi un iekļāvusi gribēto mantu Ziemassvētku sarakstā.

Manā īpašumā jau daudzus gadus atrodas Urban Decay Naked sešu pamattoņu palete, kuru izmantoju allaž, kad rodas vajadzība pēc dūmakaino acu grima. Un jāsaka, ka pigmentācijas un noturības ziņā tās ir vienas no labākajām acu ēnām, kādas jebkad esmu lietojusi. Arī jaunā palete Naked Petite Heat, ko izvēlējos siltu, maniem sarkanajiem matiem pieskaņotu toņu meklējumos, šajos jautājumos neatpaliek. Krāsas ir spilgtas un noturīgas, turklāt labi jaucamas un izpludināmas.

Komplektā iekļauti seši toņi. Sākot no pavisam gaiša ar mirdzumu papildināta toņa uzacu kauliņam un acu kaktiņiem, un beidzot ar piesātinātu siltu plūmju toni vakara grimam. Pa vidu atrodami divi bēši, piezemēti oranžs un silti brūns tonis, kurus izmantoju ikdienas grimā. Tik tiešām laba palete. Iesaku silto toņu cienītājām.

Otra Ziemassvētku dāvana, ko zem eglītes paliku sev pati, bija mana pirmā Mac lūpu krāsa. Pirms pāris gadiem biju dikti aizrāvusies ar dažādu zīmolu un toņu izmēģināšanu, tāpēc īsti nejutu vēlmi papildināt savu kolekciju ar vēl kādu lūpu krāsu, ko diez vai izlietošu līdz galam. Taču tad Douglas interneta veikalā uz akciju pamanīju Mac Little Lipstick mazā izmēra lūpu krāsas un nolēmu, ka tomēr jāpaskatās, vai nu ir tik labs, kā visas skaistums blogeres stāsta. Tilpums mazs, gan jau izlietošu.

Sākotnēji biju noskatījusi citu toni (Velvet Tedy), taču to dāmas izķēra ātrāk nekā karstus pīrādziņus, tā nu provēju otru brūnīgajiem toņiem tuvāko opciju – Whirl. Paraugu bildēs produkts izskatījās krietni gaišāks nekā uz manām lūpām, bet tas jau bija gaidāms, ņemot vērā manu vampīrisko…ēm… aristokrātisko bālumu.

Whirl toni varētu raksturot par paraugu ņemot šokolādes un plūmju saldējumu. Lūpu krāsa ir matēta, papildināta ar „garšīgu”, saldu aromātu, klājas labi un, pats galvenais, nesausina lūpas, atšķirībā no citām matētajām līdziniecēm (piemēram, manām mīļajām NYX). Noturības ziņā – esmu lietojusi lūpu krāsas, kas spēj manā sabiedrībā pavadīt ilgāku laiku, bet ikdienas vajadzībām ar šo arī pietiek.

Varētu sacīt, ka Whirl ir diezgan tipisks rudens tonis – piesātināts un dziļš. Uzklājot pie melna apģērba, izskatās nedaudz gotiski, pie gaiša vai krāsaina – mūsdienīgi. Kopumā Mac kvalitātē nevīlos.

Jaunie seriāli 2019

Vēl kāds iemesls, kādēļ man tā patīk janvāris, ir jaunie seriāli. Netflix bija labi pastrādājis un klajā laidis veselus trīs, kuru vārdus nemitīgi varēja dzirdēt interneta ārēs:

1. Tidying Up with Marie Kondo

Gada pirmais mēnesis iesākas ar mājokļa tīrīšanas priekiem, populārās grāmatas Kārtības maģija autorei Marijai Kondo šova Tidying Up with Marie Kondo ietvaros rādot, kā pareizi atbrīvoties no lietām, kas to īpašniekos vairs neizraisa prieku. Lai gan kārtējais modes kliedziens, manuprāt, šāda veida raidījums mūsu patērnieciskajai kultūrai noder gluži labi.

Man personīgi Kondo metode šķiet pārāk intensīva (spriežot pēc šovā redzētā, noklājot savu gultu ar visām drēbēm, kas atrodamas mājoklī, lai tās pienācīgi izšķirotu, pāris naktis var nākties pavadīt uz grīdas). Taču dažus elementus, protams, var aizņemties. Ja vien varētu saņemties. Un pieķerties.

2. You

Ne gluži jauns seriāls, jo dienasgaismu You ieraudzīja jau pagājušā gada rudenī, taču ārkārtīgi „ieraujošs”, un, šķiet, ka to pamanīja arī internets, jo janvārī par You rakstīja un runāja ne mazums mediju un sociālo tīklu lietotāju.

Mileniāļu paaudzei pielāgots, mūsdienīgs un romantisks stāsts par meiteni un puisi, un viņu attiecībām. Viss kā parasti, ja neskaita to, ka šis ārkārtīgi jaukais puisis (kurš pie tam vēl strādā grāmatveikalā) ir stalkeris ar nelīdzsvarotu psihi. Seriāla gaitā varam ieklausīties viņa iekšējā monologā, un tas ir biedējoši pārliecinošs – veidotājiem ir izdevies izveidot ļoti labu antivaroni. Būs arī otrā sezona.

3. Sex Education

Vēl kāds interneta (un arī mans) favorīts. 70. gadu stilistikā ieturētais seriāls Sex Education stāsta par kādu pusaudzi un viņa māti – seksa terapeiti, no kuras aizgūtās zināšanas puisis sāk izmantot, lai palīdzētu saviem skolasbiedriem atrisināt viņu attiecību problēmas. Asprātīgs, mūsdienīgs, komisks un savā ziņā pat sirsnīgs seriāls ar lieliski izstrādātiem varoņiem un talantīgiem aktieriem.

Mēneša albums

Un kā jau ierasts, favorītu noslēgumā kāds muzikāls kārums. Janvārī manas ausis priecēja Mančestras dueta Lost Under Heaven jaunais garadarbs Love Hates What You Become. Neparasta mūzika, neparasts vokāls, ne-banāli teksti un vispār dikti liels favorīts. Iesaku, ja patīk eksperimentāla mūzika.

Un ar to arī šoreiz noslēgsim. Mēneša favorītus esmu drusku atdzīvinājusi, cerēsim, ka kaut kas būs sakāms arī par februāri. Lai jums forši un tiekamies!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: