Rudens tumšā romantika: The 69 Eyes – X (2012)


Somu izcelsmes gotiskās rokgrupas The 69 Eyes pēc kārtas desmitais studijas albums ar lakonisko nosaukumu X, klausītājus sasniedza septembra sākumā. Es šo albumu atklāju ar novēlošanos un pavisam nejauši, Halovīna laikā gremdējoties atmiņās par mūziku, ko mēdzu klausīties pirms vairākiem gadiem. Un labi, ka tā, citādi es būtu palaidusi garām vienu no saviem iecienītākajiem albumiem šogad. Vienīgais iebildums, kas rodas jau pēc pirmās albuma klausīšanās reizes, ir tā neizteiksmīgais nosaukums, kam nav nekāda sakara ar pārējo albuma saturu.

The 69 Eyes stilu nevarētu raksturot kā smagu, salīdzinot ar līdzīgām šī žanra grupām, tādēļ, manuprāt, dziesmas varētu patikt arī tiem, kas ar metālu un roku nav pārāk pazīstami. Daži šo sauktu par komerciālu skanējumu un, iespējams, ka tā arī ir, taču es piederu pie tiem cilvēkiem, kas vispirms klausās mūziku un tikai tad pievērš uzmanību piekabinātajām birkām. The 69 Eyes stils, lai gan mazlietiņ klišejisks, savā ziņā, ir arī romantisks. Albums sastāv no desmit stilistiski ļoti līdzīgām, taču tai pat laikā individuāli spēcīgām dziesmām, kas neskopojas ar poētiskām lirikām. Albumā varam sastapties ar tādām frāzēm, kā:

As the fall turns to rust, October’s lust. And all those memories gone, turn to dust. (I Know What You Did Last Summer)

Every time I see you there in the pale moonlight dancing there all alone with a grave in your mind. (I Love the Darkness in You)

Hopefully you’ll get what you wanted. And hopefully you’ll get what you need. The taste of blood is always lonely. Cuts you like a heart of steel. (Red)

X ir iekļautas vairākas ļoti labas kompozīcijas. Vispirms gribas pieminēt Red, kas ir albuma pirmais singls un arī pamanāmākā un tipiskākā šī albuma dziesma, kas uzstāda toni arī pārējām. Kā dziesmas, ko var klausīties atkal un atkal es nosauktu melanholisko If You Love Me The Morning After, un roķīgo I Love The Darkness In You kas tā vien aicina uzvilkt ādas jaku un kāpt motocikla mugurā, lai aiztrauktos piķa melnajā naktī, kopā ar kādu garmatainu rokzvaizgni 🙂 Tieši šis ir imidžs, kas The 69 Eyes piestāv vislabāk un tas nevar nepamanīt klausoties šo albumu.

Skaņdarbs, kas noteikti ir pelnījis vislielākos slavas laurus ir Borderline. Šo arī kritiķi nodēvējuši visai atzinīgi pat nosaucot par vienu no labākajām dziesmām, kādu grupai izdevies sarakstīt pēdējo desmit gadu laikā. Kādā recenzijā šis skaņdarbs pat pielīdzināts mūzikai, kādu rada HIM vai Johnny Cash.

Un visbeidzot, albumu noslēdz vienpadsmitā dziesma – bonusa singls ar skaisto nosaukumu Rosary Blue, ko grupa izpilda kopā ar amerikāņu tetovējumu mākslinieci Kat Von D. Mierīga, liriska un sirdi plosoša balāde, kas pieliek treknu punktu šim lieliskajam albumam.

Šis albums ir īsts rudenī dzimis gotiskais roks, kuram piemīt tā tumšās romantikas kvalitāte, kas ir tik raksturīga arī agrākajiem The 69 Eyes darbiem un mazliet pat love metal karaļu HIM daiļradei. Dziesmas ir muzikāli piesātinātas un emocijām bagātas un tieši tas padara arī šo albumu tik labu. Beidzot varu sacīt, ka esmu atradusi savu ideālo rudens klausāmvielu. X ir šogad pirmais albums, ko uzdrošinos novērtēt ar 10 Tējtasītēm.

3 komentāri

 1. Tējtasīt! Ja godīgi, es ļoti priecājos, ka Tu veido albumu pārskatus, man jau ne pirmo reizi gadās dziesmas, kuras vienkārši nevaru nepievienot savai Music listei. Paldies Tev! 🙂

  Patīk

  1. Priecājos, ka tā 🙂
   Šoruden vispār dikti daudz labu albumu bija sagadījušies, jācer, ka kādu mūzikas Dievi būs atstājuši arī ziemas sezonai.

   Patīk

   1. Gan jau kā būs! 🙂
    Man vispār šķiet, ka tagad tiek radīta labāka mūzika… 🙂
    Par mūziku īpaši neinteresējos, bet vienmēr ir patīkami pievienot kādu jaunu dziesmu savai dziesmu listei! 🙂

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: