Nedēļas momenti #5


Kāds brīdis ir pagājis, kopš iepriekšējie Nedēļas momenti daiļoja bloga virtuālās lappuses. Taču mēneša sākums ir gluži labs laiks atsākt labas lietas. Tad nu šodien īsi parunāsim par lasāmvielu, kas pēdējās nedēļās ieripojusi favorītu vācelītē. Tēmu kokteilis, kā ierasts, ļoti krāsains. Šķipsniņa literatūras un kino, šķipsniņa dabas.

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Interesanta lasāmviela (04.03.19. – 10.03.19.)

 • Medium uzgāju labu rakstu par to, kādā veidā mūsu smadzenes “pārslēdzas” no viena uz otru režīmu, un kādēļ labākais, ko varam darīt brīžos, kad atpūšamies, ir nedarīt neko.
 • Priecīgas ziņas tumšā fantāzijas seriāla Penny Dreadful cienītājiem – gaidāms, ka seriāls atgriezīsies pie skatītājiem ar jaunu sezonu un tematiku. Darbība risināsies 1938. gada Losandželosā un iekļaus jau gaidāmos pārdabiskos elementus. Šoreiz aizgūtus no meksikāņu folkloras.
 • LA.lv atrodama diskusija par lasīšanu, publicēšanās iespējām un literatūrkritiku Latvijā. Sarunā piedalās lielāko literatūras mediju galvenie redaktori.
 • The Guardian grāmatu sadaļā pieejams neliels raksts par Černobiļas katastrofas tēmu.
 • The New Yorker izlasāma apjomīga publikācija par klimata pārmaiņām un to vērtēšanu no psiholoģijas puses. Daži pieminētie fakti liek justies diezgan neomulīgi.
 • Uz pozitīvākas nots, Satori iespējams iepazīties ar recenziju par jauno, režisores Alises Zariņas filmu Blakus. Pati vēl filmu neesmu redzējusi, taču plānoju doties un palūkoties.

Tas arī viss šajā reizē. Tiksimies Nedēļas momentos, kad atkal būs kas jauns iekrājies.

2 komentāri

 1. Izlasīju to diskusiju La.lv un pa lielam kā parasti – viss slikti, naudas nav, tirgus mazs. Man patika intervija ar vienu no trim Latvijas literārajiem aģentiem https://www.delfi.lv/kultura/news/books/literara-agente-esam-izsmelusi-interesi-par-vesturiskam-temam.d?id=50936561 Bija interesanti palasīt par grāmatu izdošanas aizkulisēm. Redzot kā latviešu darbus sāk izdot ārvalstīs, var redzēt, ka šie cilvēki tiešām strādā un viss notiek.

  Like

  1. O, šo nebiju lasījusi, tencinu par linku.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: